Category: Политика

НОВОГОДИШЕН „ДВОБОЈ“ ПОМЕЃУ ЗАЕВ И МИЦКОСКИ: Негативните настани за Микоски позитивни за Заев!

 • December 31, 2018
 • Коментари
На барање на Дојче веле на мајкедонски јазик премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски направија селекција на позитивни и негативни настани во 2018 година, и на најголемите очекувања во 2019 година. Негативните настани за Микоски позитивни за Заев Годината што изминува на политички и општествен план можам да […]

МИЦКОСКИ ЗА „КОХА“: Кај нас владее чувството дека Македонците губат!

 • December 29, 2018
 • Коментари
Процесот за уставните амандмани и расправата околу нив е фарса и пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во третата конечна фаза нема да учествуваат. Ваквите предлози дополнително ја поларизираат состојбата, а за тоа е виновен Заев и актуелната влада. Ова го порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за КОХА. -Наместо да интегрираат, тие дезинтегрираат и отвораат процес […]

ЖИВОТОТ Е ТЕЖОК ЗА СИТЕ: Тешкиот живот е заеднички за сите граѓани, Заев ги манипулира и Албанците!

 • December 29, 2018
 • Коментари
„И Македонците и Албанците делат иста судбина, и не треба да се залажуваат со политика која најчесто завршува со политиканство од страна на властодршците. Наместо политика, и на Македонците и на Албанците им треба економија“. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за КОХА говори за актуелните политички состојби во државата. КОХА: Поради ставот кон договорот со Грција […]

(Видео)СИТЕ АЛБАНСКИ МЕДИУМИ ГО ПРЕНЕСОА ОВОЈ ГОВОР: Влатко Ѓорчев со говор за Албанците чии очекувања ги разочара СДСМ!

 • December 29, 2018
 • Коментари
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев на седницата за пратенички прашања, одржана во четвртокот, упати прашање до премиерот Зоран Заев: Што конкретно како дело и проект има направено за Албанците, а неговиот говор го пренесоа 22 албански медиуми, пренесе Лидер. – Господине Заев, Албанците исто како и Македонците и сите останати во Република Македонија, ниту се […]

(Видео)KPИMИHAЛHATA KOAЛИЦИЈА КОЈА ЈА НАЈАВИ НИКОЛОСКИ, ИЗЛЕЗЕ НА ВИДЕЛИНА: Сега СЈО се соочува со притисоци од власта, за поништување на сопствените одлуки!

 • December 29, 2018
 • Коментари
– Заради дејствување спротивно на интересите на ВМРО-ДПМНЕ и Македонија, заради силна соработка со Зоран Заев како и организирање на група за притисоци, уцени и закани, како и поткуп на пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата со цел да гласаат за уставните измени, а користејќи најниски методи ЦК го разреши потпретседателот на партијата Митко Јанчев согласно […]

Со измените во Законот за КП се докажува дека Заев сакаше да тргува со правото и правдината

 • December 27, 2018
 • Коментари
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во интервју за Сител телевизија, истакна дека во Македонија се наметна принципот да се тргува со правото и правдината само за да се реализираат политички амбиции. „Зборувам за еден принцип кој што се наметна во Република Македонија, а тоа принципот на трговија со правото и правдината за да се реализираат […]

ЛАЖНА ГРИЖА: „Доколку се грижеа за сиромашните, зошто не тргнаа со даночна стапка од 5% за најсиромашните“

 • December 27, 2018
 • Коментари
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Сител телевизија, вели дека она најкатастрофалното промашување кој што го има Владата на СДСМ е нивната политика и ветувања за парите кај граѓаните. -Ние гледаме дека не само што нема парите да завршат кај граѓаните туку од граѓаните ќе бидат земени назад во Буџетот за да можат […]

МИЦКОСКИ НА СИТЕЛ: Целокупната економија во 2018 година се должеше на ТИРЗ-овите, домашната економија пропаѓаше!

 • December 27, 2018
 • Коментари
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервјуто за Сител телевизија, вели дека 2018 година беше катастрофална година на економски план за Република Македонија. -Зошто ова го велам? И оној скромен економски раст кој што нас ни се случува во оваа години по принципот пиши бриши економија ќе бидеме последните односно на дното во Европа во […]

МИЦКОСКИ: Наместо пари кај граѓаните, парите одат кај власта!

 • December 27, 2018
 • Коментари
2018 година беше катастрофална година на економски план за Република Македонија. Зошто ова го велам? Оној скромен економски раст кој што нам ни се случува во оваа година по принципот пиши-бриши економија ќе биде меѓи последните односно на дното во Европа, во година кога државите во Европа без разлика дали станува збор за држави кои […]

ШЕФОТ НА ОПОЗИЦИЈАТА ТВРДИ: Заев и Спасовски точно знаеле што се случувало при бегството на Груевски!

 • December 27, 2018
 • Коментари
Врз основа на анализата која што ја имаме направено мислам дека господинот Зоран Заев и господинот Оливер Спасовски точно знаат што се случувало тогаш, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на прашање за бегството на Никола Груевски во интервју за ТВ Сител. Во врска со обвинувањата од премиерот Заев дека Мицкоски е вмешан во […]
Страница 4 од 482« Прво...«23456 » 102030...Последно »