Category: Политика

СОРОСОИДНО-СДСМОВСКИОТ ТАБОР ИЗВАДЕН ОД ПАМЕТ: Јадранка Костова, Борјан Јовановски и останата тајфа почнаа со плукањето по листите на СДСМ!

 • November 6, 2016
 • Коментари
Најгласните поддржувачи на СДСМ и на политиките на Зоран Заев денес со доза на потсмев ги коментираат листите со кои опозицијата ќе настапи на претстојните избори. Новинарите кои жестоко го бранеа СДСМ во целиот период на деструкции и црни сценарија, денес јавно го искажуваат своето чудење и незадоволство од лицата кои се најдоа на нивните […]

НЕПОДОБНИТЕ СДСМОВЦИ: Ова е листата на актуелни пратеници кои не се најдоа на новите листи на СДСМ – затоа сватот на Катица го има!

 • November 6, 2016
 • Коментари
Дури 13 пратеници од вкупно 25, меѓу кои и координаторот на пратеничката група Горан Сугарески не се најдоа на изборните листи на СДСМ за изборите закажани на 11-ти декември. Имињата на Софија Куновска, Лидија Димова, Ален Ѓеоргиев, Марјанчо Николов, Стојко Пауновски, Панче Орцев, Миле Андонов, Марјан Даскаловски, Љубиша Николиќ, Јулијана Силјановска, Биљана Настеска, Благоја Стојановски […]

СЕМЕЈСТВОТО НА КАТИЦА НА ЛИСТИТЕ НА СДСМ: Сватот на Катица кандидат за пратеник на СДСМ

 • November 6, 2016
 • Коментари
„Не можам во април, имам приватни обврски, ќерка ми ќе прави свадба“, беше едно од образложенијата на Јанева пред половина година кога стануваше збор за закажување на датумот за следното рочиште за „Пуч“ кога како причина за одложувањето на рочиштето за случајот „Пуч“, ја наведе семејната веселба на нејзината ќерка Емилија Јанева, ќерката на специјалната јавна […]

ОВА СЕ ЛИСТИТЕ КОИ ЗАЕВ ГИ НУДИ НА ПАРТИЈАТА: Пендаровски во кец, Заев бега во четворка, Петре во шестка – листите полни со „шарени“ – коалициите на последно место!

 • November 6, 2016
 • Коментари
На партискиот конгрес кој ќе се одржи денес во 14 часот СДСМ ќе ги објави пратеничките листи за изборите на 11 декември. На фотографиите кои ги објавува Вечер, може да ги видите се листите кои им биле поделени на делегатите кои по 14 часот ќе ги гласаат.  

СДСМ ЛАЖЕ СУШИ: Обвинија дека не се гради патот Кочани-Делчево, а истиот се гради од мај годинава

 • November 6, 2016
 • Коментари
Заплеткувајќи се во сопствените лаги, СДСМ постојано си го покажува вистинското лице пред јавноста. Партијата на Зоран Заев  обвини дека не се гради пат на чија изградба активно се работи од мај годинава. Во налетот да оцрнат, не внимаваат, па дури почнаа да се служат со видливи лаги. СДСМ денес на прес-конференција обвинија дека не […]

ТРАЈЧЕВСКИ МОЛЧИ ДОДЕКА ЗАЕВ СЕ РЕКЛАМИРА: ТВ спотови на Заев одат како прилози во вестите – злоупотреба за која Aгенцијата за медиуми молчи

Наместен, нашминкан, чита на телевизиски идиот, со додадена графика и наместено светло, лидерот на СДСМ, Заев си прави спотови, а македонските телевизии без мака ги емитуваат. Нема можност за потпрашања, ниту пак дообјаснувања, само она што СДСМ ќе го смисли, а телевизиите послушно ќе го пуштат. Иако рекламни спотови не се дозволени, спотови СДСМ си […]

СДСМ ДОЦНИ НЕКОЛКУ ГОДИНИ: АД „ЕЛЕМ“ веќе неколку години работи на проекти кои СДСМ дури сега ги најавува

 • November 5, 2016
 • Коментари
СДСМ изгледа ја промени стратегијата во однос на енергетските прашања. Ако во минатото се обидуваа да манипулираат со тези во однос на енергетските политики за дневно политички потреби, сега започнаа да ветуваат и да ги копираат проектите на кои АД ЕЛЕМ веќе посветено работи во моментов и во изминатите години. Набавката нова механизација за потребите […]

НЕ Е САМО КАТИЦА СО ЧЛЕНСКА НА СДСМ ВО СЈО: Членски на СДСМ од 2003/2004 имаат повеќе вработени во СЈО!

Откако во медиумите излезе фотографија од членската книшка на Катица Јанева од СДСМ, опозициската партија и медиумите под контрола на СДСМ/Сорос се обидоа да ја одбранат иако четири дена молчеле и не давале одговор: Чија е членската книшка со број 038196. Единствената одбрана е дека таа како Специјален јавен обвинител не смеела да биде член […]

БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ СЕ ВРАЌА НА СЦЕНА: Тензии во СДСМ поради составот на листите, Радмила и Заев во борба, Бранко бара свои луѓе!

 • November 4, 2016
 • Коментари
Составот на пратеничките листи на коалицијата предводена од СДСМ за која се шпекулира дека ќе биде составена од лица од шарената револуција, албанци и недефинирани појави како Никола Димитров, предизвикува тензии во партијата, а како што дознаваме со свои барања се вмешал и Бранко Црвенковски Најавите дека на листите за кандидати на пратеници ќе се […]

ХАОС НА БИХАЌКА ПРЕД КОНГРЕСОТ ВО НЕДЕЛА: Заев панично барал Катица да биде спремна за офанзива во понеделник поради незадоволството на членовите!

 • November 4, 2016
 • Коментари
Хаотична и паничн е ситуацијата на Бихаќка каде што се очекува неделниот конгрес на кој Заев требад да ги открие лицата кои ќе се најдат на пратеничките листи, за кои како што дознаваме ќе бидат составени од сѐ и секого, освен членови на партијата Последниве неколку дена пред просториите на СЈО е забележано зголемено присуство […]