ВО ВЕВЧАНИ РЕЧИСИ И НЕМА НЕВРАБОТЕНИ: За 90 проценти го зголемивме бројот на вработени лица во Вевчани!

На првиот митинг денеска на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани пред граѓаните се обрати и претседателот на партијата Никола Груевски. Тој кажа локалната самоуправа во Вевчани ви изминатите четири години направила колку што никогаш во оваа општина не било направено. -Со сите...

КРИМИНАЛНИТЕ СТРУКТУРИ АКТИВИРАНИ НА ДЕНОТ НА ИЗБОРИТЕ: Груевски предупредува дека криминалните структури на СДС ќе се обидат да ја украдат изборната победа на ВМРО-ДПМНЕ!

Како и секогаш ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани ќе оствари една силна и убедлива победа и повторно за градоначалник на општината ќе се избере Цветомир Угриновски, ова го истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски од митингот вечерва во Вевчани. -Во оваа кампања...

ЈАНЕЗ ЈАНША СТИГНА И ДО ВЕВЧАНИ: ВМРО-ДПМНЕ е наш партнер и пријател, ви посакувам среќа и победа на изборите, ја имате нашата поддршка!

На првиот митинг денеска на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани пред граѓаните се обрати и поранешниот премиер на Словенија, Јанез Јанша. Тој кажа дека е горд што е во Вевчани, дека секогаш сакал да запознава краишта кај што има преубави луѓе. -Знам...

ГРУЕВСКИ И ЈАНША ПРОШЕТАА НИЗ ОХРИД: Охридската чаршија и Калето го воодушевија словенечкиот лидер Јанес Јанша!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и поранешниот словенечки премиер и претседател на Словенечката демократска партија, Јанез Јанша денеска по заедничката средба со унгарскиот премиер Виктор Орбан прошетаа низ охридската чаршија и Кале. Јанша претходно изјави дека знае каков напредок досега...

МИЛОШОСКИ ОД ВЕВЧАНИ: ВМРО-ДПМНЕ води работи на реални и остварливи политики кои што значат напредок на целата држава

На градоначалникот на Вевчани Угриновски му посакувам и во иднина соработка, помош и поддршка од вас, народот за да листата на советници добие целосно мнозинство и тоа мнозинство да му биде стабилна основа за да може она што го...

СЕЛО ГОРИ, БАБА СЕ ЧЕШЛА: Опсесијата со кондоми се префрли и во владата, заменикот на Таравари во среде кампања ќе поставува кондомати во средните...

Три дена заменикот на Таравари е во посета и на средби со невладини организации преку кои промовира контрацептивни средства и кондомати во средните училишта   Додека „селото гори, бабата се чешла“ би била вистинската поговорка со која може да се опише...

ФУЕРЕ НА МАСА СО МУСА ЉАМАЛАРИ: Ерван Фуере директно вмешан во договарањето на федерализацијата на Македонија?!

Во моменти кога се случува распродавање на Македонските национални интереси, од потпишувањето на договорот за добрососедство со Бугарија со кој се предвидува бришење на Македонскиот јазик, идентитет, култура и малцинство и прифаќањето на барањето од Грција за промена на...

ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ во Вевчани

  Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ во Вевчани

ГРУЕВСКИ ОЧЕКУВА СИЛНА И ЈАСНА ПОБЕДА НА ИЗБОРИТЕ: Граѓаните ја видоа разликата меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, очекувам силна и јасна победа на изборите!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска во Охрид имаше работна средба со премиерот на Унгарија и лидер на владејачката партија ФИДЕС Виктор Орбан и со поранешниот премиер на Словенија и претседател на најголемата Словенечка демократска партија, Јанез Јанша. Тој потенцира...

КРИМИНАЛЦИ СО ПЕДИГРЕ: Криминалот и корупцијата се заштитен знак на владата на Заев!

Корупцијата во Владата цвета. Премиерот Зоран Заев и најблиските негови соработници свесно ги кршат законите со единствена цел- да го зголемат нивното богатство. Само 10 дена откако е назначен новиот генерален директор на ЕЛЕМ, Драган Миновски, на својот претпоставен во...
- Advertisement -

Latest News

ПОРАДИ ЗГОЛЕМЕНИОТ БРОЈ НА ИHФИЦИPAНИ ОД KOВИД-19: Израел размислува за повторно воведување рecтриктивни мepки

Израел повторно би можел да воведе некои рестриктивни мерки откако дојде до пораст на бројот на заразени со коронавирусот,...
- Advertisement -

САРАЈ ИМА 41 ЗAРAЗEН СО КOРOНAВИРУC: Градоначалникот Беџети бара масовно тecтирaњe и почитување на мepкитe

Општина Сарај има 41 заразен од коронавирус. Ова го откри градоначалникот на оваа општина Блерим Беџети на денешната прес-конференција. „До вчера имаше 39 случаи, денеска...

СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ ЗА БEЗБEДНОCТ: Вoнрeдна cоcтојбa уште две недели?

Вонредната состојба ќе се продолжи за уште две недели. Покрај оваа одлука на Седницата на Советот за безбедност ќе се донесе и мерката да нема...

ТОТАЛЕН ХAOC: Зacтрeлaнo момче на пpoтecтитe во Минеаполис

Еден маж е убиен од огнено оружје за време на синоќешниот протест во Детроит, одржан поради смртта на Џорџ Флојд во Минеаполис, соопшти локалната...

БИСЕРА ТУРКОВИЌ: БиХ ги отвори гpaницитe за граѓаните на Србија

Босна и Херцеговина донесе одлука да се отворат граничните премини за граѓаните на Србија, изјави денеска заменичката на претседателот на Советот на министри и...