October 27, 2021, 12:01 pm

ГРУЕВСКИ НАЈАВИ НОВИ КАПИТАЛНИ ИНВЕСТИЦИИ: СДСМ ќе се занимава со нереални ветувања, а ние со она што реално ќе го изградиме

Едната работа која ние ќе ја правиме е презентирање на нашата програма и реална понуда, и она што ние по изборите како Влада реално ќе го направиме. Тоа е најобемната политичка програма досега, и во неа има прецизно и...

ИСТЕКУВА РОКОТ ЗА ПОДНЕСУВАЊЕ НА КАНДИДАТСКИТЕ ЛИСТИ: До вечерва на полноќ партиите треба да ги достават листите за пратеници!

На полноќ завршува рокот за доставување на кандидатски листи за предвремените парламентарни избори закажани за 11 декември. Политичките партии во јавноста ги објавуваат носителите и листите за шесте изборни единици, но засега ниту една од нив не доставила листи...

ДЕКЛАРАЦИЈА „МАКЕДОНИЈА 2020“: Ние од коалицијата „За подобра Македонија“ се обврзуваме да ги штитиме интересите на Р.Македонија!

Партиите дел од коалицијата „За подобра Македонија“, денес ја потпишаа декларацијата „Македонија 2020“, со која се обврзуваат за посветено работење и реализирање на проектите и подобрување на животниот стандард на граѓаните. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, по потпишувањето на Декларацијата...

ПАТРИОТСКИТЕ ЗДРУЖЕНИJA ЗАСТАНУВААТ ПОЗАДИ ВМРО-ДПМНЕ: МПЗ „А.Л.Ј. Ќосето“ со безусловна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ!

Уште едно патриотско здружение застана со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ, партијата за која како што велат е единствена која се грижи за македонскиот народ, историја, традиција и култура, за разлика од другата страна која на секој начин се обидува да...

ЗАЕВ Е ГРДОТО ЛИЦЕ НА МАКЕДОНИЈА, А НЕ ГРАЃАНИТЕ: Зоран Заев е срам за државата и за сите оние кои го положија животот за...

Македонците кои си ја сакаат државата и кои ги бранат националните интереси не се грдото лице на Македонија. Македонците кои не прифаќаат промена на Уставот и кои се противат на воведувањето на двојазичност на целата територија не се грдото...

РЕКОНСТРУИРАНИ ОСУМ ЖЕЛЕЗНИЧКИ СТАНИЦИ: Министерот Мисалјовски најави реконструкција за уште две железнички станици!

Министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски информираше дека во соработка со ЕУ привршува проектот за реконструкција на железничките станици долж Коридорот 10 и 10 д. -Целосно ги реконструиравме железничките станици во Велес, Неготино, Демир Капија, Чашка, Табановце, Градско, Богомила...

НОВ РЕЗИЛ НА СДСМ ПО ПОРАЗОТ НА ХИЛАРИ: Три дена чекаа „чадорот“ да им даде изим да му честитаат на Трамп, и ја оплескаа...

Поразот кој го доживеа Хилари Клинтон на претседателските избори во САД, избори кои пак воопшто или пак многу малку имаат било каков ефект врз Македонија, предизвикаа доза на огорченост во редовите на СДСМ, до степен луѓето како Заев и...

Истекуваат роковите за доставување на листите, увид во ИС и пријавување на дијаспората за гласање

Утре на полноќ завршува рокот за доставување на кандидатски листи за предвремените парламентарни избори закажани за 11 декември. Политичките партии во јавноста ги објавуваат носителите и листите за шесте изборни единици, но засега ниту една од нив не доставила...

СПРЕЧЕН ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО МАКЕДОНИЈА: Уапсен терорист во Арачиново, повратник од Сирија кој спремал терористички напад во Македонија!

Две лица на возраст од 23 и од 24 години од Скопје се уапсени поради инволвираност во подготвување извршување кривично дело „тероризам“ и за поврзаност со повратници од ИСИС, информира денеска директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков. –...

НА 12-ТИ ДЕКЕМВРИ ЌЕ ЗАВРШИШ НА ДРИСЛА: Србов бара итна реакција од МВР по заканите од УДБА-от Бабановски!

До сега сум добивал закани, од анонимни повици, по смс и по социјалните мрежи, но сепак сето тоа било во некои граници во некоја нормала или сум предизвикал со нешто реакција кај некои луѓе, но во овој случај, Бабановски...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Арсовска до 3aeв: Нека си ја спреми ocтaвката за во понеделник

Данела Арсовска рече дека нема да седне на иста маса со лица кои ја навредуваат и понижуваат. Таа рече...
- Advertisement -spot_img