Category: Политика

ВМРО-ДПМНЕ НЕ ВЕТУВА СЕ И СЕШТО: Имаме реална програма со осмислени проекти!

 • November 23, 2016
 • Коментари
Носителот на втората изборна единица од Коалцијата „За подобра Македонија“ Никола Тодоров денеска, заедно со кандидатите за пратеници од оваа изборна листа оствари средба со жителите на повеќе населени места во Куманово, меѓу кои и со граѓаните на населбата „Јане Сандански“ каде презентираше проекти од програмата „Реално“. ­ – Имаме програма што е реална, со […]

ПРВА АГРО-БЕРЗА НА БАЛКАНОТ: Груевски најави голем проект и сигурен откуп на земјоделските производи!

 • November 23, 2016
 • Коментари
Проектот Агро-пазар Македонија е нешто што до сега го немало во државата а е планирано во програмата на ВМРО-ДПМНЕ „Реално“ за претстојните парламентарни избори. Тоа, како што презентираше денеска во Неготино лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и носител на ИЕ 4, е планирано да биде во Источна Македонија е проект кој ќе чини околу 20 […]

ВО ЖИВО ОД КАВАДАРЦИ: Следете го големиот митинг на ВМРО-ДПМНЕ од Кавадрци!

 • November 23, 2016
 • Коментари
Следете го во живо митингот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ од Кавадарци!

(Галерија)КАВАДАРЦИ НА НОЗЕ: Кавадарчани обединети против федерализација и двојазичност!

 • November 23, 2016
 • Коментари
Стотици граѓани се собираат масовно на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци. Граѓаните обидените против ставовите на СДСМ и Зоран Заев за федерализација и двојазичност на Македонија, даваат поддршка на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата.

РЕЗИЛ НА МИТИНГОТ НА СДСМ: На народот му станува јасно кој ги продава националните интереси- сé помал број граѓани доаѓаат да го слушнат Заев

 • November 23, 2016
 • Коментари
СДСМ не може по втор пат да ги измами кичевчани. На целиот македонски народ му станува јасно кој ги продава националните интереси и јасно порачува дека таквите политичари и партии нема д аја добијат довербата на 11-ти декември.   Се’ помал број на граѓани доаѓаат на митинзите да го слушнат опозицискиот лидер Зоран Заев. По […]

ГЛАСОТ ЗА МАЛИТЕ ПАРТИИ Е ГЛАС ВО ПРАЗНО: Павле Трајанов 10 години беше дел од тоа што сега го нарекува режим, гласот за малите партии е глас во празно!

 • November 23, 2016
 • Коментари
ВМРО секогаш кога се работи за Македонија историски се обединувало и било едно и така ќе биде и сега на 11-ти декември, истакна на митингот во Неготино лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата во ИЕ4, Никола Груевски -Сакам да се обратам и до оние кои размислуваат да гласаат за некоја од помалите партии. Сите […]

ЗАЕВ ПО ЗЕМАЊЕТО, НЕ ПО ДАВАЊЕТО: Заев е обичен измамник и ништо повеќе од тоа!

 • November 23, 2016
 • Коментари
Зоран Заев кажуваше дека смети оти Господ го црпнал од нива за да ја спаси Македонија, тој не е ниту црпнат од Господ ниту е некаков спасител. Зоран Заев е еден обичен измамник, и тоа е се, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и носител на ИЕ 4, во својот говор во Неготино. Овој народ, […]

ГРАЃАНИТЕ СЕ ГАЗДИ НА ОВАА ЗЕМЈА: Народот ќе испрати силна порака до тие „од горе“!

 • November 23, 2016
 • Коментари
-Дали сакате 4 години со Заев и Шеќеринска? Заев е единаесет години и седум, осум месеци на власт во Струмица, во општината Струмица, а Шеќеринска е во политиката повеќе од 20 години. Тие се симбол на нестабилност, деструкција и на неработење. Со нив ќе добиете 4 години експерименти во Македонија, истакна вечерва на митингот во […]

ПОБЕДУВАМЕ ЗА МАКЕДОНИЈА: Народот ќе ја одбере Македонија и политичари кои се борат за целосна, суверена и независна Македонија!

 • November 23, 2016
 • Коментари
11 декември се ближи и народот ќе си го каже она што чека да го каже веќе подолго време. Ќе даде одговор на сите измачувања и малтретирања кои ги трпеа граѓаните и државата, порача од Неготино лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на пратеничка листа за ИЕ 4. Груевски пред граѓаните во Неготино порача дека ова […]

НА 11-ТИ СЛЕДИ ГРОМОГЛАСНА КАЗНА: На 11-ти декември следува најголемиот 10-ти по ред громогласен одговор на народот кој ќе ја казни СДСМ

 • November 23, 2016
 • Коментари
Сега на 11 ти декември следува најголемиот десетти по ред громогласен одговор на народот кој ќе ја казни СДСМ за сета деструкција и сета конфликтност, за сите пропуштени шанси, за целата мачнина која ја предизвика, за целото поигрување со иднината на граѓаните, со иднината на овој народ и со иднината на нашите деца, зијави на […]