Category: Македонија

(ГАЛЕРИЈА) МАСОВНА ПОДДРШКА ОД ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА:Граѓани од цела Македонија со масовна поддршка за собирот на ВМРО-ДПМНЕ

 • October 16, 2016
 • Коментари
Граѓаните од повеќе градови ширум Македонија утрово масовно тргнаа за Скопје. Сплотено се собираат во родните градови и доаѓаат кон спортскиот центар „Борис Трајковски“ каде денес ќе се одржи голем собир на владејачката партија. Во неколку автобуси, граѓани на Штип веќе патуваат кон Скопје, со цел да бидат дел од собирот на кој ќе се […]

БЕДЕМ-Горан Димовски: Не може и не смееме да заборавиме кој ни го продаде името, знамето и ја изврши територијалната поделба

 • October 16, 2016
 • Коментари
 Македонија би ја поделил на три дела, Македонија во минатото, Македонија  сега и Македонија во иднината, Македонија од самото свое осамостојување наидува на проблеми само од една гарнитура, тоа се преставниците на СДСМ. Не може и не смееме да заборавиме кои ни го продаде името, кои ни го продаде знамето, кои ја изврши територијалната поделба […]

ХАШИМ ТАЧИ ДОКТОРИРАШЕ НА ШТУЛ: Албанците од Косово биле заслужни за титулата која Тачи ја добил во Македонија?

 • October 15, 2016
 • Коментари
Сенатот на Тетовскиот универзитет одлучи на косовскиот претседател Хашим Тачи да му додели титула почесен доктор на науки, јави Мета. Титулата на свечена церемонија му ја додели ректорот на универзитетот во Тетово, Вулнет Амети. Тачи изјави дека е горд на признанието, за кое, како што рече, биле заслужни сите Албанци од Косово. „За добивањето на […]

(Видео)ОД 2006 ДО СЕГА 700 ВОЗИЛА ЗА МВР: Како македонската полиција стана вистински фактор за безбедност!

 • October 15, 2016
 • Коментари
Во министерството за внатрешни работи можеме да ја видиме разликата во изминатите години па се до денес. Во 2006-та година кога ВМРО-ДПМНЕ дојде на власт морам да потенцирам дека бевме затекнати со многу законски решенија во министерството од времето на Југославија, ние како министерство од тој период па се до денес направивме многу, како и […]

Ристески: Оние кои денес сакаат да ја разнебитат Македонија, во 2001-ва уживаа на грчки плажи

 • October 15, 2016
 • Коментари
Да се биде градоначалник на Прилеп е чест и задоволство, но и голема обврска бидејќи Прилеп е историски град кој многу ја задолжил Македонија со голем број на револуционери кои потекнуваат од градот херој под Марковите Кули, истакна градоначалникот Марјан Ристески на денешната панел дискусија. -Како прилепчани Македонци го следиме патот и го доживеавме сонот […]

МИХАЈЛОВСКИ: Во списоците за следење се наоѓале само Македонци

 • October 15, 2016
 • Коментари
Нашата земја е нападната по сите основи, тоа и ден денес се случува. Крајното напаѓање, она најдрското, најбезобразното е со војна, но и самите знаете дека војната не се води само со пушка и не е куршумот единственото оружје кое може да го убие човек, истакна актерот Тони Михајловски на вчерашнјата трибина на бранителите „Секогаш […]

ТАРЧУЛОВСКИ: Бранителите се родени под ова сонце и секогаш ќе бидат тука за татковината!

 • October 15, 2016
 • Коментари
Не може душманот што плука на знамето да биде подобар од  колегата во станица, не може душманот кога ќе ја слушне химната на Македонија на телевизија да го запре телевизорот, а на тебе срцето ти трепери. Тука има лојални, вредни и верни лченови тука и тие треба да бидат само малку испочитувани, потенцираше Јохан Тарчуловски […]

ГОВОРОТ НА МАНЕ ЈАКОВЛЕСКИ: Ние ветераните му ја даваме целосната поддршка на нашиот лидер и претседател Никола Груевски!

 • October 14, 2016
 • Коментари
Има некоја магија, некој аманет во тоа да се поистоветуваш со ВМРО, да се идентификуваш како ВМРО, утрата да ти почнуваат и денот да ти завршува вложувајќи во ВМРО и Македонија.   Почитувани, денес меѓу нас веќе го нема идеологот на ВМРО-ДПМНЕ Драган Богдановски, го нема Никола Кљусев, Јордан Мијалков, Костадин Диневски-Динката, Борис Трајковски, чичко […]

ЗАЕВ ВЕТУВАЛ СЛОБОДА ЗА ДИНЕВСКИ: Објавени СМС пораките со кои Заев му ветувал слобода на Диневски!

 • October 14, 2016
 • Коментари
Александар Диневски, сега веќе и правосилно осуден во случајот „Шпион“ јавно преку социјалните мрежи го повика лидерот на СДСМ да престане да го блокира и да си ги исполни ветувањата кои што ги давал. Диневски на својот фејсбук профил го обвини Заев дека си поигрувал со нивните судбини, индиректно посочувајќи дека лидерот на СДСМ им […]

ХАН ЈА ИСКАРА КАТИЦА: СЈО треба да се прибере и да си ја работи работата професионално!

 • October 14, 2016
 • Коментари
Во присуство на 14 соросоидни невладини организации, како единствен исклучок од тој амбиент, Ивона Талевска како претставник на МАН, побара од европскиот амбасадор и од комесарот Хан да поведат сметка за СЈО, бидејќи сите нивни постапки се партиски и во полза на СДСМ и сите нивни цели се оние кои Заев јавно ги посочува како […]