(Видео)ПРАШАЊА НА КОИ ЗАЕВ НЕМА ОДГОВОР: Дали Заев ги знае членките на НАТО, и до кај сме со Фејсбук?

Вработување на нови 50 луѓе во Владата за да ви ставаат лајкови на вашите постови е единствената инвестиција што сте ја направиле од „Фејсбук“, му порача на премиерот Заев пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски на денешната седница за пратенички...

(Видео)ЗАЕВ НЕСВЕСНО ОТКРИ ШТО ИМ НУДЕЛ НА ПРАТЕНИЦИТЕ: „Да, ќе и понудам на Бети Канческа да биде јавен обвинител“, рече Заев од Собраниската говорница!

Паника во гласот и настапот на премиерот Заев можеше да се забележи на денешната седница предвидена за пратенички прашања, откако пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев го повика Заев да не се плаши и да излезе на ТВ...

(Видео)„АЛФА“ ПРОДОЛЖУВА СО РАСПЛЕТУВАЊЕТО НА МРЕЖАТА: Погледнете како СДСМ ја плете мрежата со вработување на подобни кадри!

„Оние први борбени линии, кои ја донесоа победата за изборите ќе бидат врвен приоритет, тоа се 10-15 членови. Нашите 10-15 тркачи, ќе бидат првите приоритети за вработување“. Ова се дел од пораките што им ги кажал претседателот на ОО...

(Документ) СКОПЈЕ ЌЕ ДОБИE НОВ „ТРУЈАЧ“ ПО ПОВОЛНА ЦЕНА: Општина Гази Баба ќе отстапи 70.000м2 државно земјиште за 300 евра месечно

Општина Гази Баба го објави огласот за давање под долготраен закуп на 99 години на градежно земјиште сопственост на Република Македонија што се наоѓа во склоп на скопската железарница, Инфомакс се обиде да дојде до подетални информаии за инициативата...

ИНТЕРВЈУТО НА МИЦКОСКИ ЗА ТРИ ПАТИ ЈА КРЕНА ГЛЕДАНОСТА НА „1ТВ“: Во периодот на емитувањето на интервјуто со шефот на опозицијата, телевизијата имала три...

Гледаноста на 1ТВ во периодот помеѓу 21 часот до 22:30 часот на 22.11.2018 година, кога се емитуваше интервјуто на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски трократно се зголеми. Вообичаено AMR % на телевизијата се движи под 1, за во периодот...

СВЕДОЧЕЊЕ НА ЕДЕН ОД ОБВИЕНТИТЕ: Латас и Ивона си правеле „селфи“ пред кабинетот на Трајко Вељановски на 27.април

Латас и Ивона правеле селфи пред кабинетот на Трајко Вељаноски за време на настаните од 27 април. Ова денес во својот исказ го кажа обвинетиот Горан Ѓошевски-Леви одговарајќи на прашањата на судијката Добрила Кацарска. Tој беше прашан од Кацарска на...

ЃОРЧЕВ ГО МОЛЕШЕ СУДОТ ЗА МИЛОСТ: Кацарска го замоли Ѓорчев да не ја користел судницата како говорница, инаку би бил добар адвокат

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев во денешното сведочење пред судот молеше за милост и човештина кон луѓето обвинети за настаните од 27-ми април. Тој пред присутните посочи неколку лица кои ги видел на 27-ми април во Законодавниот дом, меѓу кои...

СУДОТ СИ НОСИ ОДЛУКИ НА БАЗА НА ПРЕТПОСТАВКИ: Мијалков не бил поврзан со „Дијамед“ на било кој начин!

Целото решение за одредување мерка притвор е донесено врз база на претпоставки, господинот Мијалков нема никаква поврзаност со трансакцијата за „Диамед“ ниту пак со износот од 11 милони евра кој што се споменува. Само поради такви претпоставки во услови...

(Документи)ШЕКЕРИНСКА ДАЛА НЕВЕРОЈАТНИ 3,2 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ЗА РАСИПАНО МЕСО: Односот на СДСМ во војската е повеќе од мизерен!

Имено Инфомакс ексклузивно дознава дека Шекеринска за набавка на месо со поминат рок потрошила неверојатни 3.2 милиони денари или околу 52 илјади евра. Се работи за фирмата ,,Кики ДООЕЛ” од Кочани со која министерката потпишала договор тежок 52 илјади евра,...

„БУГАРСКИ ФАШИСТИЧКИ КУРШУМ“ НЕ ОЗНАЧУВА ПРИЈАТЕЛСТВО: Заев ќе ја искривува историската вистина, и ќе прегази врз партизаните за да ги задоволи Бугарите!

Во декември македонската и бугарската Влада ќе имаат седница во Бугарија, на која заедничката Kомисија ќе реферира за нејзините активности, информираше денеска на собраниска седница премиерот Зоран Заев. Премиерот потврди дека членовите на комисијата разговараат и за промена во...
- Advertisement -

Latest News

БЕВ ВО РЕСТОРАН, И ЌЕ СИ ПЛАТАМ КАЗНА: Мицкоски на Фејсбук жали што во услови кога имаме 100 заболени од корона, власта се занимава...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на својот ФБ профил вечерва ја потврди информацијата дека во текот на попладневните часови...
- Advertisement -

(Фото) ПРЕД МАЛКУ: Тешка сообраќајна нecреќа вечерва во Капиштец

Тешка сообраќајка неcреќа се случи вечерва во скопската населба Капиштец, објави порталот Скопјеинфо. Според информации на очевидци возило со велешки регистарски таблички удрило во метален...

ДИМИТРИЕСКА КОЧОСКА: Ребалансот на буџетот е целосно промашен

Комплетно е промашена пресметката на приходите во ребалансот на буџетот истакна техничката заменик министерка за финансии, Гордана Димитриеска Кочоска за телевизија Алсат. Покрај тоа што...

НИКОЛОВ: Мора да се знае дека последниот збор за мерките го има Владата, не здравството и професионалците

Потребно е да се апелира до членовите на Комисијата за заразни болести да одлучуваат и работат на основа на професионалните стандарди, бидејќи факт е...

ПРЕКИНАТ УПИСОТ НА ПРВАЧИЊАТА: Наставник во тетовско училиште има корона

Во основното училиште „Истикбал“ во Тетово е прекинат процесот на запишување на учениците од прво одделение откако еден од наставниците бил позитивен на коронавирус....