Category: Политика

ДВОЈАЗИЧНОСТА БИЛА ДОБРА ЗА МАКЕДОНИЈА: Никола Димитров во среде Албанија тврди дека забрзано се работи на двојазичноста во Македонија!

 • July 26, 2017
 • Коментари
Забрзано се работи на усвојување на законот за употреба на албанскиот јазик. Ние тој процес не сакаме да го успоруваме, напотрив, треба да се забрза, бидејќи тој закон не е добар само за албанската заедници, туку за целата држава. Ова во Тирана го изјави министерот за надоврешни работи Никола Димитров, по средбата со неговиот албански […]

ЏАФЕРИ Е НЕЛЕГИТИМЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО: Се надевам дека нема да зборува на албански на Мечкин Камен и нема да провоцира!

 • July 26, 2017
 • Коментари
Пратеникот од ГРОМ Панчо Минов во денешното гостување во вестите на Алфа Телевизија вели дека не може да се сети на друг постизборен период каде за толку кратко време биле сменети раководните функционери.   -Причините за тоа сигурно се повеќегодишното отсутво од власт на актуелната влада, како и претстојното остварување на политики и мерки на […]

ГЕРО ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ НЕГОВИОТ СОПСТВЕНИК: Другарот на Заев, Александар Родиќ се бара во Србија за криминал тежок 6 милиони евра!

 • July 26, 2017
 • Коментари
Медиумскиот „гуру“ кој во изминатите две години беше главен ПР стратег на Зоран Заев, а потоа и сопственик на Бранко Геровски и весникот „Слободен Печат“ е пред сериозни обвиненија во неговата матична замја, Србија каде што се терети дека тој преку неговите фантомски фирми на име на кредити украл шест милиони евра   Александар Родиќ, […]

ВЛАДАТА ГО ПРИФАТИЛА ТЕКСТОТ НА ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА: Граѓаните сеуште не знаат што ќе потпишува Заев и колкава штета ќе нанесе!

 • July 26, 2017
 • Коментари
Македонската Влада на синоќешната седница го прифати Извештајот за извршените преговори и усогласениот текст на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Република Македонија и Република Бугарија, соопшти владината прес-служба. Донесена е и одлука со која Зоран Заев се определува да биде потписник на договорот за кој македонските граѓани не знаат ништо. Додека во бугарските […]

ТАНЧО ПРОЈКОВСКИ СЕ ЗАКАНУВАЛ НА ПОЛИЦАЈЦИ И КОМАНДИРИ: По наредба на Спасовски, новиот командир на СВР Струмица барал полицајци сами да потпишат отказ!

 • July 25, 2017
 • Коментари
Партизација на полицијата, бркање на професионалци, закани по живот, закани со измислени кривични постапки. Ова е сликата во секторите на МВР низ Македонија, откако Оливер Спасовски го превзеде министерувањето со полицијата Потпретседателот на СДС и министер за внатрешни Оливер Спасовски, издал наредба до неговите кабинетски послушници, во најкраток можен рок да се променат сите професионалци […]

АЛБАНЦИТЕ НАЈАВУВААТ НАПУШТАЊЕ НА КОАЛИЦИЈАТА: Ако Заев не гласа за влез на Косово во УНЕСКО, Албанските партии излегуваат од влада?

 • July 25, 2017
 • Коментари
Доколку Зоран Заев, одбие да го поддржи приемот  на лажната држава Косово во Унеско,како што им ветил предходно пред да стане премиер, за да ја добие нивната поддршка, албанските партии во Македонија му се закануваат со излегување од владата, пренесува Информер.рс. Зоран Заев кој имаше склучено пакт со албанците, може да ја изгуби власта ако […]

(Видео)ЦИЦ НАПАДНА ПОСТАРА ЖЕНА ВО КУМАНОВО: Кумановскиот градоначалник ќе истепаше жена која во лице му ја кажа целата вистина!

 • July 25, 2017
 • Коментари
Кумановскиот градоначалник Зоран Дамјановски денеска на прес конференција нападна сограѓанка. Првото прашање кое го постави денеска градоначалникот на граѓани кои го прашаа и му укажаа на нивните маки и проблеми кои ги имаат беше: – Што си толку невротична ??! Дамјановски не можејќи да ја поднесе вистината на трезно која му ја кажаа во очи […]

СДС ГО ЗАПОЧНА ЛОВОТ НА ПАТРИОТИ: Оливер Спасовски испратил партиска полиција во домот на претседателот на МПЗ „Андон Лазов Јанев – Ќосето“, Иванов молчи!

 • July 25, 2017
 • Коментари
По цели три месеци, откако Оливер Спасовски успеа да ги инсталира неговите партиски војници во МВР и максимално да ја патизира полицијата, започна и прогонот на Македонските патриоти кои на 27 април направија се со цел да го спречат државниот удар кој се случи   Од слободна држава во која секој имаше право на протест, […]

ШО СТОРИВТЕ, МОРЕ НЕСПОСОБНИ ЕДНИ: Цела влада и двајца градоначалници од Струга, се уште не можат да ја изгаснат депонијата!

 • July 25, 2017
 • Коментари
Денес повторно гори депонијата во Струга и продолжува фијаското на Зоран Заев, Радмила Шекеринска, Рамиз Мерко и Зијадин Села, кои веќе 2 месеци не можат да се справат со обичен пожар на отпад. Во моментов ветерот го носи чадот кон селото Лабуништа и околните места, а во текот на вечерта се очекува чадот да се […]

ПАНЕЛ ДИСКУСИЈА НА УМС: „Договорот со Бугарија – предизвици и последици“

 • July 25, 2017
 • Коментари
Од ВМРО-ДПМНЕ известуваат дека денес (25.07.2017) вторник во 17:15 часот во Централниот штаб, во Палата др. Христо Татарчев (плоштад ВМРО бр. 1), ќе се одржи панел дискусија. Панел дискусијата ќе биде на тема „Договорот со Бугарија – предизвици и последици“.