Category: Македонија

МИЦКОСКИ ДО ЗАЕВ:Каде ви е патриотската жица од гитарата и на жицата за алиштата за која говоревте

 • May 23, 2018
 • Коментари
Во овој момент имаме егзибионистички процес на преговори. Така почнаа, така се тера, ќе видиме како ќе заврши. Гледаме дека не оди на арно работава. Ова го истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашниот ТВ дуел со премиерот Зоран Заев. Мицкоски го праша Заев каде им е патриотската жица од гитарата за која премиерот […]

ЛАГИТЕ СО „МАЛИ ЃОКИЦА“: Заев со лажење и приземни тактики во дебатата

 • May 23, 2018
 • Коментари
Премиерот Заев на дебатата со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се обиде со ниски тактики и лажење да ја манипулира јавноста. Тој кажа невистини за Мицкоски. Најпрвин рече дека Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ не е енергетичар и дека просечната цена на струја додека Мицкоски бил директор била 43,4 а сега е 38,17. Потоа посочи дека Мицкоски […]

ЈАС СУМ КАКО НАДОЈДЕН ВАРДАР: Мицкоски го предупреди Заев дека ќе го снајде „торнадо“ на следните избори!

 • May 23, 2018
 • Коментари
Видете, јас не сум како „киша око Крагуевца“, јас сум како надојден Вардар со факти и аргументи, а тоа ќе ви го потврди и торнадото кое ќе ви се случи на следните избори – рече Мицкоски, откако Заев со уличарски речник го обвини лидерот на опозицијата дека „кружи како ‘киша око Крагуевца’“ „Точно е господине […]

МУЗИЧКИ ГРУПИ ОД БУГАРИЈА ДОАЃААТ ВО МАКЕДОНИЈА: Заев продолжува во стилот на „мали Ѓокица“ – Мицкоски држи лекции

 • May 23, 2018
 • Коментари
Најголемата придобивка според Зоран Заев од договорот со Бугарија било тоа што во Македонија доаѓале бугарски музички групи да настапуваат, тотално банализирајќи ја суштината на договорот со кој ефективно ќе се промени Македонската историја и ќе се бришат историски факти кои би можеле да бидат навредувачки за бугарите „Поради договорот со Бугарија музички групи ни […]

МИЦКОСКИ ДО ЗАЕВ: . Не оди на арно работава.ВМРО-ДПМНЕ не може да поддржи промена на Устав и уставно име

 • May 23, 2018
 • Коментари
„Ние имаме егзибиционистички процес. Не оди на арно работава. Ќе го потсетам Заев дека кажа оти не треба решението да се бара во промена на Уставот. ВМРО-ДПМНЕ не може да поддржи промена на Устав и уставно име. Заев јавно говореше дека нема да бара решение во промена на Уставот. Не Заев сте го спасиле достоинството. […]

МАЛИ ЃОКИЦА, ЛАЖЕ СУШИ: Мицкоски до Заев – „Ми личите на Мали Ѓокица, лажете сушите“

 • May 23, 2018
 • Коментари
Господине Заев, ова повеќе ми личи на вицот за Мали Ѓокица како ги замислува работите или не ги замислува – рече Мицкоски – нема тука има пакет, нема пакет вие ги урнавте сите позиции во преговарачките процеси   Ве молам да не ги уривате преговарачките процеси, го замоли Мицкоски премиерот. „Господине Заев, не само што […]

МИЦКОСКИ ГО ВРАТИ ЗАЕВ НАЗАД ВО РЕАЛНОСТА: Донесовте чемер и јад, ја урнавте секоја позиција во преговорите со Македонија!

 • May 23, 2018
 • Коментари
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го врати Заев во реалноста, откако премиерот се обиде да продава утописки тези на јавноста, ветувајќи им дека промената на идентитетот нема да промени многу работи во секојдневниот живот, користејќи ја уличната теза „нема патриотизам на празен стомак“   Донесовте чемер и јад, наместо економски просперитет – рече Мицкоски, враќајќи […]

МИЦКОСКИ ГО ПОКАНИ ЗАЕВ НА КАФЕ: Повелете на кафе во мојата куќа во Влае, да видите каде е за да не ја лажете јавноста

 • May 23, 2018
 • Коментари
– Мојата куќа не е во Тафталиџе, туку во Влае. Ве поканувам кога ќе имате време да поминете на кафе, за во иднина да не ја лажете јавноста за тоа каде е лоцирана, му одговори Мицкоски на Заев откако лидерот на СДСМ изнесе лажни податоци за имотот на Мицкоски.

МИЦКОСКИ ДО ЗАЕВ: Ти Зоране ги урна сите позиции на Македонија во процесот на преговори!

 • May 23, 2018
 • Коментари
ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на Устав со цел промена на уставното име, тоа е ставот на ВМРО-ДПМНЕ и мој став – рече Христијан Мицкоски на вечерашниот дуел со Зоран Заев на првиот канал на МРТВ   Вие, Зоране го урнисавте процесот на преговори за името, го обвини Мицкоски претседателот на Владата, потсетувајќи го дека […]

Заев ги излажа граѓаните дека не се возел со „Мерцедесот“ С600

 • May 23, 2018
 • Коментари
Премиерот Заев уште еднаш ја излажа јавноста дека не се возел со „Мерцедесот“. Во медиумите имаше ексклузивни снимки,  кои докажуваат дека не бил сам, туку друштво му правела и Радмила Шекеринска. Иако жестоко говореа против набавката на „Мерцедесот“, без срам премиерот си ги погази сопствените ветувања и го користеше ова возило. Зоран Заев и денес […]