АМДИ БАЈРАМ „РАСПАЛИ“ ВО СОБРАНИЕ: Знаете ли што правите, ја упропастивте Македонија, Господ ќе ве казни за тоа

Време е после 6 месеци да излезам на говорница и да им ја кажам вистината. Шест месеци слушав циркуси разни и само простудирав. Сега, време е да ви кажам СДСМ, што сакате и што барате министри во Владата, пак...

КАТИЦА И СЈО ВОДАТ БИТКА ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ ШПИОНИ: Ако си близок до Заев, слободно можеш да бидеш кодош!

Од ден во ден станува се појасно дека начинот на работа на СЈО е следен: ако си близок со Заев можеш да правиш криминал, да бидеш осуден, а потоа Катица Јанева да ти ја намали казната. Имено, Специјалното јавно обвинителство...

МИГРАНТИТЕ СЕ ВРАТИЈА НА ГРАНИЦА: Грчките медиуми пишуваат за зголемен притисок на границата со Дојран!

Три месеци по евакуацијата на илјадници бегалци и мигранти од импровизираниот камп на грчко-македонската граница, грчките власти велат дека е забележано зголемување на обидите луѓето илегално да преминат во соседната земја, пишува „Катимерини“. - Тие доаѓаат со воз до селото...

ОВА Е ВЛАДАТА ШТО ЌЕ ЈА ВОДИ МАКЕДОНИЈА ДО ИЗБОРИТЕ: Изгласана преодната влада за спроведување на избори!

Собранието на Република Македонија попладнево ја избра преодната Влада која треба да ги спроведе предвремените парламентарни избори на 11 декември. Нов министер за вантрешни работи е Оливер Спасовски, а Фросина Ташевска Ременски е министер за труд и социјална политика. За...

ИЗРАЕЛ Е ТЕРОРИСТИЧКА ДРЖАВА: А терористите од Смилковско не се виновни – вака размислува новиот функционер на СДСМ Зекири!

Дали се ова партиските ставови на СДСМ и дали заради ова Мухамед Зекири беше изгласан во раководството на партијата? -Мухамед Зекири со поддршка за исламските радикали на Балканот. Хашим Тачи беше гонет за воени злосторства врз Србите на Косово, но за...

ДРЖАВАТА МОРА ДА ФУНКЦИОНИРА И ВО НАРЕДНИТЕ 100 ДЕНА: Ова се предлозите за новите министри од опозицијата!

Очекувам да покажеме лидерство во сите институции и крајно време е Македонија да има фер и демократски избори и власта да ја вратиме кај граѓаните Во Собранието започна расправата за избор на новите министри согласно договорот од Пржино. Во Владата...

СИТЕ „НЕЗАВИСНИ“ НОВИНАРСКИ РАДИКАЛИ: Независното новинарство на СДСМ е воспевање на деструктивните политики на „Бихаќка“

Со последната одлука на СДСМ, уште еден таканаречен „независен“ новинар, од синоќа стана партиски функционер. Според информации до кои дојде КУРИР, неговата трансформација од независен новинар во партиски функционер траела помалку од 48 часа. Имено извори од преговорите во клубот...

ПОЛИЦИЈАТА НАЈАВУВА ВОНРЕДЕН РЕЖИМ: По повод празнувањето на 8-ми Септември ќе има вонреден режим во Скопје!

По повод денот на независноста на Република Македонија „8-ми Септември“ во организација на мотоциклистичката федерација на Македонија денеска, како и во текот на наредниот викенд ќе се одржи традиционалното 25. меѓународно Мото рели на кое ќе учествуваат поголем број...

СОБРАНИЕТО ДЕНЕС ТРЕБА ДА ЈА ИЗБЕРЕ ПРЕОДНАТА ВЛАДА

Собранието на Република Македонија денеска согласно договорот постигнат на лидерската средба треба да ја избере преодната влада која ќе ги организира парламентарните избори закажани за 11 декември. Во преодната влада опозицијата треба да ги добие министерските места во секторите внатрешни...

СДСМ ЌЕ БАРА БЕГСТВО ОД ИЗБОРИТЕ: Никовски смета дека СДСМ ќе бега, Неделковски ја образложува и формулата преку Зоран Трајчевски!

Мора да ни биде јасно дека ова е „заслуга“ на меѓународниот фактор, кој не може да се резили и по третпат да си игра со датуми Улогата на странците беше клучна во договорот за избори. Не треба да веруваме дека...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Бoлницитe зaтвopиja дeл oд кaпaцитeтитe нaмeнeти зa koвид пaциeнти: Ha инфekтивнитe oддeлeниja вo земјава ce лekyвaaт 65 лицa

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 65 пациенти...
- Advertisement -spot_img