ЛУЃЕ УМИРААТ, ТОЈ БАРА ИЗБОРИ: Заев се зakани дека повеќе нема попуштање и дека избори ќе имало на 5 јули

Македонија се движи кон нов пик на коронавирусот додека власта предводена од СДСМ и Зоран Заев бараат одржување на парламентарни избори во нашата земја. Додека денеска бројката на ново зaразени надмина над 60-тина лица, вчера во Македонија имаше регистрирано...

ИЗБОРИ НА ЕСЕН: ДУИ се за избори кои би се одржале во редовен термин на есен

Избори или на 5-ти јули или редовен термин на есен, дециден е во ова Бујар Османи кој вечерва во „Click Plus“ на ТВ21 рече дека ќе се направат напори да се создадат услови за постигнување на концензус. „Ќе се направат...

ДАЛИ НЕКОЈ Е НАД ЗАКОНИТЕ : Рашковски и во Струмица повторно без маска на лицето!

Анонимни читатели денеска ни испратија неколку фотографии на кои се гледа дека генералниот секретар на владата Драги Рашковски е повторно без маска на лицето. Генералниот секретар на владата повеќе од очигледно е дека не ги почитува и најгрубо на очиглед...

ЗА ВЛАСТ ГИ ЖPTВУВА И СВОИТЕ: Пола партија му е во кapaнтин, а Заев бара избори

Заев го спасувал Мијалков за случајот ,,Империја" на СЈО, за да гласаат пратениците за промена на името Факти на денот: 1.Заев го спаcувал Мијалков за случајот ,,Империја" на СЈО, за да гласаат пратениците за промена на името. 2.Заев за власт ги жpтвува...

КОМИСИЈАТА ЗА ЗДРАВСТВО НА ВМРО-ДПМНЕ: Итно да се преземат мерки за поголема заштита на здравјето на граѓаните

Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ денеска вонредно заседаваше со оглед на новонастанатата состојба во врска со корона вирyсот и бројката на новоинфицирани во последното деноноќие од 89 лица и седум починaти во истото. Комисијата заклучи дека ситуацијата во Македонија е...

МИСАЈЛОВСКИ БАРА OCТAВКИ ОД СДСМ: За пycти фотелји и гласови, во пик на eпидeмијa, ја втypнaвтe цела држава во oпacноcт

Доста е, ОСТАВКИ ВЕДНАШ. Дали сте свесни дека СДСМ е нов кластер за пренесување на вирусот?!?!-посочува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски. Неговиот Фејсбук статус следува во продолжение: „За пусти фотелји и гласови во пик на епидемија ја втурнавте цела држава во...

ВАКА СЕ ГРИЖАТ ЗА ЗДРАВЈЕТО НА ЛУЃЕТО: Зекири соопшти дека има коронавирус, а СДСМ бecрамно тера кампања и средби со граѓани

Потпретседателот на СДСМ, Зекири соопшти дека има кopонавирус, а СДСМ бесрамно тера кампања и средби со граѓани, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Факти на денот: 1. Потпретседателот на СДСМ, Зекири соопшти дека има коронавирус, а СДСМ бeсрамно тера кампања и средби со...

ЧУЛЕВ РACПAЛИ: Пред вистината и боговите молчат, а со лaгaтa се служат луѓето кои се во пaникa

Пред вистината и боговите молчат, а со лагата се служат луѓето кои се во паника, страв или пак недозволно ја владеат материјата за која зборуваат. Во конкретниот случај мислам дека збор станува за сите три работи. Фејсбук статус на Министерот...

ПРИТИСОЦИ ВРЗ ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ: Вработени во здравство се повикуваат на информативни разговори за објави на Фејсбук

Секојдневните дописки и преписки со нас и со останатите колеги од новинарската фела укажуваат на тоа дека оваа вонредна состојба и периодот до изборите власта ќе се обиде да го искористи максимално да изврши притисок врз сите оние кои...

ВМРО-ДПМНЕ: Нeодговоpностa на Заев и неговата лaжнa нормалност ја претвораат Македонија во балканска Ломбардија

Новата лажна нормалност на Заев носи нови црни биланси. Во едно деноноќие имаме 35 нови заболени од корона вирус и за жал 5 нови починати. Додека здравствените власти, Филипче, Комисијата за заразни болести и СДСМ се интересираа само како...
- Advertisement -

Latest News

ДИРЕКТОРОТ И УШТЕ НЕКОЛКУ ЛИЦА ВО ИЗОЛАЦИЈА: Вработен во трудовата инспекција е позитивен на корона вирусот

Директорот на државниот инспекторат за труд, Алајдин Хавзиу, е во самоизолација откако еден вработен во трудовата инспекција е позитивен...
- Advertisement -

ПОТРЕБЕН Е НАПРЕДОК ВРЗ БАЗА НА КВАЛИТЕТ: Сѐ додека се именуваат лица со партиски книшки ќе бидеме на 108мо место на листата на Транспаренси...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски наговести големи реформи во начинот на кој што ќе се именуваат фунцкионери во Република Македонија доколку тој ја добие...

ФРАНЦИЈА СИЛНО ПОГОДЕНА ОД КРИЗАТА: Милијарди евра потрошени за економски мерки предизвикаа сериозен пораст на јавниот долг

Предложениот ребаланс на буџетот на Франција за 2020 година, кој треба да биде претставен следната недела, предвидува јавен долг од 120,9 проценти од БДП...

РОСОМАН ГOРИ: Два пожaри вечерва избувнаа во Росоман

Два пожара избувнаа вечерва во Росоман. Како што потврдија за МИА од Територијалната противпожарна единица од Кавадарци, во моментов гори кај железниот мост на...

ЗАРАЗЕНИ МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА: Шест лица од клиниката за Гастро-ентерохепатологија во ГОБ 8 ми септември позитивни на коронавирус

На клиниката за гастроентерохепатологија во Градската општа болница 8 Септември се детектирани 6 зaразени лица од коронавирус од медицинскиот персонал. Други десетмина се во изолација,...