Category: Миленко Неделковски Show

КОНФИСКАЦИЈА, ПА ПОТОА ПОЛИТИКА: Неделковски бара воведување на конфискација на имот и воведување на строги казни за политичарите

 • July 21, 2018
 • Коментари
Повеќе од 28 години Македонија тоне во сиромаштија, безидејност, немање на јасна перспектива, стабилна и сигурна правна рамка, поради што се повеќе млади ја напуштија земјата, а оние кои останаа се борат на секој можен начин да преживеат. Секако, меѓу останатите ги има и оние кои направија огромно богатство, но ретки се оние кои тоа […]

А, КОЛКУ СМРТ ЌЕ ПАДНЕШЕ ВО КОЛУМНИ НА ГЕРО И ТРИЧКОВСКИ: Нема кој да ги гушка дрвјата, откако послушниците добија десетици милиони народни пари до Заев!

 • July 20, 2018
 • Коментари
Граѓаните изминативе денови беа сведоци на сечење на дрва во градскиот парк во Скопје. Во провладините медиуми ваквата вест ја немаше, а не реагираше ниту една од невладините организации таканаречени паркобрани кои во минатото жестоко реагираа на секое дрво исечено од претходната власт. Ваквото постапување, односно непостапување на некогашните гласноговорници за заштита на животната средина […]

„ЦИТИЗЕНШИП“ НЕМАТ, СЕ ПРОДАДЕ: Новите изводи од матично се издаваат без државјанство!

 • July 13, 2018
 • Коментари
Се повеќе граѓани се непријатно изненадени, откако од управата за водење на матични книги добиле извод од матична книга на родените во која е изоставена графата каде што би требало да биде напишано државјанството на граѓанинот Реагираше и новинарот Миленко Неделковски кој побара реакција од надлежните институции во државата, но и од опозицијата. „Денеска изваден […]

КОЛУМНА НА МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ: Има ли надеж?

 • July 5, 2018
 • Коментари
Иако од први јули сум на одмор на подалечна дестинација, па сакам овој 7-ми месец да ми е порелаксиран, сепак по некој пост поставувам на ФБ. На последниот “Ако се овие надеж – нема надеж“ имаше прашање од Марјан Манаилов (не знам дали е фејк или вистински лик), каде вели: Можеш ли да образложиш. А […]

СЕ БЕШЕ ВО ГЛАВАТА НА „ВМРОВЦИТЕ“, ИЛИ НЕ?: Планот за изградба на мигрантски населби стапи на сила и е објавен во Службен Весник!

 • July 4, 2018
 • Коментари
Промена на името нема да има, двојазичност нема да има, мигранти нема да има. ,,Се беше во главите на вмровците’’. Но сега еден по еден се остваруваат најголемите стравови на граѓаните на Македонија. Откако се изгласа законот за двојазичност и промената на името во Собранието на ред се камповите за 150 илјади мигранти во Македонија […]

МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ: Ајде на избори…

 • June 26, 2018
 • Коментари
  Господа од ВМРО ДПМНЕ, Повелете да побарате и изнудите предвремени парламентарни избори. Ова зло мора да се сруши и стави во затвор. Имате народ, не само ваши членови, што масовно ќе гласа за рушење на оваа власт. Изборите мора да се по “Пржински” модел. Разочарувањето од економијата и бедата, од судството и администрацијата, од […]

МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ И ИНФОМАКС ДИРЕКТНО ОД РУСИЈА: Ексклузивен пристап до една од најубавите фудбалски арени, интервјуа, податоци за СП!

 • June 14, 2018
 • Коментари
Денес започна Светското првенство во фудбал кое оваа година ќе се одржува во Руската Федерација. Фудбалските битки ќе се одржуваат на арените од Калининград преку Москва до Сочи, а меѓу поубавите е арената „Мордовиа арена“ во Саранск во република Мордовиа Со оваа емисија, со неколку ексклузивни интервјуа, меѓу кои и градоначалникот на Саранск, и ексклузивни […]

ЕКСКЛУЗИВНО: Уредништвото и менаџментот на Инфомакс постигнаа договор со Миленко Неделковски

 • June 10, 2018
 • Коментари
Уредништвото и менаџментот на Инфомакс постигнаа договор со Миленко Неделковски следната телевизиска сезона 2018/19 емисијата Миленко Неделковски Шоу ексклузивно да се емитува на Инфомакс ТВ секој петок навечер Оваа 14-та сезона, на ова најзначајно политичко и образовно ток шоу во Македонија, Неделковски емисиите ќе ги прави и емитува во живо. Како што е навикната ТВ, […]

ЗОШТО СРБИТЕ СЕ ОПСЕДНАТИ СО МАКЕДОНИЈА: И покрај купиштата проблеми, Србија позаинтересирана за проблемите во Македонија отколку за своите

 • June 10, 2018
 • Коментари
Зошто Српските медиуми, експерти, аналитичари, новинари и политичари постојано се занимаваат со Македонија и ситуацијата во земјава, наместо со проблемите со кои се соочува Србија, особено во делот со Косово, Војводина, Нови Пазар и Црна Гора беше темата на разговорот во најновата емисија на „Миленко Неделковски Шоу“   Одговори се обидоа да дадат гостите на […]

МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ И „ИНФОМАКС“ ДИРЕКТНО ОД СП ВО РУСИЈА: Следете ги ексклузивните интервјуа од Мундијалот во Русија!

 • June 6, 2018
 • Коментари
Премиерно за Инфомакс, Миленко Неделковски ќе објави две емсии за Светското Првенство во фудбал кое ќе се одржи во Русија од 14 јуни месецов, а ќе трае до 15-јули Како еден од најискусните спортски коментатори на просторот на бивша Југославија, Миленко Неделковски имаше чест да биде поканет од домаќинот на светското првенство во фудбал кој […]
Страница 1 од 1512345 » 10...Последно »