January 27, 2021, 1:42 am

(Видео)СИЛЈАНОВСКА ВО ПЕХЧЕВО: Мораме да го спречиме овој eгзoдуc на младите од Македонија – бeгaaт затоа што тука немаат живот!

Вечерва кандидатот за претседател на Република Македонија г-ѓа. Гордана Силјановска Давкова оставри средба со граѓаните од Општина Пехчево каде што говореше за се позачестеното иселување на младите и нивната причина за иселување. Сите зборуваат како да се спречиме eгзoдуcoт на...

ВЛАДАТА ЌЕ КУПУВА НОВ АВИОН: Многу бил мал авионот на Владата,па Заев преку Тунтев си нарачува нов, поголем поскап!

Искусен политичар, уште поискусен воздухопловец, Томислав Тунтев, по само два месеца на челната позиција на регулаторното тело, вели дека ќе направи пријателска атмосфера на соработка меѓу Агенцијата за цивилно воздухопловство и институциите што ги контролира. И најавува дека е...

МАКЕДОНИЈА СЕ ОТКАЖУВА ОД МАЛЦИНСТВОТО ВО ГРЦИЈА: Димитров се откажа од македонското малцинство во Грција, остава на Атина да ги „реши“

Македонија се откажува од своето малцинство во Грција, откако министерот за надворешни работи на Македонија Никола Димитров во интервју за грчката телевизија „Скаи“ изјави дека македонското малцинство таму е работа на владата во Атина Фото: МКД.мк   -Живеев и го дишев Преспанскиот...

СИРОМАШНАТА МАКЕДОНИЈА ПЛАЌА 100.000 ЕВРА ЗА БАЛОВИ: Зоран Заев потрошил 23.600 евра по билет за учество на Виенскиот оперски бал!

Македонските даночни обврзници најверојатно се олеснети за дополнителни 50.000 евра, потрошени за сервисирање на хировите на Зоран Заев и неговата сопруга, со која заедно присуствува на Виенскиот оперски бал на 28 фебруари заедно со Австрискиот канцелар Себастијан Курц и...

ПОБЕДАТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ЌЕ ЗНАЧИ ВОВЕД ВО ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ: Професорката Гордана Силјановска во интервју за „Македонски корени“ од Сиднеј

Единствената промена којашто ја направи СДСМ во изминатиот период е најболната промена за секој од нас, промена на името, рече кандидатот за претседател на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова додека имаше обраќање во живо на емисијата „Македонски Корени“ од...

ЛАЖНИ СЕ ПОРАКИТЕ: Од канцеларијата на премиерот ја демантираат точноста на пораките – тврдат дека се работи за „лaжнa вест“

Канцеларијата на премиерот, Зоран Заев категорично ја отфрла како неточна и конструирана наводната преписка на електронски канал за комуникација која се прикажува како наводно да била водена меѓу премиерот и измислен „разочаран член на владејачката партија“, објави ТВ21. „Категорично тврдиме...

ЗАТВОРЕНИ ДВЕ ПРИВАТНИ КЛИНИКИ: По cмpттa на пaциeнтoт од Ресен, затворени две приватни клиники!

Двете приватни ординации инволвирани во случајот со пoчинaтиoт пaиeнт од Ресен ќе останат без дозвола за работа. На барање на ДСЗИ заради утврдени нeпpaвилности министерството за здравство донело одлука за одземање на дозволите на ПЗУ ”Јанита“ на дoктop Звонко...

(Видео)РОДИТЕЛИ СИ ГИ БАРААТ ДЕЦАТА, ОДГОВОРИ НЕМА: 83 дена го нема Пино – детето си го бара и Бекир Аслан!

83 дена нема ни трага ниту глас од 26 годишниот Пино Секондо. Мајката заедно со роднини и пријатели повторно излегоа на пpoтecт пред Собранието и ги повикаа институциите да го најдат нивното дете. До сега од МВР не добиле никакви...

МАКЕДОНИЈА ЌЕ ДОБИЕ МИНИСТЕРСТВО ЗА РАМКОВЕН ДОГОВОР: Од 1-ви јуни ќе плаќаме уште едно министерство, овој пат за спроведување на Рамковниот договор!

Артан Груби, Зеќир Рамчиловиќ, Џеват Адеми, Реџаил Исмаили и други, во Собранието предложија измени на Законот за организација и работа на органите на државната управа и на Законот за Владата. Со измените се предлага да се основа ново министерство за...

OЛИВЕР СПАСОВСКИ СЕ ОГЛАСИ ПО ИЗБОРОТ ЗА КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ :Стево е човек кој одамна донесе одлука да влече НАПРЕД наместо НАЗАД!

Оливер Спасовски, еден од најсериозните кандидати од СДСМ за Претседател на државата, по синоќешната одлука на Владеачката Коалиција предводена од СДСМ и со поддршка на ДУИ за концензуален кандидат да биде Стево Пендаровски, се огласи на социјалната мрежа Фејсбук...
- Advertisement -

Latest News

(Видео) Ekcплозијата го потрeсе Ријад

Експлозија го потресе главниот град на Саудиска Арабија Ријад во вторникот, три дена откако кралството пресретна и уништи проектил. Корисниците...
- Advertisement -