Category: Македонија

АГИТИРАЊЕ ВО ГАЗИ БАБА: Координатор на советничка група и претседател на огранок на политичка партија цело утро вршат притисоци!

 • December 11, 2016
 • Коментари
Граѓани од општина Гази Баба утринава биле вознемирени од притисоците кои им ги вршеле во агитирањето членови на одредена опозициска политичка партија Имено, од утринава претседател на една опозициска партија од огранокот во Гази Баба заедно со подмладокот на партијата оди од врата на врата и го прекршува изборниот молк, агитирајќи противправно во населбата Хиподром. […]

Излезност до 13 часот во сите општини

 • December 11, 2016
 • Коментари
Излезноста до 13 часот на ниво на целата територија на Македонија изнесува 34,43 отсто. Излезноста е поголема во македонските населени места.

ПРЕТСТАВНИЦИ НА МОСТ ГО ПРЕКРШИЛЕ ИЗБИРАЧКИОТ ПРОЦЕС: Членови на „Мост“ агитираат за една опозициска партија!

 • December 11, 2016
 • Коментари
Изборни неправилности од страна на една опозициска партија се случува и во Кавадарци и тоа од членови на невладината МОСТ   Имено, од информациите кои ги добивме од терен се работи за брат и двајца братучеди на еден од кандидатите за пратеници на една опозициска партија од Кавадарци, кои како претставници на МОСТ се шетаат […]

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВЛАДАТА ГЛАСАШЕ: Емил Димитриев го оствари правото на глас во Пробиштип!

 • December 11, 2016
 • Коментари
Претседателот на владата г- дин Емил Димитриев денес гласаше во Пробиштип, во СОУ Наум – Наумовски Борче, на избирачкото место 1533 Димитриев беше придружуван од својата сопруга.

НАРУШУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО ПОВЕЌЕ ГРАДОВИ: Во Куманово, Велес, Струмица, Битола агитирање за политички партии!

 • December 11, 2016
 • Коментари
За време на молкот регистрирани се осум нарушувања и тоа на подрачјата на СВР Струмица-четири, СВР Куманово- две и по еден на подрачјата на СВР Битола и СВР Велес. Инаку, молкот е нарушен со агитирање и поткуп на гласачи, пронајдени избирачки списоци и броеви на избирачки места, испишани графити и одземена лична карта. По преземени […]

КАТИЦА СО НОВО КРИВИЧНО ДЕЛО: Го прекрши предизборниот молк, агитирајќи за една партија!

 • December 11, 2016
 • Коментари
Првиот човек на СЈО Катица Јанева денес по исполнувањето на нејзиното гласачко право реши да го прекрши изборниот молк и да направи ново кривично дело, наведувајќи кон програмата на една политичка партија Имено, како што знаеме само една опозициска партија во својата програма предвидува продолжување на рокот на работа на Специјалното јавно обвинителство, како што […]

ХАГ СЕ ИСПЛАШИ ОД МОЕТО СВЕДОЧЕЊЕ: Кога КФОР ќе уапсеше терорист од УЧК во Македонија, Американците другиот ден го ослободуваа!

 • December 11, 2016
 • Коментари
Командантот на КФОР, германскиот генерал Клаус Рајнхарт рече дека кога КФОР ќе уапсел некој УЧК-а што се борел во Македонија, наредниот ден Американците му наредувале да ги ослободи. Во Холандија со леснотија го прифатија моето одбивање да сведочам за настаните во Македонија, бидејќи доколку им ги дадев документите, тие ќе ја ставеа мојата земја во […]

ГЛАСАШЕ И ШЕФОТ НА ДРЖАВАТА: Ѓорѓе Иванов го оствари своето право на глас во гимназијата „Јосип Броз Тито“

 • December 11, 2016
 • Коментари
Претседателот Ѓорѓе Иванов, го оствари своето право на глас и гласаше во гимназијата „Јосип Броз Тито“ на избирачко место 2859. Беше придружуван од своето семејство, кое исто така го оствари своето право на глас.

ЕВЕ КОЈ ОД ВАС БАРА ДА ИМ ГО ДАДЕТЕ ГЛАСОТ: Пропагаторите на опозицијата се радуваат на смртта на Есма Реџепова!

 • December 11, 2016
 • Коментари
Еден од порталите кој важи за пропагатор на една опозициска партија утринава барајќи го гласот за партијата која ја поддржува, реши гласачите да ги анимира со злоупотребата на смртта на кралицата на Ромската музика, големата хуманистка и Амбасадор на Македонската култура Есма Реџепова Името на медиумот нема да го споменеме поради хигиена, но она што […]

(Видео)ЖИВ ФАТЕН КАКО ПОТКУПУВА: Претседателот на локален огранок на опозициска партија во Струга фатен како врши нерегуларности!

 • December 11, 2016
 • Коментари
Додека шурата на Верушевски ги замајуваше набљудувачите, две лица делеа пасоши и инструираа гласачи како да гласаат во корист на една опозициска партија   Во меѓувреме, на избирачките места 1853, 1853/1, 1854,1855, 1859, 1859/1, 1860, 1861 во Струга, претседател на локален огранок на една опозициска партија идентификуван како Даме Л. е фатен на снимка како пред избирачките места најверојатно агитира и според […]