August 8, 2020, 12:12 pm

ОЛИВЕР БИЛ ДРУГАР СО ТЕПАЧОТ НА ЕЛВИС БАЈРАМ: Тепачите на Елвис Бајрам на слобода во друштво на Заев и на Оливер Спасовски!

Насилниците кои крвнички го претепаа екс градоначалникот на Шуто Оризари Елвис Бајрам, во екот на изборната кампања се уште се на слобода. Не само што тие се на слобода туку и се фотографираат со целиот државен врв Еден од напаѓачите...

БЕЈТА СЕ ПОВЛЕКУВА ОД ПОЛИТИКАТА: По поразот во Гостивар, Невзат Бејта се повлекува од политиката на неодредено време

Кандидатот за градоначалник на Гостивар од редовите на ДУИ, Невзат Бејта, по завршувањето на вториот круг од локалните избори најави дека се повлекува од политиката на неопределено време и уште еднаш му ја честита победата на неговиот противкандидат Арбен...

МИЛИТАНТИТЕ ОД ДУИ ПРАВЕА „БУГАРСКИ ВОЗ“: Зијадин Села не се откажува од битката за Струга, пријавени низа претставки до ДИК

Изборниот штаб на АА во Струга обжалил 10 претставки во Општинската изборна комисија за бројни неправилности што се направија вчера во изборниот процес во Струга од страна на кандидатот Рамиз Мерко и неговиот тим, пренесуваат албанските медиуми. -Таканаречениот “Бугарски воз”,...

АКО НА НЕКОГО МУ ТРЕБАШЕ ДОКАЗ КАКО СЕ КРАДЕ: Гласовите на ВМРО-ДПМНЕ, ДИК ги брои на конто на СДС!

Изборниот фалсификат повеќе од очигледен, лудило во ДИК, гласовите на ВМРО-ДПМНЕ ги брои на контото на СДСМ Изборниот фалсификат на очиглед на целата јавност се заокружува денеска, убиствата на кадидати, притисоците и масовниот поткуп на гласачи завшува денес. Како јагодтка...

КОАЛИЦИОНИОТ ПАРТНЕР НА ЗАЕВ НЕ ГИ ПРИЗНАВА РЕЗУЛТАТИТЕ: И Зијадин Села не ги признава изборните резултати!

Претседателот на Алијансата за Албанците Зијадин Села не ги признава резултатите од денешното гласање за локалните избори на кое, како што изјави вечерва,  имало поткуп и уцени на гласачи вршени од партиски активисти заедно со полицијата на „правната држава“. –...

ВМРО-ДПМНЕ ИСПОРАЧА СЕДУМ БАРАЊА: Нови предвремени парламентарни избори кои ќе бидат спроведени од техничка Влада!

Покрај тоа што не ги признаваме овие избори за фер и демократски, ВМРО-ДПМНЕ бара итно враќање на демократијата и достоинството во земјата, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и посочи 7 барања   Бараме: 1.Организирање на предвремени парламентрани избори согласно Пржинскиот модел...

БЕСА СО РЕАКЦИЈА: Изборниот процес денес со серија нерегуларности!

Движењето Беса проценува дека денешниот изборен процес се одржал во многу напната атмосфера. Од оваа партија се подготвуваат да ги достават нерегуларностите до ДИК. Според Беса, нерегуларностите се однесуваат на купување на гласови, физички напади, проверки на приватни куќи без...

ТЕХНИЧКА ВЛАДА И ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ: Никола Груевски го повика Заев да организира техничка влада и нови предвремени избори!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, соопшти дека партијата не ги признава овие недемократски и полни со нерегуларности избори, како што кажа тој   -Сакам да објавам дека заради изборно насилство и силување на демократијата, силување на државата. Заради констатирани, евидентирани и...

СДСМ НЕ ПЛАНИРАШЕ ФЕР ИЗБОРИ: СДСМ не планираа да спроведат фер и демократски избори, забележани огромни нерегуларности!

Во текот на денешниот ден на гласање беа забележани огромни нерегуларности, индиции за поткуп на гласачи, партиско агитирање, притисоци, закани и уцени од униформирани и од неуниформирани лица. Физичка пресметка, информации за организиран бугарски воз, односно ставање на однапред...

ДУИ ИМАЛЕ ТАЕН ШТАБ КАДЕ ШТО ДЕЛЕЛЕ ПАРИ: Зијадин Села открива скандалозни информации!

За време на изборниот процес во Струга, се случуваше криминал, обвинува кандидатот за градоначалник од Алијанса за Албанците, Зијадин Села, пренесува „Фокус“. Тој истакна дека изборите поминале со сериозни нерегуларности, уцени и купувања на гласови кои, според него, се случувале...
- Advertisement -

Latest News

Ристески: Денес е тaжeн дeн за Македонија, за ceмeјcтвaта на зaгинaтитe, за сите нас, ден на вeчнa тaгa и нeпpeбoл, на гордост и нeпoкop

Поранешниот градоначалник на Прилеп Марјан Ристески преку статус на Фејсбук им оддаде почит на трагично загинатите војници кај местото...
- Advertisement -

КСС: Наместо Заев да нaјaвyвa oтпyштaњe на 30 илјади paбoтници вишoк од jaвниoт ceктop, Влaдaтa да го cпpoвeдe зaкoнoт за paбoтни oднocи

Во изминатиот период бевме бомбардирани преку медиумите дека е намален обемот на работа во јавниот сектор поради економската и здравствената криза, но и понатаму...

(Видео) Зошто СДСМ кpиe неколку cтoтици илjaди eврa за peклaми на социjaлни мpeжи и од каде им се?

СДСМ е најнетранспарентната политичка партија во Република Македонија и тоа поттикнува многу сомнежи. СДСМ овие избори ги изведе на најнедемократски начин, вршејќи најголем изборен...

Од бaндит вoдaч не бидyвa, Заев се пpeпoтyвa затоа што и неговите му велат дека е гoтoвo

СДСМ пишманска! Трети ден во јавноста пуштаат соопштение дека имаат мнозинство, трет ден само што не ги спремиле звучниците на најјако со песната ,,Зоки...

Го yдpил и избeгaл – Момче пoвpeдeнo во cooбpaќajкa

На 08.08.2020 во 00:00 часот било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ со повреди здобиени од сообраќајна незгода бил донесен Б.П.(24) од Скопје. Имено...