Category: Политика

ПАВЛЕ МИ ПИЕ ВИНО ЕМ РАКИЈА И КРЕВА ЧАЛАМ ВО КАФАНИ: Павле Богоевски по стапките на Шилегов, пиел, лумпувал и се заканувал!

 • June 27, 2017
 • Коментари
Неполн месец на власт, а функционерите на СДСМ почнаа да си го покажуваат вистинското лице. Во саботата пред полноќ во делчевската кафеана „Антика“ Павле Богоевски во друштво со нивните делчевски сопартијци направиле вистински хаос, откако истите испиле по некој чаша алкохол почнале со викање и напади кон персоналот и музиката, создавајќи општ хаос, пишува порталот […]

СРЕДБА БЕЈЛИ-ГРУЕВСКИ: Амбасадорот на САД во Македонија оствари средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ

 • June 27, 2017
 • Коментари
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски (денес 27 јуни 2017-та година) заедно со членот на Извршниот комитет Никола Тодоров оствари средба со амбасадорот на САД во Република Македонија Џес Бејли.   Соговорниците разговараа за актуелната состојба приоритетите и предизвиците на државата. Беше констатирана заложбата Република Македонија што поскоро да добие позитивна одлука за членство во НАТО, […]

ДОЈДЕ ЖИВОТОТ ЗА ПЕДОФИЛИТЕ: Монструмите можат слободно да се шетаат, Спасовски го избришал регистарот на педофили!

 • June 27, 2017
 • Коментари
По скандалозната колумна на извесен Никола Шиндре кој се обиде на перфиден начин да ја оправда педофилијата како едноставна сексуална желба на малолетник за секс со постар човек и обратно, но и по отварањето на ЛГБТ викендот од страна на Владата на Р.Македонија преку министерот Алаѓозовски, сега е укинат и регистарот на педофили, проект кој […]

ПОЛИТИКАТА НА ТАРАВАРИ НА ДЕЛО: Чаушот се соочи со реалноста, откако Таравари и СДС повторно го запоседнаа здравството!

 • June 27, 2017
 • Коментари
„Уште владее тодоровизмот во здравството“ – напиша Захир Беќири Чауш на својот ФБ профил, откако мајка на негов пријател била жртва на сообраќајна несреќа, а докторите на Ургентен не обрнале доволно внимание на нејзината состојба. Притоа, Чауш заборава дека всушност ја разби целосната пропаганда на СДС која со години го демонизираше Никола Тодоров, ликувајќи на […]

ВМРО-ДПМНЕ: СДС ветуваше професионалци, а добивме некомпетентни кадри кои се именуваат и со кршење на законите

 • June 27, 2017
 • Коментари
СДС и понатаму се однесува како опозиција, со крајно неодговорни и непрофесионалност и некомпетентноста стануваат главна одлика на Владата на Заев. СДС ветуваше профезионализација, добиваме партизација, ветуваа почитување на законите, а реално тие се прекршуваат на секој чекор, изјави денеска пред МИОА Емилија Александрова, пратеник во Собранието на Република Македонија од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Наместо […]

ШАРЕНИТЕ СЕ СКРАСИЈА СО ДРЖАВНИ ПЛАТИ: Зоран Заев си го зема фрлачот на презервативи Забрчанец за советник!

 • June 26, 2017
 • Коментари
Лажните борци за демократија кои под плаштот на невладини организации во минатото одработуваа за СДСМ и Зоран Заев во борбата против наводниот режим, сега се скрасија со државни плати по доаѓањето на СДСМ на власт. Марјан Забрчанец од соросовата невладина МОФ во пост на својот ФБ профил јавно се пофали дека, како што напиша, го прифатил […]

ГЕН-СЕКОТ НА ВЛАДА ВРШЕЛ МОБИНГ?: Твитерџиите пишуваат за мобингот на Рашковски врз вработени и неговиот проблем со Македонското знаме!

 • June 26, 2017
 • Коментари
По вчерашната скандалозна изјава на „ген-сек“ на Владата на Р.Македонија Драги Рашковски дека ќе ги воспитува со дисциплински мерки вработените во Владата, се појавија информации дека започнал со вршење мобинг и одземање на мобилните телефони на вработените, со цел да се отстрани можноста истите да ги користат за снимање на работните услови   [kopa_block_quote class=”e.g. […]

ДЕМИР: Република Македонија беше симбол за меѓу етнички соживот и толеранција благодарејќи на ВМРО-ДПМНЕ

 • June 26, 2017
 • Коментари
Последната деценија наназад Република Македонија беше симбол за меѓу етнички соживот и толеранција благодарејќи на ВМРО-ДПМНЕ кој ја водеше целата оваа партија, а тоа го постигна партијата со тоа што ги има вклучено и другите заедници без разлика од која вера се членовите и од кој дел на Македонија доаѓаат тие или пак какво образование […]

НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ОК НА ВМРО-ДПМНЕ ЦЕНТАР: Стефановски e нов претседaтел на ОК на ВМРО во Центар

 • June 26, 2017
 • Коментари
Актуелниот директор на Фондот за здравствено осигурување и поранешен претседател на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Стефановски, е нов претседател на Општинскиот комитет на ДПМНЕ во Центар, потврдуваат за Фокус партиски извори. Инаку, Стефановски доаѓа на оваа партиска функција откако раководството го разреши досегашниот претседател и актуелен советник во Општина Центар, Илија Илијовски. Во […]

ВМРО-ДПМНЕ: Шести ден како Заев молчи и крие од македонските граѓани што договорил во Софија

 • June 26, 2017
 • Коментари
ВМРО-ДПМНЕ е за градење на добрососедски односи базирани на взаемно почитување и ќе поддржи се што е во насока на подобрување на односите со соседите, но ништо што е во спротивност со интересите на македонскиот народ и држава, порачува партијата во пишано соопштение до медиумите. – Шести ден како Заев молчи и крие од македонските […]