Category: Политика

ГРУЕВСКИ ОД СТРУМИЦА: Одиме на победа, а Македонија ќе успее да остане суверена и унитарна

 • November 24, 2016
 • Коментари
Имаме како и секогаш нова понуда, не бараме да не изберат на стара слава затоа што сме го правеле во минатото. Тоа треба само да го имаат во предвид сите граѓани кога размислуваат кој држи до дадениот збор, кој повеќе работи, кој повеќе создава, кој има програма која ја реализира бидејќи секој може да ја […]

ГРУЕВСКИ ОД ПРИЛЕП: Американска компанија пред одлука за инвестирање

 • November 24, 2016
 • Коментари
Ние во нашата нова програма наречена „Реално“ предвидовме изградба на нов театар во Прилеп. Планираме и темелна реконструкција на Домот на културата, тој во некои делови веќе е реконструиран, но сега ќе се направи една темелна и сеопфатна реконструкција. Ова го истакна Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа во четвртата изборна […]

ПРОТИВ КРИЗАТА И ЗА ПРОСПЕРИТЕТНА МАКЕДОНИЈА: На 11-ти декември народот ќе гласа ПРОТИВ кризата, и ЗА просперитетна Македонија!

 • November 23, 2016
 • Коментари
На овие избори секој носи многу важна одлука. Прво, ова е одлука за тебе. За секој од вас. За тоа кој ке ти овозможи подобар живот на тебе и на твоето семејство. Кој има подобра програма со конкретни мерки, програма која е реална, и нуди решенија на твоите секојдневни проблеми и за која знаете дека […]

ГРУЕВСКИ ОД КАВАДАРЦИ: Да им покажеме што значи љубов кон Македонија, што значи љубов кон својата татковина!

 • November 23, 2016
 • Коментари
Сакам да се обратам до оние кои размислуваат да гласаат за некоја од оние помали партии, кои што од специјални причини се одлучија да одат сами, се одлучија да се групираат по две три партии во еден блок, иако знаат дека нема да добијат ниту еден пратеник, дека нема да успеат, но имаат други цели, […]

НИЗА ПРОЕКТИ ЗА КАВАДАРЦИ: Груевски најави голем број на проекти во Кавадарци!

 • November 23, 2016
 • Коментари
Бројни проекти за Кавадарци се превидени во програмата на ВМРО-ДПМНЕ “Реално“, а истите денеска беа презентирани пред граѓаните. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и носител на листа во ИЕ 4 најави целосна реконструкција на регионалниот пат Неготино-Кавадарци во вредност од 1 милион евра. -Со инвестиција од 600.000 евра ќе реконструира темелно и патот Росоман-Кавадарци. Ветуваме […]

24 ПАРТИИ СМЕ ЗДРУЖЕНИ ЗА ОДБРАНА НА МАКЕДОНИЈА: Јакимовски од Кавадарци порача дека точно се знаат имињата на „чадорот“

 • November 23, 2016
 • Коментари
На сите овие лаги, на сите овие шарени дестабилизатори да им покажеме на 11-ти дека граѓаните на Република Македонија ќе гласаат за свое раководство, за своја влада и дека оваа држава нема да ја водат амбасадори, рече на митингот пред кавадарчани лидерот на ГРОМ, Стевче Јакимовски. -Се собравме вечерва заедно за да дадеме подршка на […]

НЕ ГЛАСАЈТЕ ЗА ДЕСТРУКЦИЈА И НАСИЛСТВО: Гласот за СДСМ е глас за насилство, деструкција, глас за Вицето, кантонизација и двојазичност!

 • November 23, 2016
 • Коментари
Ако гласаш за СДСМ гласаш за насилство, безредие, деструкција и продолжување на кризата, гласаш за виткање на кичмата на државата, гласаш за редефинирање на државата, порача од Кавадарци лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во ИЕ 4, Никола Груевски. Тие немаат програма, продолжи Груевски, тоа што го нудат е препишан памфлет. -Си смислувале проекти […]

ГО ДОЖИВЕА НАЈГОЛЕМИОТ ПОРАЗ И НЕ И ДОАЃА ПАМЕТ: Најголемиот пораз во историјата на Македонија го доживеа токму Шеќеринска!

 • November 23, 2016
 • Коментари
Заев и Радмила неколку пати губат и никако да ја сфатат пораката на граѓаните. Радмила го преживеа најголемиот пораз во историја на политиката и мува не ја лази. Шета дотерана насмеана, ветува. Тоа е она потценување на народот и доказ дека тие луѓе не може да ја сфатат лекцијата од народот. Луѓето и кажаа што […]

ЛОЗАРИТЕ ЌЕ ДОБИЈАТ ДОПОЛНИТЕЛИ 3 МИЛИОНИ ЕВРА: Од Кавадарци промовирани новите зголемени субвенции за лозарите!

 • November 23, 2016
 • Коментари
На денешната седница на Владата донесена е одлука која ќе се спроведе веднаш по формирање на нова Влада, соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски од Кавадарци. Станува збор за обезбедување на дополнителни 3 милиони евра за субвенции за откуп на грозје -Веднаш по формирањето на нова Влада ќе издаде ново субвенции за лозарите и тоа […]

ИЛИ МАКЕДОНИЈА ИЛИ РАЗУЗНАВАЧКИТЕ СЛУЖБИ: Груевски од Кавадарци порача каква Македонија сакаме – суверена или протекторат на надворешни служби!

 • November 23, 2016
 • Коментари
Секој од нас во животот се соочува со мигови кога се запрашува што направив јас и која беше мојата улога низ процесите кое времето ги вбројува како историски. Овие избори се таков историски миг кога со вашата одлука кажувате каква иднина посакувате и за себе но и за својата држава, и во каква Македонија сакате […]