Category: Политика

ДИМОВСКИ НА СРЕДБИ СО ГРАЃАНИ: Ќе се помогне домашни компании да отвораат бизниси во руралните средини!

 • November 22, 2016
 • Коментари
Голема заинтересираност и посетеност на мини митинзите кои се одржаа во населените места во Општина Виница, Јакимово, Градец и Истибања на кои носителот во Изборна единица 3, Илија Димовски зборуваше за мерки и проекти кои се дел од новата изборна програма на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, „Реално“. Во однос на подобрување на патната […]

ВЛАТКО ЃОРЧЕВ НА СРЕДБА СО ГРАЃАНИ ВО ПОЛОГ: Кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ срдечно примени од народот, оние на СДСМ ги бркаат!

 • November 22, 2016
 • Коментари
Носителот на листата за пратеници од коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО – ДПМНЕ за шестата изборна единица Влатко Ѓорчев вечерва присуствуваше на отворањето на регионалниот изборен штаб во тетовска населба Мала станица. Ѓорчев тука пристигна откако претходно го посети Гостивар и околината. – На единаестти декември вечерта тука на ова место очекуваме да […]

ФИЈАСКО НА СДСМ ВО АЕРОДРОМ: Едвај неколку стотина луѓе се собраа на „митингот“ на СДСМ!

 • November 22, 2016
 • Коментари
И вториот митинг на опозициската коалиција предводена од СДСМ доживува целосно фијаско. Откако вчера нешто помалку од 4.000 граѓани дојдоа на првиот митинг на СДСМ во Прилеп, кој мина без еуфорија, со многу навреди, клевети и црна кампaња, слабиот интерес за собирите на опозицијата продолжува и денеска. Имено, само околу 400 луѓе дојдоа на митингот […]

(Фото)ШИЛЕГОВ ЌЕ ИЗЕДЕЛ ЌОТЕК ВО БРВЕНИЦА: Се криел во продавница на партиски член на СДСМ!

 • November 22, 2016
 • Коментари
Петре Шилегов, по мај мината  година кај народот познат и како Камај Камај, денеска беше во посета на Брвеница. За потсетување, за време на немилите настани од 9 мај во Диво Насеље, Шилегов се шегуваше на својот Фејсбук профил, пост кој налути многумина и не остана незаборавен.   Портпаролот на најголемата опозициска партија која претендира […]

ИНДУСТРИСКАТА ЗОНА ВО СТРУМИЦА Е ПРАЗНА ЛИВАДА: Лажги со опашки, а опашките се во Струмица!

 • November 22, 2016
 • Коментари
Зошто Зоран Заев не донесе една инвестиција во Струмица, праша денеска од Прилеп, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Заев, вели дека се иселувале од Македонија оти немало работа и тврди дека ќе ги задржи луѓето во Македонија, подвлекува Груевски и додава: -Вели дека ќе им овозможел да работат и им ветува 500 евра плата. Па […]

ПРОЧИТАН И ОД АЛБАНЦИТЕ: Зијадин Села порача дека Заев манипулирал со Албанците и ништо немал да исполни!

 • November 22, 2016
 • Коментари
Заев манипулира со Албанците во Македонија и дијаспората со ветувањата за продлабочување на рамковниот договор и проширена употреба на албанскиот јазик. Ветува се, за да се обиде да ги придобие гласовите на Албанците, а потоа ништо нема да исполни, вели Зијадин Села градоначалник на Струга и предводник на Движењето за реформи во ДПА. Според него […]

НАПРАВИВМЕ МНОГУ ЗА РЕСЕН: Груевски потсети на сработеното во Ресен и најави многу нови проекти!

 • November 22, 2016
 • Коментари
-Го реконструиравме патниот правец од Макази до граница со Грција, инвестиција вредна 292 милиони денари. Ја промовиравме странската инвестиција од Дубаи „Ејпл Ленд“ вредна 5 милиони евра, која ќе има и втора фаза, и нова инвестиција и нови вработувања. Изграден е откупно дистрибутивен центар за јаболка во индустриската зона Макази со капацитет од 5 илјади […]

СТРУГА ВРИЕ ОД НАРОД: Стружани спремни, масовно да го пречекаат победничкиот караван на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата!

 • November 22, 2016
 • Коментари
Со почеток од 20 часот, ВМРО-ДПМНЕ и владејачката коалиција „За подобра Македонија“ ќе одржат митинг во Струга. Стружани веќе се подготвуваат за големиот собир и порачуваат: „Струга издржа. Стружани останаа. Македонија ќе издржи со вас претседателе Груевски“

СО КОЈ ПАМЕТ ЧЕКАШ НЕКОЈ ОД НАДВОР ДА ТЕ ДОНЕСЕ НА ВЛАСТ: Груевски „распали“ по Заев и неговите странски спонзори!

 • November 22, 2016
 • Коментари
„Ние сме партија која се грижи за нашиот народ, и даваме отчет на народот а не на некој друг кој Заев чека да го донеле на власт. Како што пишуваше во своите СМС пораки до Тачи кажувајќи му дека го планирале некои од надвор да го донесат на власт. Абе овој народ треба да те […]

РЕАЛНИ ПРОЕКТИ ЗА ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ И СТЕЧАЈЦИТЕ: Груевски од Ресен најави реална помош за земјоделците и стечајците!

 • November 22, 2016
 • Коментари
Проектот Рестартирање на стопанските капацитети – Жртви на транзицијата е посебно значаен проект, кој има за цел финансиски да се помогне за рестартирање на фабрика. Предвидено е државата финансиски да помогне со 2000 евра грант за секој вработен, а доколку е стечаец висината на грантот е 4000 рева, со заложба да ги задржи на работа […]