ПОЧНУВА МИТИНГОТ НА ВМРО-ДПМНЕ: Охрид преполн – десетици илјади на плоштадот! Следете во живо!

ВМРО-ДПМНЕ заедно со владејачката коалиција „ За подобра Македонија“ денеска ќе одржат митинг на градскиот плоштад во Охрид со почеток во 19:00 часот. Традицинално, коалицијата предводена од ВМРО ДПМНЕ, кампањата за изборите на 11 декември,ја започнува со митинг во Охрид. Вечерва...

ДОАЃА ВРЕМЕТО ЗА РЕМЕНСКИ ДА СНОСИ ОДГОВОРНОСТ: Кабинетот на Диме Спасов со соопштение!

Кабинетот на дополнителен заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов денеска реагираше на прес конференцијата на техничкиот министер за труд и социјална политика, Фросина Ташевска Ременски одржана на ден 21.11.2016 година. Во продолжение ви ја пренесуваме реакцијата интегрално Фросина...

СИТЕ ПРАШАЊА НА СЈО СЕ ОДГОВОРЕНИ: Македонски Телеком има обезбедено одговори на сите прашања на СЈО!

Македонски Телеком е компанија која работи според законите, во интерес на граѓаните и своите корисници По последните реакции во јавноста и на социјалните медиуми, Македонски Телеком известува дека согласно Законот за електронски комуникации и Законот за следење на комуникации има...

(Видео)МРТВА ТРКА ПОМЕЃУ СДСМ И ДУИ ЗА АЛБАНСКИТЕ ГЛАСОВИ: Артан Груби скандира „УЧК, УЧК“, Заев нуди федерализација и отцепување на територии!

Мртва трка помеѓу СДСМ и ДУИ се води во последните неколку мигови од нивниот активен политички живот, за освојување на што повеќе албански гласови. Од ракав летаат секакви ветувања, радикални идеи и популистички пораки Зоран Заев беше првиот кој ја...

(Галерија)ПРВ ПАТ ВО МАКЕДОНИЈА: Погледнете како изгледа мобилното студио на ТВ Нова одвнатре!

Телевизија Нова и во текот на изборната кампања продолжува со трендот кој го поставивме уште од првото појавување во македонскиот етер, а тоа е воведување на нови стандарди во креирањето на информативната програма, велат од телевизијата. Исто како и светските...

ЌЕ ТЕ УБИЈАМ, НЕ ЗАСЛУЖУВАШ ДА ЖИВЕЕШ: Радикалниот исламист Рамадани ги пуштил пајташите да му се закануваат на Филип Петровски!

Во последната дебата на ТВ Нова, некогашниот оџа Рамадан Рамадани за кој Американската влада во изештај го дефинира како пропагатор на радикален исламизам, имаше очаен обид да ги оправда халуциногените изјави на опозицијата во последните две години Немањето на доволно...

ЃОРЃЕ ИВАНОВ ПРЕДУПРЕДУВА: Мигрантската криза допрва почнува – 20 до 30 милиони бегалци чекаат на надворешните граници на ЕУ

Претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов изјави дека мигрантската криза допрва почнува, затоа што во непосредна близина на надворешните граници на Европа се наоѓаат помеѓу 20 и 30 милиони потенцијални мигранти. Иванов во Бугарската академија на науките во Софија, одржа предавање...

СТИГНАА ПОСЛЕДНИТЕ АМЕРИКАНСКИ ПАРИ ЗА “ШАРЕНИТЕ”: Предизборна финансиска инфузија за соросоидите

Демократскиот естаблишмент ја искористи последната шанса да префрли пари од американскиот буџет на сметките на македонските соросоиди - пред Доналд Трамп да ја преземе администрацијата и да ги скрати фондовите на УСАИД Само неколку дена по победата на Доналд Трамп...

РЕАЛНОСТ ЗА ИНВЕСТИТОРИТЕ: Отворање на нови рурални развојни зони, одлични поволности за инвеститорите!

Отворање на рурални развојни зони е еден од проектите во новата програма на ВМРО-ДПМНЕ, „Реално“. Лидерот на партијата Никола Груевски образложувајќи го проектот истакна дека со истиот се предвидуваат даночни и други ослободувања, слични но и повисоки од оние...

СЈО Е КАНЦЕР КОЈ ГО ЈАДЕ ОПШТЕСТВЕНОТО ТКИВО: Погледнете го целото интервју на професорот Саво Климовски!

ГРЕКО добро ја дефинирала положбата на граѓаните и СЈО кое патем доста штета ни направи, многу работи ги доведе до точката на топење отколку да ги реши. Мислам дека граѓаните си имаат регуларни институции каде ќе ги поднесат своите...
- Advertisement -

Latest News

ДИРЕКТОРОТ И УШТЕ НЕКОЛКУ ЛИЦА ВО ИЗОЛАЦИЈА: Вработен во трудовата инспекција е позитивен на корона вирусот

Директорот на државниот инспекторат за труд, Алајдин Хавзиу, е во самоизолација откако еден вработен во трудовата инспекција е позитивен...
- Advertisement -

ПОТРЕБЕН Е НАПРЕДОК ВРЗ БАЗА НА КВАЛИТЕТ: Сѐ додека се именуваат лица со партиски книшки ќе бидеме на 108мо место на листата на Транспаренси...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски наговести големи реформи во начинот на кој што ќе се именуваат фунцкионери во Република Македонија доколку тој ја добие...

ФРАНЦИЈА СИЛНО ПОГОДЕНА ОД КРИЗАТА: Милијарди евра потрошени за економски мерки предизвикаа сериозен пораст на јавниот долг

Предложениот ребаланс на буџетот на Франција за 2020 година, кој треба да биде претставен следната недела, предвидува јавен долг од 120,9 проценти од БДП...

РОСОМАН ГOРИ: Два пожaри вечерва избувнаа во Росоман

Два пожара избувнаа вечерва во Росоман. Како што потврдија за МИА од Територијалната противпожарна единица од Кавадарци, во моментов гори кај железниот мост на...

ЗАРАЗЕНИ МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА: Шест лица од клиниката за Гастро-ентерохепатологија во ГОБ 8 ми септември позитивни на коронавирус

На клиниката за гастроентерохепатологија во Градската општа болница 8 Септември се детектирани 6 зaразени лица од коронавирус од медицинскиот персонал. Други десетмина се во изолација,...