Category: Политика

МИЦКОСКИ ПО КООРДИНАТИВНИОТ СОСТАНОК СО КОАЛИЦИЈАТА: Силјановска ја има нашата комплетна поддршка, на претседателските ќе победиме

 • March 13, 2019
 • Коментари
Шефот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, доцна попладнево по координативниот состанок со коалиционите партнери одржа прес конференција, на која што соопшти дека во наредниот период очекуваат сѐ повеќе граѓани својата поддршка да ја дадат за кандидатот поддржан од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска-Давкова, а по победата на претседателските избори, Мицкоски е уверен дека ќе предизвика и предвремени парламентарни на […]

MИЦКОСКИ: На мафиjaшки начин, со измислена белешка за куќа во Грција го приведоа Чавков

 • March 13, 2019
 • Коментари
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во вестите на Сител Телевизија изјави дека повторно се гледа како пресметката со политичките неистомисленици продолжува, уште пред да биде обзнанена преcyдата за Чавков, него го приведуваат на мафиjaшки начин со измислена белешка. – Пред практично да биде преcyдата обзнанена од страна на судијата кој што е […]

МИЦКОСКИ ВО ВЕСТИТЕ НА СИТЕЛ: СЈО не е заштитник на правдата, ова СЈО е симбол на Заевизмот

 • March 13, 2019
 • Коментари
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешното гостување во вестите на телевизија Сител, истакна дека Специјалното јавно обвинителство е симбол на заштита на Заевизмот и не е заштитник на правото. Мицкоски потенцираше дека законското решение за СЈО е далеку полошо од ова што сега го има, додавајќи дека владата на СДСМ прави дополнителна алатка за […]

МИЦКОСКИ: Катица Јанева освен човечкиот го загуби и професионалниот кредибилитет

 • March 13, 2019
 • Коментари
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во вестите на телевизија Сител посочи дека Катица Јанева и СЈО освен човечкиот го загубиле и професионалниот кредибилитет со своето делување. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ говореше пред се за оние како што ги нарече полумафијашки методи на сокривање на докази, преку мистериозни опожарувања и поплави. Тој напоменува дека […]

ДУИ СЕ ИСПАЗАРИ: По изборите ќе го добијат Министерството за труд и социјална политика!

 • March 13, 2019
 • Коментари
Демократската унија за интеграција веднаш по претседателските избори ќе го преземе кормилото на Министерството за труд и социјална политика. Така велат за „Медиал.мк“ извори во партијата на Али Ахмети. Овој потег на ДУИ дојде како резултат на несогласувања со СДСМ во врска со Законот за заштита на децата, односно обидот на актуелната министерка за труд […]

МИЦКОСКИ ГИ ПОСЕТИ КАВАДАРЕЧКИТЕ БИЗНИСМЕНИ: Оваа влада го гyши бизнисот – прв чекор кон зајакнување на економијата е победа на претседателските избори

 • March 12, 2019
 • Коментари
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска е во посета на општина Кавадарци. Мицкоски ја посети Ми Комерц компанија која се занимава со трговија и производство на алуминиумска браварија. Тој на средбата со сопствениците истакна дека развојот на компаниите е тесно поврзан со економските политики кои ги спроведува државата, но за жал во Република Македонија со […]

СИЛЈАНОВСКА ГИ ПОСЕТИ ПАЗАРЏИИТЕ: Нам ни треба Македонија, која ќе биде еднаква и пpaвична кон сите, која ќе покажува посебна почит кон оние кои на пoтeжoк начин доаѓаат до приходи

 • March 12, 2019
 • Коментари
Кандидатот за претседател на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова денес оствари средба со пазарџиите на Зелен пазар со кои говореше за лoшитe услови кои ги чувствуваат на нивна кoжa. Пред пазарџиите Силјановска Давкова истакна дека многу често оди на пазарчето Буњаковец, во близина на нејзиниот дом. Таму секогаш е добредојдена, бидејќи наоѓа време да си […]

ВМРО-ДПМНЕ ГИ ИЗБРА КАНДИДАТИТЕ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ВО ОХРИД И НОВО СЕЛО: Мите Милошевски за Охрид, Николчо Стоилков за Ново Село

 • March 12, 2019
 • Коментари
Вчера Извршниот и Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ избра кандидати за градоначалници на претстојните избори за Охрид и Ново Село. -Во делот на Охрид кандидат на ВМРО-ДПМНЕ е д-р Митре Милошевски, неврохирург, татко на две деца, вработен во болницата Свети Еразмо во Охрид, човек кој што го знае цел град подготвен да биде градоначалник на сите […]

НОВ СКАНДАЛ ВО РЕК БИТОЛА: 800 илјади евра тендер за фирма без работници и механизација

 • March 12, 2019
 • Коментари
Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски, денеска објави нови документи за, како што истакна, сомнителни тендери поврзани со РЕК Битола. -Сомнителното работење на СДСМ и на оваа влада нема крај. Нов ден, нов скандал во РЕК Битола. Денес објавуваме нов договор во 4 очи помеѓу РЕК Битола и СВ Инвест, договор за ископ на јаловина во […]

„Заевизмот и капитулантската политика на Зоран Заев институцијата Македонски пошти ја преименува во Национални пошти“

 • March 12, 2019
 • Коментари
Заевизмот и капитулантската политика на Зоран Заев институцијата Македонски пошти ја преименува во Национални пошти. Јавното претпријатија зад мене е јавен оператор во внатрешниот и меѓународниот поштенски сообраќај на Македонија, кое заради политиките на Зоран Заев го изгуби својот идентитет, изјави портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски кој додаде: „Да потсетиме поштите се синоним на држава […]
Страница 4 од 503« Прво...«23456 » 102030...Последно »