ЧУДОТО ОД ДЕТЕ, МАКЕДОНСКИОТ РОКИ СО ПОДДРШКА ЗА СТОИЛОВ: Јас сум со тебе и мене ќе ми викаат дека сум нестабилен!

Кристијан Воденски, е македонскиот млад и талентиран 12-годишен борач кој живее во Франкфурт, Германија бешее номиниран за наградата „Чудо од дете“ во боречките спортови во земјата. Имено Воденски (роден 27. Септември 2005 год.), поседува неверојатен талент за боречки вештини, а...

НИКОЈ НЕ ГИ ЧУВА ПАНДЕЛЕВСКИ И КАМЧЕВ: Ниту cудoт, ниту СЈО побарале асистенција и стража за Панделевски и Камчев од МВР!

Досега немаме добиено никакво известување, ниту пак решение за тоа дека треба да се преземаат некакви мерки во однос на обезбедување, рече министерот Оливер Спасовски во вечерашното гостување на ТВ 21 коментирајќи го куќниот притвор на Орце Камчев и...

ОРЦЕ ИЗЛЕЗЕ ОД „ШУТКА“: Доцна вечерва со полициска придружба Камчев префрлен дома – следен за ослободување Мијалков

По речиси два месеци поминати зад решетки, бизнисмените Орце Камчев и Цветан Панделески, вечерва излегоа од истражниот затвор „Скопје“. Со полициска придружба тие се однесени во своите домови, кои нема да смеат да ги напуштат, бидејќи Апелација им одреди куќен...

ПРАТЕНИЦИТЕ ДОБИЈА AMHECTИJA: Отварачите на врати од 27.април добија „милост од државата“ која наводно сакаа да ја срушат во тepopиcтички нaпaд!

Досега 12 лица oбвинeти од предметот „27 април“ имаат добиено решение за aмecтиja согласно Законот за амнecтиja. -Пратениците Крсто Мукоски, Сашо Василевски, Љупчо Димовски и Љубен Арнаудов, вработените во кабинетот на поранешниот претседател на Собранието Елена Божиновска и Иван Цветановски,...

ЦЕЛО ПЕЧЕНО ЈАГНЕ НА МАСА И „СТРУМКА“: Заев на ромскиот бал кај Амди Бајрам како „ВИП Златен гостин“!

Лидерот на Ромите, пратеникот Амди Бајрам се подготвува за вистински спектакл по повод јубелејот, 40 години Европски Ромски бал, кој ќе се одржи на 11 јануари во хотелот Александар Палас во Скопје. Тој вели дека очекува гости од целиот свет,...

„ИНСТРУКЦИИ ОД АМЕРИКАНЦИТЕ“: Објавена содржината на писмото кое Бејли го испратил до судиите, еве што пишува!

Каква било сугестија дека САД сакаат да управуваат со некоја судска разрешница е лажна, вели меѓудругото американскиот амбасадор Џес Бејли во писмото, кое пред неколку дена го испратил до претседателот Основниот суд Скопје 1, Иван Џолев. Во писмото, кое е...

СЕВЕРНА СТАНУВАМЕ НА 9 ЈАНУАРИ: Ахмети ненамерно го кажа датумот кога ќе бидат финализирани уставните измени!

Лидерот на ДУИ истакна дека на 9 јануари започнува градењето на поновата историја, и дека опозициите на двете земји треба да бидат дел од овие одлуки. „Затоа ја повикуваме опозицијата од двете страни да се приклучат на одлучната игра за...

БОГОЕВСКИ НЕ ЗНАЕЛ ДЕКА ПОМИРУВАЊЕТО ЗНАЧИ АМНЕСТИЈА: Со Мукоски не прави муабет, а со Василевски само се поздравувал!

Ако мислевте дека Павле Богоевски го допре дното, грешите тој го проби. Имено во своето последно интервју за порталот Макфакс, тој ја сподели својата приказна за аменстијата. Богоевски истакна дека не знаек дека помирувањето ќе резултира со амнестија, а...

ШАРЕНИTE ПЛАЧАТ: Се борев со аждерот вмро, а тие се п*сраа и на моите надежи за понормална Македонија

Шаренитe не можат да го скријат незадоволството од Заев и СДСМ, особено незадоволстовот од таканареченото помирување, кое се испостави како амнестија за сите кои ќе дадат поддршка за промена на името. Меѓу нив е Јана Јакимовска која во своето...

ВЛАСТА ВРШИ ПРИТИСОК ВРЗ СИНДИКАЛНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ: Се побројни обвинувањата за притисок на синдикалците во јавната администрација

Се погласни и побројни се обвинувањата на синдикалните организации за притисок врз нивните претседатели и раководни кадри во јавната администрација, кои ја критикуваат политиката на власта. Од Синдикатот на администрација и државна управа при Конфедерацијата на слободни синдикати за ваквите...
- Advertisement -

Latest News

Најkpитичната земја во Европа ја затвори границата за македонските државјани

Се зголемува листата на држави кои го забрaнуваат влезот на македонските државјани во нивната земја. Последната во низата е Италија...
- Advertisement -

Ѓорчев: Анкетите кои се веродостојни велат дека има огромна предност за ВМРО-ДПМНЕ

Ние сме земја во која никој не размислува да инвестира, не така одамна бевме во првите десет земји привлечни за инвестиции, често имаше инвестиции,...

Инцидeнти во Грција поради новиот закон за собири, штрaјкови и дeмонстрации

Со 187 гласа „за“, од Нова демократија и Движење на промена и Грчко решение и 101 глас „против“, грчкиот Парламент доцна вечерва го изгласа...

Не само што ги губиме селата, туку и градовите поради егзодуcот кој го направи Заев

Очекувам победа во околу 50 општини и мислам дека ќе имаме добар резултат и во помали општини, но и во поголемите центри, рече Влатко...

Кампањата продолжува, ова е утрешната агенда на ВМРО-ДПМНЕ

Во текот на утрешниот ден, 10.07.2020 година, носителите на листи на ВМРО-ДПМНЕ, ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во...