ПЕТРОВСКИ ДО СОРОС-НОВИНАРИТЕ: Одработувате за Вашите финансиери на штета на државата

Колумната на Ѓеро (ако може да се нарече колумна) е типична#СОРОС приказна која нема нити логичен почеток, нити јасна мисла, недај боже крај кој коренспондира со почетокот, напиша Филип Петровски на својот фејсбук. Но има јасна концепција да се оддолжи на...

КУРЦ И ПОПОСКИ ГО ПОСЕТИЈА ГРАНИЧНИОТ КАМЕН 59 КАЈ ГЕВГЕЛИЈА

Претседавачот на ОБСЕ и актуелен министер за надворешни работи на Австрија Себастијан Курц и вицепремиерот и министер за надворешни работи Никола Попоски попладнево го посетија граничниот камен 59 кај Македонско ­ грчката граница, каде пред повеќе од една година...

КУРЦ ПРИСТИГНА ВО МАЕКЕДОНИЈА: Австрискиот министер за надворешни на работна посета во Македонија!

Претседавачот со ОБСЕ за 2017 година и министер за надворешни работи на Република Австрија, Себастијан Курц, денеска ќе престојува во работна посета на Република Македонија. Како што соопшти македонското МНР, во рамки на посетата министерот Курц ќе се сретне со...

ЕВЗОНИ СЕУШТЕ ЗАТВОРЕН ЗА СООБРАЌАЈ: Состојба на патиштата од утринава!

Поради штрајк на грчките земјоделци, граничниот премин Евзони се уште е затворен за сообраќај. Премините Меџитлија (Битола) и Дојран се отворени за сообраќај. Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Магла со видливост од 20 -до...

ГРУЕВСКИ: СДСМ изгубија па излегоа на прослава , колку треба да немаш интегритет за секој ден да зборуваш дека си победник а си губитник

Јас на граѓаните во многу наврати им предочив дека доколку нема јасна победа со 63 пратеници тоа ќе биде можност кризата да биде продолжена, тоа го сакаат некои сили, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на Тв Нова. Тоа не...

ГРУЕВСКИ:ВМРО-ДПМНЕ е партија што држи до дадениот забор, не прифаќаме нелогични работи

Ние од раководството на ВМРО-ДПМНЕ сме луѓе кои држиме до дадениот збор. Во кампањата кажавме дека нелогични работи нема да прифаќаме, изјави во интервју за ТВ НОВА, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Не сме против Албанците и тоа сме го...

ГРУЕВСКИ: Кога ги бранев националните интереси знаев дека ќе бидат политички нападнат, но народот ми дава сила

Како политичар имам опоненти, тие се од земјата но некогаш ако земјата е мала и ако некој друг од надвор, личности или земји имаат поинакви планови тие стануваат ваши противници и својата големина и можат да ја користат за...

ГРУЕВСКИ: Доколку СДСМ ги прифати барањата на ДУИ, подготвени сме да одиме во опозиција

Со вакви барања не им се помага ни на Македонците ни на Албанците, туку само ќе им ги нарушат мирот и стабилноста и ќе создадат дополнителна нетрпеливост која во некои случаи е видлива и ќе не раскара дополнително“, смета...

ГРУЕВСКИ: Други од надвор, личности или земји ако имаат поинакви планови за Вашата земја , а вие сте во заштита на земјата и народот,...

Како политичар имам опоненти, тие се од земјата но некогаш ако земјата е мала и ако некој друг од надвор, личности или земји имаат поинакви планови тие стануваат ваши противници и својата големина и можат да ја користат за...

ГРУЕВСКИ: СДСМ на изборите извади тешки пари

ВМРО-ДПМНЕ на изборите ги освои истите гласови споредено со 2014 година и тоа значи дека сме имале кристално чиста победа иако СДСМ тоа сакаше тоа да го оспори. Ги задржавме гласачите и дојдовме до голема победа. Горди сме за...
- Advertisement -

Latest News

Мицкоски до Заев: Не може да зборувате за иднината, а не го вадите од уста Никола Груевски

СДСМ живее во паралелен свет каде што единствено нешто што ги интересира е Никола Груевски, а не реалноста...
- Advertisement -

Мицкоски: Згрозен сум што понудата на власта се сведе на аудио разговори

„Јас навистина сум вчудоневиден како вака господинот Зоран Заев со леснотија го кажува ова. Бидејќи јас би ја лоцирал одговорноста, секогаш за да дојдеме...

Мицкоски: Не сме исти со СДСМ колку и да се трудат да стават знак на равенство

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Македонската телевизија кажа дека во политиката не се сите...

Ахмети: Заев има проблем со пиењето, после 2 ракии збори друго, на само сака да коалицираме

Али Ахмети во интервју за албанска телевизија Syri Tv ги коментираше политичките состојби во Македонија. Toj коментирајќи ја изјавата на Заев дека ДУИ...

И слоганот го укpадоа: СДСМ настапува со стар слоган на ВМРО-ДПМНЕ од изборите 2009, заедно можеме повеќе

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на Македонската телевизија кажа дека СДСМ настапува со стар слоган...