October 24, 2021, 6:43 am

НАТО СО ДВОЈНИ АРШИНИ: Секој обид да се влијае на изборниот процес во една земја однадвор е неприфатлив, но не и кога се работи...

Во момент кога сакаат да ја поништат победата на Трамп со наводна вмешаност на Русија во изборот на Доналд Трамп за претседател на САД, првиот човек на НАТО, Јенс Столтенберг, нагласи дека не можат да се толерираат надворешни обиди да...

ГЕРМАНИЈА ПРЕКУ ОРДАНОВСКИ БАРА ЗАКРВУВАЊЕ ПОМЕЃУ МАКЕДОНЦИТЕ И АЛБАНЦИТЕ: Кој диригира нова политичко-безбедносна криза?!

Станува очигледно дека на некои структури не им одговара стабилна и независна Република Македонија. Затоа и се толерираат аболицирани криминалци од калибарот на Зоран Заев, пишува Република. Воедно, се охрабруваат политичари од соседството да ги поткопуваат темелите на унитарноста на...

ГРУЕВСКИ СО СЕМЕЈСТВОТО НА ПРОМОЦИЈА ВО МНТ: Антологијата на светската поезија и на македонската литература за млади и деца!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски заедно со сопругата Боркица и ќерките Анастасија и Софија присуствуваше на промоцијата на Антологијата на светската поезија и на македонската литература за млади и деца која попладнево се одржа во МНТ. Министерката за култура Елизабета...

ТРАМП И ГРУЕВСКИ ТРН ВО ОКОТО НА СОРОСОИДИТЕ НИЗ СВЕТОТ: Двајцата лидери кои го поразуваат Сорос, трн во окото на соросоидите!

Соросоидите низ целиот свет функционираат согласно идентична матрица, според која сите свесно или не, се согласни да бидат носители на функцијата корисни идиоти. Соросоидите кои функционираат во Македонија не се ништо поразлични од оние кои работат низ Европа и...

ПИСМО ОД БРАТОТ НА МАРА БУНЕВА, БОРИС: Да им ја е*ам мајката на министрите!

"Почитуван г. министре, Во текот на септември 1941 година, заедно со семеjството, сопругата и синот, се преселив во Скопjе, при што од Софиjа jа пренесов сета покуќнина. Немаjќи сопствен дом, бидеjќи моите родители живеат во Тетово, од чиновникот за државни имоти...

МАКЕДОНЦИТЕ ВО АЛБАНИЈА ЈА ПРОСЛАВИЈА ВАСИЛИЦА: Со огнови, колбаси, вино и топла ракија Македонците во Албанија ја прославија Василица!

Македонците во Албанија традиционално го прославја празникот Свети Василиј Велики, со кој се означува почетокот на Новата година, според јулијанскиот календар. - Меѓу Македонците во Албанија, Мала Преспа, Голо Брдо, Врбник, празникот е познат како Василица или Сурова, и се...

ТОРТУРА НА МАЛЦИНСТВОТО ВРЗ МНОЗИНСТВОТО: Иако Албанците се 30% од населението во Струга, вештачката децентрализација кобна за Македонците!

Струга е еден од примерите каде по територијалната поделба во 2004-тата наместо успешна децентрализација во корист на сите граѓани се случува спротивното, јавува Канал 5. Територијалната поделба произлезе од Охридскиот Рамковен договор, а беше спроведена од СДСМ. Ова според...

ССМ: Муратовски кој Синдикатот го претвори во испостава на СДСМ не може да зборува за синдикализам

За синдикализам и за поврзаност ќе зборува човекот кој го имаше инструментализирано ССМ и претворено во испостава на СДСМ, за синдикализам ќе зборува човекот кој дозволи масовно бркање на работници, стотици илјади по број и дозволи масовно пропаѓање и...

Во тек подготовки за старт на ТЕЦ „Осломеј„

Во тек се подготовки за старт на ТЕЦ „Осломеј“. За почетно пуштање на блокот се користат два помошни котла за продукција на пареа до производство на пареа од главниот котел, соопшти денеска АД Електрани на Македонија, подружница РЕК „Осломеј“...

ПОЛИТИКАТА Е КУРВА, А СДСМ СТАРА ПРОСТИТУКА: Спремни да проголтаат се, само за да бидат власт!

СДСМ мака мачи како да се понуди на албанските партии за коалиција, па како стара проститутка, се нуди преку разни аналитичари прифаќајки ја понудата на ДУИ Несомнено е дека СДСМ како искусна во занаетот е спремна да проголта се ,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...
- Advertisement -spot_img