Category: Македонија

НАПАДНАТА И ЦРКВАТА: Фатиме почна, јаничарите продолжуваат со нападите против црквата!

 • September 16, 2016
 • Коментари
По вчерашниата најава на Фатиме Фетаи од говорницата на СЈО за поднесувањето на обвинителни акти против верниците кои барале црква, и отворањето на отворен фронт против МПЦ денес нападите продолжуваат од оние кои немаат доволно чест и почит, и за кои ништо освен парите од УСАИД/Сорос не претстаува светост На еден од медиумските фекални јами, […]

ЕДНА ГОЛЕМА СИЛА СТОИ ПОЗАДИ ГОЛЕМА АЛБАНИЈА: Зоран Заев е обична кукла во спроведуањето на идејата на „Призренската Лига“ за голема Албанија!

 • September 16, 2016
 • Коментари
Филип Петровски при гостувањето во емисијата „Пулт“ во РСМ, заедно со водителката Славица Арсовска ги разјаснува политичките случувања во земјава.   Идеологијата на Зоран Заев за спроведување на двојазичност во Македонија наиде на негативни ефекти во јавноста, посебно поради неговите претходни изјави во кои јасно стави до знаење дека Македонците треба да го изучуваат албанскиот […]

ЕМ КОДОШАТ, ЕМ НА СЛОБОДА, А КАТИЦА СЕ ПРАВИ ПАДНАТА ОД МАРС: Уво не ги заболе за закони и судови, си тераат!

 • September 16, 2016
 • Коментари
Обвинетите за најтешки дела против државата во случајот „Пуч“, Зоран Заев и Зоран Верушевски, по завршување на денешното рочиште се упатија на заеднички ручек во ресторанот „Ла Тераца“ на скопскиот плоштад, уживајќи во ноншалантноста на Катица Јанева, која бара мерки за обезбедување само кон функционери на владејачката партија.   Имено, градоначалникот на Битола, Владимир Талевски, […]

(Видео)РУСИТЕ ПРИСТИГНАА ВО МАКЕДОНИЈА: Конвој хуманитарна помош, екипа специјалци, санитетски и теренски возила!

 • September 16, 2016
 • Коментари
По неколкуте „ненамерни“ сопки и одложувања, денес во Македонија конечно пристигна конвојот со хуманитарна помош од Руската Федерација на барање на Владата на Р.Македонија     Пет шлепери полни со опрема, храна и други продукти неопходни за олеснување на последиците од поплавата која го зафати Скопје на почетокот на Август денес преку граничниот премин Деве […]

ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ СТЕ НА ЛИСТАТА НА УЈП: Еве каде ќе врши присилна наплата за радиодифузна такса

 • September 16, 2016
 • Коментари
УЈП ја објави септемвриската листа на должници за радиодифузна такса на која се најдоа 85,790 граѓани на Република Македонија. До три дена по објавата на граѓаните што должат ќе им биде блокирана банкарската сметка. „Граѓаните кои лично до УЈП доставиле докази, односно документи за платени сметки, нема да бидат опфатени со постапката за присилна наплата.“ […]

ТОРТЕВСКИ СЕ ЧУВСТВУВАЛ КАКО БРИШАЧ НА ЗАДНИЦИ: Адвокатот на СЈО Александар Тортевски се чувствувал како тоалетна хартија!

 • September 16, 2016
 • Коментари
Адвокатот Александар Тортевски ангажиран како правен консултант од СЈО на Катица Јанева, вчера на твитер се пресметуваше со новинари кои имаат критички став кон работата на специјалното обвинителство, навредувајќи ги со погрдни зборови Очигледно за хонорарот кој го добива од СЈО, Тортевски нуди не само правна експертиза туку и твитер-хајки по новинарите во немилост на […]

(ВИДЕО)СДСМ ЗНАЕ ДА ФУНКЦИОНИРА САМО СО ПРИМЕНА НА СИЛА: СДСМ предизвика инцидент во Собранието

 • September 16, 2016
 • Коментари
Одложен е почетокот на денешната надзорна расправа за поплавите во Собранието на Република Македонија, откако опозиционите пратеници на чело со координаторот на пратеничката група на СДСМ Горан Сугаревски, започнаа со бурни реакции и предизвикаа инцидент. Сугаревски, препознатлив по избувливиот карактер и по тоа што најчесто урла наместо да зборува и оддава впечаток на човек кој […]

МИГРАНТИТЕ ЈА ТУЖАТ МАКЕДОНИЈА ПРЕД ЕВРОПСКИОТ СУД: Според секретарот на судот ФИРОМ ги прекршила човековите права!

 • September 15, 2016
 • Коментари
Осум од илијадниците бегалци покренале судска постапка против Македонија поради операцијата за одвраќање на нелегалните премини во Македонија и враќање назад на грчка територија, акциски план кој Македонија го спроведе на барање на Европската Унија Германската група која се залага за правата на бегалците „Про Асил“ во денес објавија дека им помогнале на бегалците да […]

ЗАЕВ ГИ ВЛЕЧЕЛ СИТЕ КОНЦИ: Бранко бил единствен жив претседател, а тој многу се грижел за децата на Мухамед Зекири!

 • September 15, 2016
 • Коментари
Не поминува ден, а Заев да не не` израдува и насмее со некој негов комичен настап, идеја и логика која никој освен тој самиот не може да ја разбере   Главна тема на разговор и забава на Македонските граѓани во последните неколку дена беше веселата математика на Заев за метрите на литар квадратен по сантиметар […]

СВЕЌИ ГОРЕА ЗА 15-ТИ СЕПТЕМВРИ: Никогаш да не се заборави, кој и како ја осакати Македонија!

 • September 15, 2016
 • Коментари
Граѓаните на Република Македонија не ги забораваат делата на СДСМ. Оваа партија кога беше на власт остави на улица 200.000 граѓани. СДСМ остави без егзистенција 200.000 семејства во криминалната приватизација, а додека граѓаните немаа никаков приход, се богатеа тесниот круг на луѓе околу челниците на партијата. Ова време остави тажни и тешки спомени кај сите […]