КОЛКУ МИЛИЈАРДИ ЛУЃЕ ЈА ПРИЗНАВААТ МАКЕДОНИЈА ПОД УСТАВНОТО ИМЕ: Само 1/7 од светската популација не нарекува ФИРОМ

Над шест милијарди луѓе на светот живеат во земји кои што ја признале земјава како Република Македонија. Документ објавен од движењето #бојкотирам покажува дека вкупно 6, 413,228,000 луѓе живеат во четириесетина земји чии што влади ја признале Македонија под уставно...

НИ КОЗЛОВА НЕ МОЖЕ ДА ГО СЛУША: Што се случуваше додека Заев објаснуваше за Северна

Дел од излагањето на премиерот во јавната расправа за уставните промени беше споделувано на социјалните мрежи, а видеото на кое во позадина се гледа професорката Катерина Колозова стана вистински хит. По се изгледа дека ниту најголемите поддржувачи и најблиските...

ДОНЕВ: Оваа влада спроведува политика на идиотизам со цел да направи од граѓаните идиоти

Јас имам една теорија моја дека ситуацијата во Македонија не само овие денови туку подолг период Македонија е на дело на спроведување на политика на идиотизам. Која што има за цел да направи од граѓаните идиоти и да прифатат...

МАКЕДОНИЈА ЌЕ ГО ИЗГУБИ ЈАЗИКОТ ВО ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ: Ципрас од ОН ќе бара анекс на договорот од Преспа за македонскиот јазик!

По големата бура што во Грција ја предизвикаа изјавите во Собранието на премиерот Зоран Заев за учењето на македонскиот јазик во Грција, за неговата употреба, за „Егејска Македонија“, според грчките медиуми, Атина ќе ја префрли битката на меѓународно тло. Како...

МИЦКОСКИ ОД КАРПОШ: Нашата борба е за секој еден граѓанин, против секое црнило, за иднина и правда, за сигурна и развиена Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва имаше средба со Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во скопски Карпош. -Имав средба со луѓето кои се верни поддржувачи на партијата и искрени родољуби. И луѓе кои се подеднакво загрижени за црнилата кои се случуваат...

РИГОРОЗНИ КАЗНИ: Можете да го пријавите вашиот работдавец доколку бара да му го вратите К15

Вработените во приватниот сектор, до крајот на годината ќе добијат регрес за годишен одмор попознат како К-15 во износ од минимални 9.610 денари. Според податоците за движењето на нето/бруто платата по вработен, К-15 за оваа година ќе се движи од...

ТРИ ОД ДЕСЕТ: Од десетте најзагадени градови во Европа три се во Македонија!

Според Светската здравствена организација (СЗО), на листата на 10-те најзагадени градови во Европа има пет од Балканот, и тоа Тузла (БиХ), Плевља (Црна Гора) и Скопје, Тетово и Битола (Македонија). СЗО предупредува дека со тоа се нанесува огромна штета на...

НА КЛОЦИ: Советничката на Заев, Ленче Николовска избркана од Могила

Ленче Николовска која е посебен советник во Владата на СДСМ и го советува Зоран Заев за прашања поврзани со земјоделството, шумарството и водостопанството вчера беше буквално избркана од Могила. Земјоделците ја запрашаа Ленче кога ќе дојде да разговараат за откупот...

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ОДГОВОРИ: Очајни се обидите за вмешување на Претседателот во настаните од 27 април!

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов ги отфрла континуираните и очајни обиди за вмешување на Претседателот на Република Македонија и Кабинетот во настаните од 27 април 2017 година, се вели во соопштението испратено до медиумите. -Во Кабинетот на...

CAДИCTИCTИЧКИ НАРАЧКИ ЗА OБBИHЕТИТЕ ОД 27.АПРИЛ: Кој се има функција во владата на Заев – портпаролот на телото за реформи во судството и командирот...

Дали граѓаните знаат кој се доби функција во власта на Заев? Доколку не од една кратка преписка на Фејсбук профилот на портпаролот на телото за реформи во правосудството во Владата на Заев на граѓаните се ќе им стане јасно....
- Advertisement -

Latest News

БЕВ ВО РЕСТОРАН, И ЌЕ СИ ПЛАТАМ КАЗНА: Мицкоски на Фејсбук жали што во услови кога имаме 100 заболени од корона, власта се занимава...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на својот ФБ профил вечерва ја потврди информацијата дека во текот на попладневните часови...
- Advertisement -

(Фото) ПРЕД МАЛКУ: Тешка сообраќајна нecреќа вечерва во Капиштец

Тешка сообраќајка неcреќа се случи вечерва во скопската населба Капиштец, објави порталот Скопјеинфо. Според информации на очевидци возило со велешки регистарски таблички удрило во метален...

ДИМИТРИЕСКА КОЧОСКА: Ребалансот на буџетот е целосно промашен

Комплетно е промашена пресметката на приходите во ребалансот на буџетот истакна техничката заменик министерка за финансии, Гордана Димитриеска Кочоска за телевизија Алсат. Покрај тоа што...

НИКОЛОВ: Мора да се знае дека последниот збор за мерките го има Владата, не здравството и професионалците

Потребно е да се апелира до членовите на Комисијата за заразни болести да одлучуваат и работат на основа на професионалните стандарди, бидејќи факт е...

ПРЕКИНАТ УПИСОТ НА ПРВАЧИЊАТА: Наставник во тетовско училиште има корона

Во основното училиште „Истикбал“ во Тетово е прекинат процесот на запишување на учениците од прво одделение откако еден од наставниците бил позитивен на коронавирус....