(Видео) Младите лекари, здравство базирано на потребите на пациентите, здравствена инфраструктура и вложување во човечкиот капитал ќе биде фокусот на обновата

На трибината организирана од страна на Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ на која учествуваа доктор Игор Николов член на Извршниот комитет, доктор Синиша Стојаноски, претседател на Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за пратеник во првата Изборна единица,...

(Фото) Ресенчани до Заев и СДСМ: Парите од Рекет барајте ги кај браќата Заеви

Додека Заев денеска е на средба со граѓаните на општина Ресен, тие преку парола му порачаа „добре дојде“ во нивниот град. Имено жителите на Ресен преку зборовите „Парите од Рекет барајте ги кај Зоран и Вице Заеви“. Оваа парола преку која...

(Видео) И Ники пролупа, не е лесно кога треба да одговараш за велепpeдавство

Досега невидено издание во јавноста на министерот за надворешни работи Никола Димитров кој на вчерашниот предизборен митинг на СДСМ покажа многу емоции кои досега не ги прикажал во јавноста. Како никогаш предходно Димитров со висок тон далеку погласен од неговите...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Кратово

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, и кандидат за премиер на Република Македонија, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со жителите на Кратово. Следете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/283459639540275

(Видео) Јанушев во посета на Николовски, него го нема никаде

Носителот на листа во изборната единица 3 на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев денес беше во посета на штандот на СДСМ во родната Крива Паланка на Љупчо Николовски. Затоа што никако не можев да се сретнам со мојот противкандидат Љупчо Николовски во...

Приведeни лица од Ерџелија за потkyп во врска со изборите

На 11.07.2020 во 06 часот од страна на полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи и полициската станица при ОВР Свети Николе во содејство со полициски службеници од СВР Штип при Бирото за јавна безбедност извршен е...

(Видео) Избришана последната “бoмбa” со “кoмбинaциитe” на Заев за промена на името

Видео платформата Јутјуб од непознати причини го урнала профилот од кој беше објавена последната бомба за Зоран Заев во која тој зборува како се договарал за промена на името и уставот. Бришењето на најновата аудио бомба е сигнал дека таа...

Урнебесно видео, Заев си порачал песна во која го опејуваат како дар од бога

Човекот кој си нарачувал песни дека е дар од Бога, второ Сонце, татко, стрико, брат, чукун дедо на Струмица... после скоро 4 години апсолутна власт „ве плаши со Груевски“ преку официјален партиски спот на сдсм во кој има песна...

Муцунски на средба со др. Стојанoски: Нула кopупција во здравството и стандардизација на квалитетот на здравствените услуги

Кандидатот за пратеник во Изборната единица ,1 Тимчо Муцунски, денеска имаше можност да поразговара со доктор Синиша Стојаноски за проблемите кои неговите пациенти му ги пренесуваат секојдневно. -Доктор Синиша Стојаноски, професор и еден од најдобрите доктори по патолошка физиологија, задоволство...

Пандов: Народе чујте и почујте какви мафиjaши ни ја воделе државата

Народе чујте и почујте какви мафијаши ни ја воделе државата! Затоа значи Крсто Мукоски ,,Вратарот“, слободно си се шета. Заев бил тој што му правел позадински комбинации со Катица, Радмила, Оливер, башка му мести тендери, додека патриотите лежат по македонските...
- Advertisement -

Latest News

Денеска е денот кога народот гласно ќе зборува, кога обновата победува

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски претпладнево го оствари своето гласачко право на избирачкото место во ОУ „Димо Хаџи Димов“...
- Advertisement -

ДИК со последните бројки: Еве колкава е излезеноста до 20:30 часот во Македонија

Државната изборна комисија ги објави резултатите од излезноста на избирачките места до 20:30 часот. Истата изнесува 50.84 проценти, досега правото на влас го оствариле 922,380...

Гласањето заврши, започнува броењето на гласовите

Во Македонија денеска се одржаа десетите парламентарни избори, петти предвремени избори. Право на глас имаа еден милион 814 илјади и 613 полнолетни граѓани, кои гласаа...

ИЕ6 со најслаба излезност

Изборната единица 6 е со најмала излезеност на граѓаните во досегашниот тек на гласањето. До 19 часот во ИЕ 6 се излезени 35,78% од...

Уште десетина минути до затварањето на гласачките места, еве кога ќе има прелиминарни резултати

Гласањето во услови на Ковид-19 на овие парламентарни избори ќе заврши два часа подоцна од вообичаеното време, односно избирачките места ќе бидат затворени во...