October 28, 2021, 5:13 am

ЗАЕВ ГИ ИЗЛАЖАЛ И СОПСТВЕНИТЕ ЧЛЕНКИ ОД СДСМ: Заев ги лажел дека ќе ги носи на бесплатна прослава, а ги донел на митинг

Револтирани и разочарани од односот на партиското раководство, членките на СДСМ кои вчера беа присутни во Гевгелија отворено негодуваат и коментираат дека овој срамен и перфиден потег на раководството е доказ дека не можат да си ја препознаат својата...

ВМРО-ДПМНЕ: Недозволиво е Тиранска платформа да стане услов за формирање на Влада во Македонија

На изборите кои поминаа, граѓаните гласаа за ВМРО-ДПМНЕ, а не за Тиранската платформа. Недозволиво е Тиранска платформа да стане услов за формирање на Влада во Република Македонија. Таа Влада би била Тиранска Влада, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален...

ЗАЕВ СЕ „ОТВОРИ“ НА ХРТ: Потврди дека дел од договорот со ДУИ е осуда за геноцид врз Албанците

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во интервјуто за ХРТ потврдува дека дел од договорот за коалицирање со ДУИ, што воедно е исполнување и на тиранската платформа со која се врши редефинирање на државата, е носење на резолуција за осуда...

ВМРО-ДПМНЕ: Нема да дозволиме да се донесат никакви решенија што се спротивни на државните и национални интереси

 ВМРО-ДПМНЕ упати соопштение во кое се вели: Зоран Заев и СДСМ немаат проблем да дебатираат за менување на химната, грбот и знамето со крајна цел соодветно да бидат претставени и албанците. Зоран Заев и СДСМ немаат проблем да се преземе...

ВМРО НЕМА ДА ДОЗВОЛИ АКЦИЈА СПРОТИВНА НА УСТАВОТ: Христијан Мицковски за плановите на ВМРО-ДПМНЕ

Историското ВМРО често пати се исправило пред сите предизвици во минатото, но и наследникот на историското ВМРО преточено преку ВМРО-ДПМНЕ изминативе години често знаеше да се исправи како стожер и браник на државноста на Република Македонија, па така и...

НЕШТО ЛОШО СЕ СПРЕМА: Таинственоста на договорот помеѓу ДУИ и СДСМ значи нешто лошо!

Навистина мислам дека таинственоста на договорот кој го имаат овие два актера во оваа драма значи нешто лошо, смета Христијан Мицкоски. „Ако беше нешто добро, тоа оддамна ќе беше соопштено во јавноста, од првата буква до последната точка со она...

РАСТЕ ОЧАЈОТ ВО ОПОЗИЦИЈАТА: Демант на Шабан Салиу за лагите пласирани во опозициските памфлети

Расте очајот и мизеријата во која пропаѓаат опозициските памфлети, со објавувањето на информации кои немаат допирна точка со реалноста. Последна измислица е наводната информација дека некои членови од партијата на Шабан Салиу ја напуштиле партијата. По тој повод, актуелниот...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е уценет за да ја прифати албанската платформата и да работи на изнаоѓање начини таа да се реализира

На декемвриските избори граѓаните не гласаа за платформата од Тирана. Таа или која било платформа изготвена во туѓа држава не може и не смее да стане услов за формирање на влада во Република Македонија, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува...

БАЈРАМ НА ПАМЕТОТ: ДУИ одлучиле да учествуваат во влада со СДСМ, за да немало ескалации на состојбата!

Демократската партија на Албанците на вечерашното Централно претседателство донесе одлука да учествува во новата реформска влада предводена од СДСМ, потврди вечерва портпаролот на партијата Бујар Османи, јавуваат медиумите. – ДУИ одлучи да ја почитува волјата на граѓаните и да учествува...

АХМЕТИ СЕ ЗАКАНУВА СО УКРАИНСКО СЦЕНАРИО: Бара побрзо да се состави влада за да се избегнело крвопролевање!

Европската Унија бара брзо формирање на Влада за да може да се продолжи на патот на имплементирање на реформите, изјавил Али Ахмети по вчерашната средба со шефицата на Европската дипломатија Федерика Могерини, велејќи дека ситуацијата мора побрзо да се...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Се pacпаѓа ли парламентарното мнозинство? Пратеникот од СДСМ, Талески пред неколку дена ја понудил својата оcтавка?

Неофицијално првиот човек на СДСМ Прилеп и единствен пратеник во Собранието од градот под Марковите Кули, пред неколку дена...
- Advertisement -spot_img