Category: Политика

ВМРО-ДПМНЕ: Народот одлучи, процесот на десоросоизација отпочнува

 • January 13, 2017
 • Коментари
СДСМ и Сорос константно работат на уништување на граѓанскиот сектор и иницијативи, како и на независното новинарство во Република Македонија, стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ СДСМ и Сорос се посветени на мисијата за уништување на демократијата преку директен и брутален напад на секоја мисла различна од […]

ТОТАЛНО ЗАБЕГАНИ: Некрофилијата на СДСМ не познава граници – сега го вмешуваат и Тоше Проески!

 • January 12, 2017
 • Коментари
Дегутантно е да се става името на ангелот Тоше во текст во кој конотацијата е чисто политичка со цел дневно политичка дискредитација на политичкиот опонент, но за СДСМ не постојат правила и етички норми кога станува збор за голата борба за власт Последниот некрофилски испад е оној на општинскиот огранок на СДСМ од Гази Баба, […]

БИЧИКЛИСКИ ДО ХАЛИЛИ: Албанци, Турци, Роми, Власи и други народности и вие сте деца на Македонија!

 • January 12, 2017
 • Коментари
Бичиклиски до Халили: Посочете ми друг пример од политичка партија која со проглас или друг документ се обратила до етничките заедници за заштита на нивните права. Господине Халили, посочете ми друг документ од било која политичка партија во Македонија, која што со проглас или било каков документ се обратила до етничките заедници, за заштита на […]

ГРУЕВСКИ СО ЦЕЛОСНА ПОДДРШКА ОД ЦК НА ВМРО-ДПМНЕ за претстојните разговори за формирање на идната Влада

 • January 12, 2017
 • Коментари
Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ ги прифати вчерашните заклучоци на Извршниот Комитет и му даде целосна поддршка на претседателот на партијата и мандатар Никола Груевски за претстојните разговори за формирање на идната Влада на Република Македонија. На денешната седница со која раководеше претседателот Никола Груевски, членовите на Централниот комитет дискутираа за актуелната состојба во земјава и […]

ПОТВРДА ОД ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните да бидат спокојни, а СДСМ да ја прифати реалноста – ВМРО-ДПМНЕ ќе формира Влада!

 • January 12, 2017
 • Коментари
СДСМ мора еднаш да започне да ги почитува демократските принципи и да ја прифати волјата на мнозинството.СДСМ тоа не го направи во 2014-та, иако граѓаните со резултатите од последните избори се уверија дека победата на ВМРО-ДПМНЕ и во 2014-та беше чиста како солза, исто како и победата на 11-ти декември, се вели во соопштението на […]

ДУИ ЌЕ КОАЛИЦИРА СО ВМРО-ДПМНЕ: Ахмети води лукава политка која на крајот ќе резултира со коалиција со Груевски!

 • January 12, 2017
 • Коментари
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, води една лукава политика која на крајот ќе резултира со одлука да се коалицира со ВМРО-ДПМНЕ, нагласува политичкиот аналитичар Нијази Мухамеди. Според него, во донесувањето на конечната одлука Ахмети ќе се води од разумот, а тој вели дека во овој момент за ДУИ е подобро да ја задржи актуелната владина […]

Муцунски: Аболицираниот криминалец Заев и мафијашкото поразено раководство на СДСМ да си поднесат неотповиклива оставка

 • January 12, 2017
 • Коментари
Аболицираниот криминалец Зоран Заев и мафијашкото поразено  раководство на СДСМ треба да си поднесат неотповиклива оставка. Поминаа 31 ден. Нема ниту траг од исполнувањето на јавното ветување на аболицираниот Заев дека ќе си поднесе оставка доколку СДСМ ги изгуби изборите. Народот за ова вика “образ како ѓон”. СДСМ загуби. Раководството е поразено истакна на денешната […]

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Сорос се гробарите на невладиниот сектор во Македонија

 • January 12, 2017
 • Коментари
СДСМ и Сорос се гробарите на невладиниот сектор во Република Македонија, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ СДСМ и Сорос системски ја уништуваат демократијата преку атак врз секоја мисла која е различна од диктатите на Бихаќка и идеите на Џорџ Сорос во изминативе 25 години. СДСМ и Сорос системски […]

УШТЕ ЕДЕН КОРИСЕН ИДИОТ: Ненад Jовановиќ горд експериментален соросов глушец на Заев!

 • January 11, 2017
 • Коментари
Ненад Јовановиќ, чија што животна кариера се врзува со организации финансирани од СОРОС го прави она што најактивно го прави соросовата армија, а тоа е зад превезот на граѓански сектор кој е максимално корумпиран да ги одработува парите на Сорос. Откако СДСМ крахираше и колабираше на изборите, соросовата платеничка армија доби наредба со колумни и […]

ПАВЛЕ, РЕЗИЛ ЕДЕН НЕПИСМЕН: Неукиот Павле проба да се пресмета со Груевски и тотално се избламира

 • January 11, 2017
 • Коментари
Дебитантот во македонското Собрание Павле Богоевски, кој си го одработи своето место на листата на СДСМ учествувајќи во платеничката „револуција“ на Зоран Заев и Сорос, се избламира уште неседнат на пратеничкото столче. Сакајќи да се покаже како голем и сериозен маж, малиот Павле решил дека ќе се гради како лик пресметувајќи се со претседателот на […]