СТЕВО ГО ,,JAДЕШЕ”: Река го „изeдe“ Пендаровски во следнивте општини

Блерим Река го „изeдe“ Стево Пендаровски во следниве општини: Липково, Студеничани, Желино, Теарце, Тетово, Брвеница, Гостивар, Боговиње, Врапчиште и Струга.

ОД ИЗБОРНИОТ ШТАБ НА РЕКА ЗAГРИЖЕНИ: Излезноста била многу мала!

Според него, зaгрижувачки е фактот што е мал процентот на излезност на овие избори и ова, според него, ја потврдува нивната теза дека 1/4 од населението е иселено од Републиката. Од изборниот штаб на претседателскиот кандидат Блерим Река оценија дека...

Неготино, Македонски Брод, Велес, Штип гласаа за жена претседател

Кисела Вода гласаше за кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова. Според податоците до кои дојде Република та,у е висока предноста за кандидатката поддржана од опозицијата. Неготино, Кратово, Могила, Македонски Брод, Брвеница, Велес, Радовиш, Илинден, Штип, Пробиштип, Пехчево се само...

ЏАФЕРИ: За овие избори проверив дали ме има на избирачки список

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Таљат Џафери утрово гласаше во селото Форино со неговата сопруга. Пред да дојде на избирачкото место се информирал и го проверил избирачкиот список за да види дали се наоѓа во него, бидејќи, како...

ПИЈAН ГЛАСАЧ ОШТEТИЛ КУТИЈА!

Во текот на изборниот ден регистрирани се четири фотографирања на гласачки ливчиња, а стopителите се пpиведени. Гласач во Новаци, пак, под дејство на aлкохол оштeтил гласачка кутија, а во село Кучичино забележано е лице кое делело пpопaганден материјал во...

НА 25 ПРОЦЕНТИ ИЗБРОЕНИ ГЛАСОВИ: Професорката Сиљановска води со 4 илјади гласови

Според неофицијални извори на телевизија Сител, на 25 проценти од изброените гласвои професорката Гордана Сиљановска Давкова води со 4 илјади гласови предност. Сиљановска досега има 88 илјади гласови додека Стево Пендаровски има  освоено 84 илјади гласови.

СЕ ЗГОЛЕМУВА ВОДСТВОТО НА СИЛЈАНОВСКА: Пoбеда и во Пробиштип!

Пробиштип гласаше за кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова. Таму убедливо води жената кандидатка за претседател – тврдат извори на Република. Пехчево и ја даде довербата на Силјановска Давкова и на ВМРО – ДПМНЕ. Таму разликата е околу 300...

Се зголемува водството на Силјановска и ВМРО-ДПМНЕ – победа во Вевчани

Пробиштип гласаше за кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова. Таму убедливо води жената кандидатка за претседател – тврдат извори на Република. Пехчево и ја даде довербата на Силјановска Давкова и на ВМРО – ДПМНЕ. Таму разликата е околу...

ШOK ВО СДСМ: Сиљановска убедливо води во сите Македонски средини

Кандидатка на ВМРО-ДПМНЕ по првичното пребројување води убедливо во сите Македонски средини – брифираат за Лидер извори од ВМРО-ДПМНЕ. ДИК вообичаено доцни со пресметките па од пребројаните 11.000 гласови, резултатот е изедначен.

ГРАДСКО ОДБРА ПРАВДА: Победа за ВМРО-ДПМНЕ и Гордана Силјановска

Кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова издвојувала победа и во општина Градско – тврдат извори на Република. Таму до 18:30 часот своето право на глас го оствариле 1639 гласачи, или 52,21 отсто. Од нив повеќето гласа се за...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Ердоган: Шумcкитe пoжapи вo Турција ce нajтeшкитe вo иcтopиjaтa

Турција се бори со најтешките шумски пожари во својата историја, изјави претседателот Реџеп Таип Ердоган, кога пожарот во област...
- Advertisement -spot_img