Category: Политика

ДЕСЕТИЦИ ИЛИЈАДИ ИЗЛЕГОА НА УЛИЦИTE: Борис Трајковски полн – преку 40.000 граѓани дадоа поддршка на ВМРО-ДПМНЕ!

Околу 40.000 граѓани од цела Македонија излегоа на масовниот собир на ВМРО-ДПМНЕ кој се одржува денеска. Реки од народ се упатија кон СЦ Борис Трајковски и пеејќи народни песни и’ даваат поддршка на владејачката партија. Целиот простор пред СЦБТ е веќе речиси исполнет, а групи на граѓани продолжуваат да доаѓаат од сите страни. Упатените велат […]

Груевски ќе се обрати пред граѓаните на големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ

 • October 16, 2016
 • Коментари
Во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје денеска попладне голем собир ќе одржи ВМРО-ДПМНЕ на кој за во 15 часот е најавено обраќање на лидерот на партијата Никола Груевски. Уште од рано утрово, граѓани од цела Македонија масовно се собираат и тргнуваат кон Скопје за да бидат дел од големиот собир. Владејачката партија викендов организираше […]

(ГАЛЕРИЈА) МАСОВНА ПОДДРШКА ОД ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА:Граѓани од цела Македонија со масовна поддршка за собирот на ВМРО-ДПМНЕ

Граѓаните од повеќе градови ширум Македонија утрово масовно тргнаа за Скопје. Сплотено се собираат во родните градови и доаѓаат кон спортскиот центар „Борис Трајковски“ каде денес ќе се одржи голем собир на владејачката партија. Во неколку автобуси, граѓани на Штип веќе патуваат кон Скопје, со цел да бидат дел од собирот на кој ќе се […]

ОСНОВАЧИТЕ И ВЕТЕРАНИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОРАЧАА: На 11-ти декември да го дадеме гласот за гарантот за успешна Македонија

 • October 16, 2016
 • Коментари
Основачите и ветерани на ВМРО-ДПМНЕ на панел дискусијата одржана во петокот порачаа дека партијата го положила најтешкиот полиитчки испит во оваа криза од која што полека, како што нагласија, државата излегува. Тие упатија порака на 11-ти декември граѓаните да го дадат гласот за гарантот за успешна Македонија, ВМРО-ДПМНЕ. Јаковлески предупреди: Не си играјте со ВМРО и […]

ДЕНЕС: Голем собир на ВМРО-ДПМНЕ во СЦ „Борис Трајковски“

 • October 16, 2016
 • Коментари
Викендот на трибини, собири и партиски настани што ги организира ВМРО-ДПМНЕ, денес ќе се заокружи со собир во спортскиот центар „Борис Трајковски“. По дводневната програма во МОБ (вчера и во петокот), овој тродневен настан на ВМРО-ДПМНЕ ќе го има финалето денес во СЦ „Борис Трајковски“ каде свое обраќање ќе има лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, […]

РАНГЕЛОВА: Без поддршката од Груевски жените не би ја имале моќта да креираат политики во партијата

 • October 15, 2016
 • Коментари
Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ е една од најсилните организации во Р. Македонија и партијата ВМРО-ДПМНЕ беше истакнато денеска на панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ на тема “Улогата на жената во општествениот и политичкиот живот” Претседателката на Унијата Даниела Рангелова истакна дека таквата положба на оваа организација во партијата се должи на големата посветеноста на самите […]

Божиновска: И најобичниот човек кој ќе го видите на нива е помудар од сите пратеници од СДСМ

 • October 15, 2016
 • Коментари
Претседателката на Комисијата за верски заедници Валентина Божиновска на денешната панел дискусија на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ говореше и за омразата на говор на СДСМ -Лично сметам дека постојат два постулата во државата, два концепта, така било од 1991 година па наваму. Едниот концепт е нашиот ВМРО-вски, градителски, со реформи, со идеологија, со национален […]

РАЗЛИКАТА ВО ГЛАСОВИ ОВОЈ ПАТ ЌЕ БИДЕ ПОГОЛЕМА: Објавена нова анкета – ВМРО-ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ!

 • October 15, 2016
 • Коментари
27,6 отсто за ВМРО-ДПМНЕ, 16,1 отсто за СДСМ. Владејачката партија има стабилна и убедлива предност пред опозициската СДСМ во пресрет на изборите на 11-ти декември. Ова го покажува најновата телефонска анкета на Институтот Димитрија Чуповски спроведена во периодот меѓу 07 и 10 октомври Институтот Димитрија Чуповски на 1237 испитаници за да ја измери поддршката на […]

ЉУБИША ГЕОРГИЕВСКИ: Гошев се измокри од страв на сцена

Во политиката сите одат и и’ се додворуваат на силата, а умот некако бега од неа. Ние го положивме најтешкиот политички испит во оваа криза од која што полека излегуваме, тоа е испит на зрелост, во благодарам за тоа господине Груевски, рече во своето обраќање на трибината на ветераните на ВМРО-ДПМНЕ Љубиша Георгиевски. -Ако некогаш […]

НЕЛОВСКИ: Младите во ВМРО-ДПМНЕ ја водат и ја движат партијата а на 11-ти декември ВМРО-ДПМНЕ ќе ја водат кон 11-та победа по ред

 • October 15, 2016
 • Коментари
Ние сме тоа што сме благодарение на луѓето кои во изминативе години ја градеа партијата ВМРО-ДПМНЕ и истрале со својата работа во еден од најтешките периоди на партијата, изјави на синоќешната трибина на ветераните Владимир Нелоски, претседателот на унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ. -Денеска особена чест и гордост ми е што сум претседател на […]