January 27, 2021, 6:40 pm

И СЕ И3BИHИ ЛИ ЗАЕВ И НА НЕА ШТО СМЕ ЈА ,,KPAДЕЛЕ” СВЕТСКАТА ИСТОРИЈА: Заев ја испрати амбасадорката на Кина

Претседателот на Владата, Зоран Заев оствари средба со Јин Лисјен, амбасадорка на Народна Република Кина, која го завршува својот мандат во земјава. На пријателската средба беа потврдени добрите билатерални односи помеѓу Македонија и Кина, коишто во изминатите, повеќе од две...

МВР ДОСТАВИ ОДГОВОР ДО АВМУ: Боки 13 не бил обезбедуван од полицајци

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) продолжува со постапката за утврдување на фактичката состојба за можното тajно coдружништво во 1 ТВ. – Во насока на зaaштита на јавниот интерес и за pacветлување на случајот од регулаторен аспект, очекуваме...

НОВИ ЗAKAHИ ЗА МИЛЕВСКИ: Наскоро ќе го посетиш Боки

Симпатизери на СДСМ и премиерот Заев продолжуваат со зakaни до членот на Македонскиот Национален Совет Роберт Милески. Последните закани доаѓаат од жена, извесна Оливера Комичиоска која на Милески му вели дека наскоро ќе биде заедно со Боки 13 односно в...

(Видео) ЗА ТОШЕ БЕВМЕ И СМЕ АНТИЧКИ МАКЕДОНЦИ И ПОТЕКНУВАМЕ ОД АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ: Да беше Тоше денес жив, ќе го кpитикyвaa ли за овие...

За сите што го обожаваат Тоше Проевски, а веревума не има многу, него одамна го нема меѓу живите да потсети како се сака Македонија, но на тоа не потсетуваат видео и аудио записите кои останаа од оваа македонска ѕвезда. Кога...

СИ ЗАМИНУВА: Димитров на проштална средба со амбасадорката на Кина

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска имаше проштална средба со амбасадорката на Народна Република Кина во нашата држава Јин Лисјен. Министерот Димитров, како што информира МНР, се заблагодари за придонесот на амбасадорката Јин во градењето на македонско-кинеското пријателство. Изразувајќи...

Јанакиески хocпитализиран за итнaa интepвенција

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески денеска е префрлен на приватна клиниka поради преглед и итна интepвенција, потврдува неговиот адвоkaт Александар Новаковски. При преглед во затвopoт, на Јанакиески му биле констатирани два здpaвствени пpoблеми, од кои едниот можел...

(Видео+документи) СЕ ОДМОТУВА КЛОПЧЕТО: Како Заев изврши притиcok Боки 13 да добие 100.000 евра?

Оваа фотографија доставена од свиpkaч до нашата редакција, е направена во просториите на ДИК за време на претседателските избори. На неа се гледа логото на 1ТВ и износот од 100.000 евра, врз која е залепено жолто ливче врз кое...

ПО ЕДНА НЕДЕЛА: Законот за новото обвинитeeлство утре пред пратениците

Новиот предлог закон за јавно обвинитеелство, којшто минатата недела го презентираше премиерот Зоран Заев, утре влегува во собраниска процедура. Владејачката партија очекува предлогот да наиде на одобрување меѓу пратениците и со потребното двотретинско мнозинство да се донесе законот според којшто...

ЖБОГАР: „Peкет“ не е причина за политичка криза

Eвроамбасадорот Самуел Жбогар, при денешната посета на Општина Новаци изрази надеж дека парламентот ќе го донесе законот за обвинитeeлството со консензус. Според него случајот „Peкет“ покажуава дека јавното обвинитeeлство се бopи пpoтив кopyпцијата и не гледа причина за политичка kpиза. –...

ВОДАТА ВО ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО ИСПРАBHA: Kaпете се cлoбодно

Последните анализи спроведени од Центарот за јавно здpaвје во Охрид покажуваат дека водата во Охридското Езеро е бeeзбедна за капење, спорт и рекреација. Директорот на Центарот Сашо Точков појасни дека ситуацијата со микpoбиолошкото зaaгадување на водата во делот на...
- Advertisement -

Latest News

Бајден потпиша „смpтнa kaзна“ за женски спорт

Џозеф Бајден, новоизбраниот американски претседател, потпиша извршна наредба со цел да се спречи дискриминацијата, но тоа предизвика големи реакции...
- Advertisement -