Category: Политика

СДСМ ЌЕ ОДГОВАРА ЗАТОА ШТО ЈА ЗАЦРНИ ДРЖАВАТА: епублика Македонија е единствена држава во Европа во која обвинители се прислушувани!

 • December 10, 2018
 • Коментари
Република Македонија не била во поголема правна провалија од осамостојувањето до денес. Црнилото во кое е втурната државата резултира со Кацарска судство и Русковска обвинителство поради кои нема правда, туку само политички диктирани пресуди, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Државата е зацрнета. Република Македонија е единствена држава во Европа во која обвинители се прислушувани, тоа не е […]

МИЦКОСКИ БАРА ОДГОВОРНОСТ ОД ДИМИТРОВ: Димитров треба да понесе одговорност и да ја напушти министерската функција, очекувам наскоро интерпелација за Спасовски

 • December 10, 2018
 • Коментари
Зарем има поголем доказ да си ја наречеш сопствената нација искомплексирана нација. Зарем треба да покажеме материјален доказ поголем од тој доказ за на еден државен службеник кој што прима плата од истата таа нација да си ја нарече искомплексирана нација, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање по средбата со претставници […]

ЕКОНОМСКИОТ ТИМ НА ВМРО-ДПМНЕ НА СРЕДБА СО СТОПАНСКИТЕ КОМОРИ: Мицкоски најави економска програм која ќе одговори на најголем дел од потребите на граѓаните и стопанството!

 • December 10, 2018
 • Коментари
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со претставниците на Сојуз на Стопански Комори на Македонија на која беше придружуван од потпретседателот на партијата Владо Мисајловски и членот на Извршниот комитет Трајко Славески. Пред средбата Мицкоски истакна дека ова е добра можност дел од проектите кои што ги предвидува ВМРО-ДПМНЕ но и економската програма […]

„Македонија Блокира” попладне повторно ќе го блокира центарот на Скопје

 • December 10, 2018
 • Коментари
,,Македонија Блокира” попладне повторно ќе ги блокира улиците во центарот на Скопје. Како што најавија, од 16 до 18 часот ќе ја блокираат раскрсницата кај „Црвен Крст”, по што од 18 часот ќе започне протестен марш до Владата и враќање пред Собранието каде ќе има говори и блокирање на просторот пред Собранието. Извор:skopjeinfo.mk

МИЦКОСКИ ДО РУСКОСКА И КАЦАРСКА: Се додека постои ВМРО-ДПМНЕ, постои дамакловиот мач надвиснат над нивните криминални глави

 • December 9, 2018
 • Коментари
„Кацарска судството“, „Рускоска обвинителството“ беа тема на денешниот протест на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, која излезе во Кочани да го искаже револтот д работењето на актуелната власт. Пред насобраните граѓани во овој дел од земјава говорепе лидерот на партијата, Христијан Мицкоски кој посочи дека владата преку „Кацарска судството“, „Рускоска обвинителството“ и нарачани сведоци сакаат да му нанесат […]

МИЦКОСКИ ИСПОРАЧА ШЕСТ БАРАЊА: ВМРО-ДПМНЕ бара итни оставки од министри, намалување на даноците, решенија за загадувањето, комисија за прислушуваните обвнители!

 • December 9, 2018
 • Коментари
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги кажа првите шест барања кои ќе бидат доставени до Владата на Р.Македонија. -Денеска почнуваме со списокот на барања кои што ќе ги доставиме до владата, народот ќе почне да бара од владата, ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, ја користам оваа прилика да ги поздравам овдека присутните од паритиите […]

ВМРО-ДПМНЕ БАРА ОСТАВКА ОД ФИЛИПЧЕ: СДСМ и Филипче докажаа дека единствено се борат само за лично богатење и богатење на поединци од СДСМ!

 • December 9, 2018
 • Коментари
Повторно се докажа дека Министерот за приватно здравство Венко Филипче не води грижа за здравјето на граѓаните, а таа негрижа се плаќа со човечки животи – реагираше денеска ВМРО- ДПМНЕ по случајот со починатиот пациент поради непримена терапија. Од опозициската партија велат дека Владата предводена од аболицираниот Зоран Заев е неспособна и ѝ требаше година […]

ВО ЖИВО ОД ПРОТЕСТОТ ВО КОЧАНИ: ВМРО-ДПМНЕ протестира – денес во Кочани!

 • December 9, 2018
 • Коментари
Попладнево во Кочани се одржува голем протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ, како што велат од партијата против црнилата кои ги донесе власта на СДСМ со Зоран Заев на чело. Протестот можете да го следите во живо тука.   Протест на ВМРО-ДПМНЕ во Кочани! Протест на ВМРО-ДПМНЕ во Кочани! Gepostet von infomax.mk am Sonntag, 9. Dezember 2018

КОНВЕНЦИЈА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ ВО СТРУГА: Мицкоски најави конвенција за избор на кандидат за претседател во февруари во Струга!

 • December 8, 2018
 • Коментари
Конвенција за избор на кандидат за претседател на Р.Македонија опозицијата ќе одржи во  градот на Миладиновци, на Охридското езеро во Струга, објави лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски на денешната комеморативна седница на ВМРО-ДПМНЕ во чест на починатиот Љубиша Георгиевски Што туку дознав од госпоѓата Георгиевска дека сакал да ми каже да имаме конвенција за избор […]

НЕДЕЛА 15 ЧАСОТ КОЧАНИ: Голем народен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Кочани!

 • December 7, 2018
 • Коментари
Опозицијата се консолидира и мобилизира зад лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. По вториот успешен митинг пред Владата на Република Македонија во Скопје кој во наредниот период ќе се организира секоја среда опозицијата започнува со протестни активности ширум Македонија. По работното лето и акцијата ,,Лето за Македонија”, сега очигледно Македонија ќе ја очекува жешка зима со […]
Страница 10 од 482« Прво...«89101112 » 203040...Последно »