Category: Миленко Неделковски Show

АМЕРИКАНСКИОТ ЧАДОР СЕ ШИРИ НАД ЕВРОПА, РУСИЈА ИНЕРТНА: Анализа на Миленко Неделковски!

  • June 6, 2016
  • Коментари
Kога ќе си помислиме дека ударот е само врз Македонија, дека притисокот е само врз нас Македонците, не ќе е лошо да ја погледнеме и сликата кај другите. На пример кај соседите или дури и кај некои од најразвиените земји на светот. Земји што кога се мерат условите за живот и спокој, се на врвот […]

ТЕЛЕВИЗИЈА ТЕЛМА, УШТЕ МАЛЦЕ: Саки Кировски и Андреа Јосифовски панично бараат да ја затворат или продадат „Телма“

Кој како сака нека ја толкува, како еготрип, фалење, самопромоција – како сака велам, ама Миленко прв и единствен ја објави причината и целта зошта Атанас Саки Кироски, внукот на кодошот на партизаните од Егејска Македонија, станува прв човек на Телма. И тоа, уште пред да биде наименуван, кога само се споменуваше како опција. И […]

НЕТАЛЕНТИРАНИ ГЛУМЦИ, ТАЛЕНТИРАНИ РАКУВАЧИ СО КУРТОНИ: Тони, Бато и Миленко ги „соблекуваат“ шарените!

  • May 29, 2016
  • Коментари
Тотално „разголување“ на лажните вредности кои ги пропагираат „шарените молеро-фарбари“ се случи во последната емисија на Миленко Неделковски, во која гости беа Братислав Димитров и Тони Михајловски. Погледнете и слушнете ја вистината за „актерите“ кои ја фарбаат македонската историја, за нивниот „талент“ и лажни парадигми.

ТОЛКУ ПАРИ ФРЛЕНИ, А ТОЛКУ МИЗЕРНИ: Од 2 милиони гледачи Шења ја гледаат 200 луѓе, ТВ21 100 луѓе, Телма 2-3000 илјади!

Во светлото на директорувањето на Атанас Кировски Саки (внук на кодош на Беломорските партизани) со Телма и неуспехот на Бранко Гериз Геровски да го изведе овој “шарен револуционер“ на прав пат, би напишал ред-два. Ретки се новинарите што биле набркани од работа во Македонија. Се сеќавам на Атанас Костовски Таско (од МТВ), Драган Антоновски (од […]

ТЕЛМА БРКА НОВИНАРИ И КРАТИ ПЛАТИ: Саки Кировски решил да ја набрка пола Телма на улица или да им ги скрати платите!

  • May 26, 2016
  • Коментари
Саки Мајсторе, море Леѓендо белосветска! Алал да ти е. Предлагам, за време на работните часови во телевизиичката и понатаму да си отпушташ луѓе од работа. А по завршетокот на работното време да минеш од друга страна и да ги гаѓаш Телма, Макпетрол и Оилко со куртони со боја. Онака, до даска да ја одиграш епска […]

ШАРЕНА ПРОСТИТУЦИЈА: Кои се проститутките од „Шарената Проституција“ кои се продаваат за пари

Откако излегоа сметките на сросовите платеници во Македонија, откако сите се изнаредија на списокот на примачи на странски пари за разградување на Македонија – редно е револуцијата им да биде преименувана. Не дека од порано не се знаеше нивниот морален дострел, нивниот главен занает, ама еве сега повторно се потврди со што се занимавале Коче, […]

КОЛУМНА НА МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ: Онака, Груевистички!

Во последниве 2-3 дена се отепаа соросписките телевизиички, портали, “аналитичари“ и “интелетуалци“ да се самоокуражат со објавување на можни сценарија за блиската иднина во Македонија поврзана со иднината на СДСМ, Пржински, избори, Влада и слично. Сценарија кои на ним им личат победнички. Се обидуваат да се освестат од нокаутот што го добија од боксерот Никола […]

ЦЕЛАТА ЕМИСИЈА СО МИРКА ВЕЛИНОВСКА: Анализа од три часа за разјаснување на ситуацијата во Македонија!

Вчерашната анализа на Мирка Велиновска во шоуто на Миленко Неделковски ги руши рекордите. Велиновска во три часа ја разобличи целокупната ситуација во Македонија од почетокот на кризата, од корените кои ја влечат Македонија во бездна последните 20 години, до денес. Погледнете, слушнете и дознајте:

(Видео)НОСАЧИ НА ТАЦНИ И ПАЧАВРИ: Што мислат амбасадорите на САД за Македонските политичари?!

  • May 21, 2016
  • Коментари
Целата криза во Македонија, во регионот но и во светот веќе е повеќе од јасно дека се предизвикуваат поради гео-политичките интереси на САД, кои во својата хегемонистичка мисија функционираат бескрупулозно и се спремни да прегазат (како што и докажуваат) преку човечки трупови Во вчерашната маратонска анализа на Мирка Велиновска во шоуто на Миленко Неделковски, таа […]

ТЕЛЕВИЗИСКИ МАРАТОН СО МИРКА: „Директно во чело на непријателот“, вечерва четири часа емисија со Мирка и Миленко!

  • May 20, 2016
  • Коментари
На барање на гледачите вечерва на Канал 5 околу полноќ ќе имаме чест да го следиме телевизискиот маратон во „Миленко Неделковски Шоу“ заедно со Мирка Велиновска и Миленко Неделковски Емисијата ќе трае четири часа, а ќе бидат анализирани сите случувања, потези и подметнувања од почетокот на сценираната криза до денес. Ќе бидат разобличени сите актери, […]
Страница 15 од 16« Прво...10«1213141516 »