Category: Политика

АПСОЛУТНА АРОГАНТНОСТ И БЕЗОБЗИРНОСТ: Штетите од пожарите огромни, застреланото дете се бори за живот, а Заев со министрите на сепаре, фестивали и забави!

 • August 14, 2017
 • Коментари
Се врати ароганцијата во СДСМ. Додека Македонија гори, штетите се огромни, а застреланото дете се бори за живот, премиерот Зоран Заев заедно со министрите ужива на фестивали и забави. -Струмица уште еднаш покажа дека е отворен дом за Македонија, регионот и светот. Браво за организацијата на СОФ 2017, напиша Заев на Твитер, објавувајќи фотографија на […]

ДОГОВОРИ СЕ, БЕШЕ ИЛИ НЕ БЕШЕ НА ОДМОР: Таравари по стапките на Заев, со фотографија од плажа вели дека не бил на одмор!

 • August 13, 2017
 • Коментари
Министерот за здравство Арбен Таравари сам се заплетка во сопствените лаги, тврдејќи дека ниту еден ден не бил на одмор, иако пред само два дена има објавено фотографија од плажа на својот ФБ профил.  

БЕЗОБЗИРЕН ЧОВЕК, БЕЗ СРАМ И ОБРАЗ ЃОН: Додека Македонија гори, две деца се борат за живот поради неговите партиски полицајци, Заев ужива на Беласица со скапите моторчиња!

 • August 13, 2017
 • Коментари
Додека гори од Скопје до Охрид, и Ресен до Македонски Брод, Зоран Заев си ужива на падините на Беласица заедно со неговиот син, возејќи ги скапите мотори, безобзирно објавувајќи фотографии на неговиот ФБ профил, заборавајќи дека полициајта која тој ја постави пред неколку дена остави без сон две семејства чии деца беа застрелани без никаква […]

ГРУЕВСКИ НА СРЕДБА СО ЗАДГРАНИЧНИТЕ КОМИТЕТИ: ВМРО-ДПМНЕ ги интензивира активностите!

 • August 13, 2017
 • Коментари
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вчера заедно со дел од членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ одржа средба со претставниците на задграничните комитети на ВМРО-ДПМНЕ, информираат од партија. -На средбата се разговараше околу актуелната политичка состојба во Република Македонија и проблемите со кои се соочува државата откако СДС ја превзема власта. Претставниците на задграничните комитите на […]

ОЛИВЕР СИ ГО ЛАДИ ВО СВ.НАУМ: Додека малиот Даниел лежи на КАРИЛ во критична состојба, Спасовски со тајфа музика си го лади на Дрим!

 • August 13, 2017
 • Коментари
Додека малиот  Даниел лежи на интензивна нега, приклучен на апарати кои го одржуват во живот, Оливер Спасовски, првиот виновник за неговата состојба Оливер Спасовски, кој го поставил полицаецот кој пукаше без очигледна причина си го лади во Св.Наум на сплав   Оливер Спасовски, виновникот поради кој малиот Даниел денес лежи на интензивна нега, приклучен на […]

СИ ЈА ЗАВРШИ РАБОТАТА, И ОТИДЕ ВО ГРЦИЈА: Никола Димитров дури и на плажа свиткан во кичмата!

 • August 12, 2017
 • Коментари
Додека Љупче Николовски се лади на плажа во Палма де Мајорка и Ибица, Теута во Калмитси, во меѓувреме додека државата пропаѓа во хаос по потпишувањето на договорот со Бугарија, Никола Димитров се лади на Халкидики   Министерот за надворешни работи, бугарофилот кој го потпиша срамниот договор за „добрососедство“ со Бугарија Никола Димитров е забележан на […]

ФАНТОМСКИ ИЗБИРАЧИ, НЕМА: Лагите на Заев паѓаат во вода, дури и Спасовски не можеше да го наштелува избирачкиот список!

 • August 12, 2017
 • Коментари
Приближно 5.000 граѓани повеќе ќе има во новиот избирачки список кој наскоро треба да го објави Државната изборна комисија. Министерството за внатрешни работи до ДИК доставило нов список на граѓани кои наполниле 18 години на кој се наоѓаат ‎1 827 473 лица. Со тоа дефинитивно се потврдуваат лагите на Зоран Заев со кои ја отпочна […]

ТАРАВАРИ НА ПЛАЖА: Министерот за здравство уво не го заболе за луѓето кои умираат во здравството во кое внесе хаос!

 • August 12, 2017
 • Коментари
Додека Македонија е во портокалова фаза заради екстремно високите температури и ја тресаат афери со криминални кадровски решенија во здравството, министерот Арбен Таравари ужива на некоја плажа. Во својот двомесечен мандат две недели беше во САД, а сега е на одмор,  оставајќи го зад себе  здравството во кое предизвика вистински масакар. Таравари на својот фејсбук […]

ТОЛКУ СЕ ТРУДЕШЕ, АМА ЏАБЕ: Мери Николова исшутирана од Спасовски и Заев, на нејзино место поставен криминалец за директор!

 • August 12, 2017
 • Коментари
Толку се трудеше, дури и маички со принт на ликот на Зоран Заев по протести носеше, но Мери Николова очигледно со ништо посебно не придонела кон „борбата“ на платеничката револуција, па беше отфрлена од страна на Заев и Спасовски Продолжува трендот на поставување на криминалци, новинарски влекачи и „сончогледи“ на државни функции од страна на […]

ЛУЃЕ УМИРААТ, ЛЕКОВИ НЕМА: Пациенти умираат од погрешна дијагноза за слепо црево, нема лекови за пациенти со рак и пулмонална хипертензија!

 • August 12, 2017
 • Коментари
Наместо да си ја работи работата за која беше избран, Таравари почна да се занимава со играорните точки на отварањето на Суперкупот и недостатокот на албански ора, што според него бил „голем инцидент на УЕФА“   Додека Таравари се занимава со играорците, колку и тоа апсурдно да звучи, луѓето ги губат животите во болниците и […]