РАЗЛИКАТА Е ПОВЕЌЕ ОД ОЧИГЛЕДНА: На граѓаните на Скопје им е потребен стабилен, вреден и чесен градски татко, а не градска пијандура!

На граѓаните на Скопје им е потребен стабилен вреден и чесен градски татко, а не градска пијандура. Петре Шилегов е човекот кој на Скопје може да му понуди само едно големо ништо што е впрочем опус на целиот негов...

ЕКОНОМИЈАТА ПРОПАЃА СЕКОГАШ КОГА СДС Е НА ВЛАСТ: Трибина на Комисијта за финансиски и монетарни прашања на ВМРО-ДПМНЕ

Трибините насловени „Отворено со комисиите на ВМРО-ДПМНЕ – Знаеме како, можеме подобро“ е најновиот начин на партијата за комуникација со граѓаните. Денеска трибина одржа Комисијата за финансии и монетарни прашања, на која говореа Христо Мукоски, Драган Цуклев, и Гордана...

100 ДЕНА НЕНАРОДНА ВЛАСТ: 100 црни денови за Македонскиот национален идентитет, култура и јазик

По повод стоте дена од формирање на новата Влада на Република Македонија, денеска, потпретседателот на Граѓанската опција на Македонија, Љупчо Пренџов одржа прес-конференција и пред медиумите го изнесе партискиот став на ГРОМ во врска со политичката ситуација во државава. -Изминуваат...

БЕСА КОНТРА ЗАЕВ: Од денес ќе реагираме на секоја одлука на Владата која ќе биде спротивна на интересот на граѓаните!

Лидерот на БЕСА, Биљал Касами денеска во собранискиот прес-центар одржи прес-конференција на која што кажа дека е разочаран од приоритетите на Владата во првите 100 дена. Тој рече дека оваа Влада исто како и претходната продолжила со партизација на државните...

ЗАЕВ СТАНУВА СЀ ПОГОЛЕМ СРАМ ЗА МАКЕДОНИЈА: Со Нетанјаху зборувал за згрижување на бегалци од смртниот непријател на Израел, Иран!

Благодарение на несоодветното образование, непознавањето на политичките текови и геополитичките прашања, Зоран Заев продолжува да го руши меѓународниот имиџ и кредибилитет на Македонија Овој пат, Заев успеал да ја оплеска и со премиерот на една од најпријателските земји на Македонија,...

ОБЈАВЕН ТРЕТИОТ ДЕЛ ОД АНКЕТАТА НА „ПАВЕЛ ШАТЕВ“: Граѓаните се чувствуваат измамени од Заев – ветувањата не се остваруваат!

Третиот дел од анкетата на Институтот „Павел Шатев“ покажува дека партијата на чело со Никола Груевски сѐ уште ужива најголема доверба кај народот. Мнозинството граѓани веруваат дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ги исполни предизборните ветувања, а мал дел од анкетираните веруваат...

СДСМ САКА ДА ГИ СПРЕЧИ РЕФЕРЕНДУМИТЕ: Од ВМРО-ДПМНЕ предупредуваат дека никој не смее да го попречува референдумското изјаснување на граѓаните

Златко Перински од ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција рече дека ДИК мора да постапува согласно законот и да не се обидува да го попречува одржувањето на локалните референдуми во општините низ државата, против изградба на мигрантски кампови. – СДС не смее...

КОЛКУ ЗА ПОТСЕТУВАЊЕ: Пониски даноци, субвенции, повисоки плати, нови фабрики се дел од проектите кои ги направија Владите на Груевски во првите 100 дена!

Поминаа 100 дена откако Зоран Заев стана премиер, а СДСМ со помош на Али Ахмети и Зијадин Села дојде на власт во Македонија и покрај поразот на изборите на 11-ти декември Листата на реализирани проекти во минативе три месеци е...

ЛИЦЕМЕРИ И МАНИПУЛАТОРИ: Заев ветува фер избори, кандидати за градоанчалници се сликаат со министри!

Лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев по којзнае кој пат го покажа своето лицемерие. -Ќе нема притисоци и злоупотреби од државата за изборни цели, порача Заев на конференцијата „Одвојувањето на државата од политичките партии“. Тој истакна дека одржувањето фер...

НЕСПОРЕДЛИВА Е РАЗЛИКАТА: Ова се најкатастрофалните 100 дена во историјата на Македонската политика – неспоредлива е разликата помеѓу 100-те дена на ВМРО-ДПМНЕ и овие...

Mожеме да забележиме дека одредени медиуми се обидуваат преку наративот дека 100 дена е прекраток период да се почуствува работењето на новата влада, да го оправдаат тоа неработење. Нашиот став е јасен и преку оваа прес конференција е недвосмислено...
- Advertisement -

Latest News

ГО ПРЕПЛАШИЛ ДО СМРТ: Тајсон му упаднал во канцеларијата на Трамп

Долгогодишното пријателство помеѓу поранешниот шампион и актуелниот претседател на САД било ставено на тест. Британскиот „Тајмс“ пренесува делови...
- Advertisement -

ЛИПКОВО, НОВО ЖАРИШТЕ: Од 12 заболени од Куманово, десет се од Липково

Од вкупно 12 заболени кои ги евидентира Центарот за јавно здравје Куманово како новозаболени во последниве 24 часа, 10 се од Општина Липково, двајца...

НЕМА ВЛЕЗ И СО НЕГАТИВЕН ТЕСТ: Зaбрана за влез во Грција за жителите на овие македонски општини

Mинистерството за надворешни работи на Грција објави дека жителите од македонските општини каде има најмногу новозapaзени од кopoнaвиpycoт, нема да можат да влезат во...

НАЈДОБАР СУМ, ПОСЛЕ ЛИНКОЛН: Трам се пофали дека направил повеќе за црната популација од неговите претходници

Американскиот претседател Доналд Трамп повторно изјави дека тој направил повеќе за црнечката заедница во САД од кој било претседател со „можен исклучок на друг...

TУЖБА ВРЕДНА 5 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ: Гугл се соочува со тyжба за нaрушување на приватноста

Во САД е поднесена колективна тyжба против Гугл, во која се тврди дека компанијата незaконски ја нaрушува приватноста на корисниците, на тој начин што...