ВМРО-ДПМНЕ: Уметници, интелектуалци и пратеници се наоѓаат во притвор, додека криминалци и убијци се ослободуваат

Во Македонија е узурпирана државата и укинато е владеењето на правото. Во Македонија денес сеуште има политички затвореници. Уметници, интелектуалци и пратеници се наоѓаат во притвор наместо да бидат дома со своите семејства, додека криминалци и убијци се ослободуваат и...

ЌЕ ПРОТЕСТИРАМЕ ИЛИ ЌЕ НЕ ИЗБРИШАТ: Единствено решение за спас од промена на името се масовни протести без политичка позадина!

Додека грчката дијаспора масовно се организира за протести во Солун против употреба на името Македонија во името на нашата земја, поддржани со силна медиумска пропаганда, во Македонија, се чини дека никој абер нема да отпочне со активности кои масовно...

СТРУМИЦА НАЈЗАГАДЕН ГРАД ВО МАКЕДОНИЈА: Воздухот екстремно загаден во Скопје и Струмица, отровен и во другите градови!

Воздухот во главниот град есктремно загаден и за време на последното деноноќие, со измерени максимални 584 микрограми на метар кубен ПМ10 честички во Лисиче, додека најзагаден град во последните 24 часа во Македонија беше Струмица со измерени 670 микрограми...

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ МОЖЕ ДА ГИ ПОМИЛУВА: Лага се информациите кои се пласираат во медиумите дека Претседателот не може да помилува лица осомничени за тероризам!

Во медиумите се шпекулира дека сегашниот Закон за помилување не му дозволува на шефот на државата да помилува лица за делото “терористичко загрозување на уставниот поредок“ за што се осомничени 36 лица во врска со настаните од 27 април,...

ГРУЕВСКИ СО ЧЕСТИТКА ЗА БОЖИЌ: Повеќе љубов и помалку омрaза да создаваме, Македонија да оди напред

Христос се роди!!! Нека е за многу години Божиќ. Да донесе одлично здравје за секого, многу успеси и радосни моменти, мир и среќа во секој дом, напиша поранешниот лидер и почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на својот Фејсбук...

Паричката од бадниковото лепче се падна кај Мицкоски

Во семејството на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски паричката од бадниковото лепче годинава се паднала токму кај него. Во семејството на претседателот Ѓорге Иванов, паричката паднала во домот. Паричката од бадниковата погача се паднала кај Господ во семјеството на премиерот Зоран...

ПОЛИТИЧКА ЗЛОУПОТРЕБА НА ДЕЦАТА: „Меѓаши“ со реакција поради злоупотребата на децата од страна на политичарите на актуелната власт!

Драги Змијанац, извршен директор на Прва детска амбасада во светот ,,Меѓаши“, реагираше за злоупотребата на деца во црковните процесии организирани од новоформираното здружение ,,Бадникови поворки“, а поддржани од повеќе актуелни градоначалници. Змијанац смета дека станува збор за политичка злоупотреба и...

ПРОТЕСТИ ВО СОЛУН: Грците ќе протестираат во Солун против употребата на името Македонија во „решението“!

Грчките здруженија што собираат потписи за терминот Македонија да не биде вклучен во името, преку социјалните мрежи, според грчките медиуми, на 21 јануари организираат протест во Солун, а не е исклучена можноста да се одржат повеќе различни демонстрации, но...

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПРИЛЕП ГИ ИЗБРКАЛ КОЛЕДАРЧИЊАТА: Илија Јовановски не ги примил коледарчињата – не бил Дедо Мраз!

До редакцијата на локалниот портал „Маркукуле“ пристигнала вест дека градоначалникот на општина Прилеп Илија Јованоски одбил да ги прими дечињата кои денеска како и нивните врсници ширум државата го навестија Христовото Раѓање. Повеќе од двесте мали прилепски ангелчиња, во придружба...

ПРАВДА ЗА ИГОР: Европските уметници и пејачи бараат правда за Игор Дурловски!

Европските оперски пејачи кои во првите денови од годинава имаа концерт во Штудгарт, Германија, пеку маички со неговиот лик побараа правда за оперскиот пејач Игор Дурловски, кој има европска кариера а во Македонија е обвинет за тероризам за настаните...
- Advertisement -

Latest News

Мицкоски до Заев: Не може да зборувате за иднината, а не го вадите од уста Никола Груевски

СДСМ живее во паралелен свет каде што единствено нешто што ги интересира е Никола Груевски, а не реалноста...
- Advertisement -

Мицкоски: Згрозен сум што понудата на власта се сведе на аудио разговори

„Јас навистина сум вчудоневиден како вака господинот Зоран Заев со леснотија го кажува ова. Бидејќи јас би ја лоцирал одговорноста, секогаш за да дојдеме...

Мицкоски: Не сме исти со СДСМ колку и да се трудат да стават знак на равенство

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Македонската телевизија кажа дека во политиката не се сите...

Ахмети: Заев има проблем со пиењето, после 2 ракии збори друго, на само сака да коалицираме

Али Ахмети во интервју за албанска телевизија Syri Tv ги коментираше политичките состојби во Македонија. Toj коментирајќи ја изјавата на Заев дека ДУИ...

И слоганот го укpадоа: СДСМ настапува со стар слоган на ВМРО-ДПМНЕ од изборите 2009, заедно можеме повеќе

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на Македонската телевизија кажа дека СДСМ настапува со стар слоган...