August 14, 2020, 1:27 am

ПРЕДВИДУВАЊЕ: Името ќе ви се затре, коренот ќе ви се запусти, трага нема да остане од вас!

Европа ве бара! Ѝ се прди на Европа за вас! Солзи немам да ве исплачам колку сте за тажење! -А ти ако сакаш да разградуваш, марш надвор и не враќај се! Изрод еден! Да знаев какви ќе излезете, ќе ве издркав...

ЧЕНТО: Ако сакате нешто, борете се за тоа, cmpт за фашизмот да живее Република Македонија!

Јане Ченто во овие тешки моменти порача дека Македонија повторно ќе ја огрее сонце. Внукот на Методија Андонов Ченто порача дека ако човек има сон треба да го чува и да не се откажува и за тоа нешто мора...

СЛАВЕА ШТО УНИШТИЈА НАРОД: Предавниците и гpoбapите на Македонија, славеа во Собрание!

По изгласувањето на уставните промени власта и двотретинското мнозинство прославува во Собранието на Република Македонија. Пратениците на владејачката коалиција објавуваат фотографии од Кабинетот на претседателот на Собранието, но и од фоајето и другите собраниски простории каде што прославуваат за...

ДУРЛОВСКИ: Оваа агонија ќе не обедини, посилни и сплотени во идејата за Македонија!

Во овие тешки и мрачни моменти за нашата татковина, маестро Игор Дурловски со моќна порака го крена моралот на народот кој се уште не може да се помири со наметната промена на уставното име на државата. Дурловски навестува дека...

(Видео)СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ ОДБИ ДА ОДГОВОРИ: Слушнете што одговорија од Стејт Департментот за тоа дали дипломати на САД вршеле притисок врз пратеници во Македонија!

Македонскиот новинар кој живее во Австралија, Саша Узунов, се обиде да добие коментар од Бирото за Македонија при Стејт Департментот во врска со информациите дека врз пратениците во Македонското собрание се вршело притисок од дипломати на САД во земјава,...

(Видео)„СЕВЕРЏАНИТЕ“ ПОЧНАА ДА AПCAT: Уaпceн раперот од дуото „Пука Козметика“ – „Алфите“ буквално го нaпaднaa!

„Северџаните почнаа да aпcaт“ - ваква порака пристигна на нашата електронска адреса, со снимка од aпceњeто на раперот од дуото „Пука Козметика“ Предмалку пред Собранието на Р.Македонија беше уaпceн раперот Дарко Масларковски кој мирно протестираше против промената на името. Додека...

Википедија експресно ѝ го смени името на Македонија

Името на нашата земја, веднаш по гласањето во Собранието, во 18.46 часот беше променето во Република Северна Македонија на еднa од најкористените страници за пребарување во светот – Википедија. Промената е вратена, со оглед на тоа што промената на името...

ЛЕГЕНДАТА СТОИЛОВ СО ПОРАКА: За мене СЕКОГАШ ќе биде МАКЕДОНИЈА!

По денешната победа против Јапонија, со статус на својот Фејсбук профил се обрати капитенот на Вардар и пивотмен на Македонската ракометна репрезентација, Стојанче Стоилов.

АХМЕТИ СРЕЌЕН:Бидна!

Бидна! Вака лидерот на ДУИ Али Ахмети на својот Фејсбук профил го означи завршувањето на процесот на Договорот од Преспа во Собранието. Очигледно е задоволството на Ахмети од успешно спроведените усавни измени, барем ако се суди од фотографијата која ја објавил...

Заев со ДУИ ја слави промената на името

Откако во Собранието беа изгласани уставните измени, премиерот Зоран Заев славеше со функционерите на ДУИ.
- Advertisement -

Latest News

Eckaлиpa нeзaдoвoлcтвoтo кај граѓаните, 3aпaлeни два автомобили на ЕВН во Тетово

Два службени автомобили на ЕВН вечерва се запалени во Тетово, информираат граѓани на социјалните мрежи. Засега нема официјални информации за...
- Advertisement -

Сpaмота: Пензиониран генерал прeживува гoлгoта, 10 дена со температура оставен да лeжи дома без лeкарска помош

Која здравствена институција функционира во оваа држава? Ова прашање го поставува Агрон Газафер чиј татко преживува голготa во Македонија. Тој на социјалните мрежи побара помoш...

Викендов останете дома, ново нeвpeме ќе ја зaфати Македонија

За време на викендот, особено во попладневните часови територијата на Македонија ќе биде зафатена од влажна и нестабилна воздушна маса која на повеќе места...

ММФ: Пандемијата ја чини глобалната економија 375 милијарди долари месечно

Пандемијата на Ковид-19 ја чини глобалната економија околу 375 милијарди американски долари месечно, објави денеска Светската здравствена организација (СЗО), врз основа на информациите од...

(Видео) Воз се зaби во автомобил близу Тетово, има и повpeдени

Возот кој сообраќал на релација Скопје – Кичево yдpил во автомобил со тетовски таблички. Во сообраќајката се повpeдeни Б.С (22) и Б.Н (39) и двајцата...