МИЛОШОСКИ: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата со сериозни забелешки и препораки за договорот со Бугарија

Денешнава прес-конференција ја одржувам после завршувањето на седницата на Комисијата за надворешна политика која што по барање на претседателот на Владата, Зоран Заев беше затворена за јавноста, На таа седница имавме можност да имаме увид во нацрт-договорот кој што...

САМОХРАНА МАЈКА ДОБИ ПОЛИТИЧКИ ОТКАЗ: Им застанав на патот на Зоран Атанасов и неговата криминална СДС банда, затоа останав без работа

До вчера била со највисоки признанија и достигнувања, а веќе од денеска е без работа. Самохраната мајка Катерина Матиќ која 5 години работела како државен советник во Агенцијата за храна и ветеринарство, вчера добила отказ со банален изговор, без никаква...

ОТЕЦ ПАРТЕНИЈ ОД БИГОРСКИОТ МАНАСТИР:Бракот меѓу маж и жена е завет пред Бога, без здравиот брак нема нормално општество

Галичник. Срцето на Бистра планина! Непресушна духовна и културна река, од чијшто извор се напојувал не само целиот мијачки предел, туку и пошироко; село сместено среде една симфонија на бои, кои час пленат со својата смиреност, час со својата...

ЕВЕ ШТО Е НЕПРОДУКТИВНО ЗА СДСМ: Историски масакр во образованието со Ребалансот!

Историски масакар во ОБРАЗОВАНИЕ со ребалансот!21мил€ скратени благодарение на Стефан Богоев и Шарените платеници!#ПакДаИмВерувате  Follow DStevanangija @stevanangija Историски масакар во ОБРАЗОВАНИЕ со ребалансот!21мил€ скратени благодарение на Стефан Богоев и Шарените платеници!#ПакДаИмВерувате 10:15 AM - 18 Jul 2017  

МИНИСТЕРСТВО ЗА КАНАБИС КУЛТУРА И ВРВЕН СЕЉАЧИЗАМ: Амон Мра се фалел дека е над законот и смеело да се пуши!

Пред неколку дена секторот за комуникации при министерството за култура воден од Петрит Сараќини алијас „МРА“ издаде едно соопштение по наредба на министерот Роберт Алаѓозовски, после кое јавноста започна сериозно да се сомнева дали во овој ресор користењето опијати...

ВАНКОВСКА: Срамота!Толку од транспарентноста, демократичноста и потпирањето на граѓаните

Толку од транспарентноста, демократичноста и потпирањето на граѓаните… Срамота!!! Ова е договор за добрососедство, а не државна тајна! Како ќе градиме добрососедство со византиски игри?, напиша на својот ФБ профил универзитетската професорка Билјана Ванковска.

ПОВТОРНО ЌЕ РАБОТИ УЛИЦАТА: Македонците нема да дозволат промена на името за влез во НАТО!

Иако граѓаните во Македонија не сакаат членство во НАТО по цена на промена на името, власта, по се изгледа нема ниту да ги праша за мислење Прашањето за влез на Македонија во состав на НАТО би можело да биде решено...

ТРАЈАНОВСКИ: Ќе поднесам кандидатура во партијата, а потоа има процедура и се селектираат кандидатите

Јас ќе ја поднесам кандидатурата во партијата и таму треба да одлучиме како понатаму, истакна во денешното гостување на Телевизија Алфа градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски откако беше прашан дали повторно ќе се кандидира за градоначалник. -Најпрво да гледаме да...

МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО ПРОДОЛЖУВА ДА РАЗРЕШУВА ДИРЕКТОРИ: Разрешен директорот на штипската болница

Продолжуваат директорските смени на клиниките. Последен во низата разрешени е директорот на штипската болница – Александар Стојановски. На негово место е именуван д-р Ален Ѓорѓиев.   Нов директор ќе добие и Центарот за јавно здравје во Штип. Д-р Марија Димитрова ќе...

ПРОМОВИРАН ПРОЕКТОТ ЗА ПРОШИРУВАЊЕ НА ТОПЛОВОДНАТА МРЕЖА НА ЕЛЕМ ЕНЕРГЕТИКА: Нова топловодна мрежа во повеќе населени места во Гази Баба

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски и генералниот директорот на ЕЛЕМ, Христијан Мицковски, денеска во населеното место Хиподром го промовираа проектот за проширување на топловодната мрежа на „ЕЛЕМ Енергетика“ во повеќе населени...
- Advertisement -

Latest News

(Фото) ПРЕД МАЛКУ: Тешка сообраќајна нecреќа вечерва во Капиштец

Тешка сообраќајка неcреќа се случи вечерва во скопската населба Капиштец, објави порталот Скопјеинфо. Според информации на очевидци возило со велешки...
- Advertisement -

ДИМИТРИЕСКА КОЧОСКА: Ребалансот на буџетот е целосно промашен

Комплетно е промашена пресметката на приходите во ребалансот на буџетот истакна техничката заменик министерка за финансии, Гордана Димитриеска Кочоска за телевизија Алсат. Покрај тоа што...

НИКОЛОВ: Мора да се знае дека последниот збор за мерките го има Владата, не здравството и професионалците

Потребно е да се апелира до членовите на Комисијата за заразни болести да одлучуваат и работат на основа на професионалните стандарди, бидејќи факт е...

ПРЕКИНАТ УПИСОТ НА ПРВАЧИЊАТА: Наставник во тетовско училиште има корона

Во основното училиште „Истикбал“ во Тетово е прекинат процесот на запишување на учениците од прво одделение откако еден од наставниците бил позитивен на коронавирус....

ГЛУПАВА ОДЛУКА: Зошто Филипче избега од ова прашање?!

“Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин пред почеток на полицискиот час ќе заминат на продолжен викенд во некој од...