Category: Политика

СО МЕРЦЕДЕСОТ НА ПИВОФЕСТ ВО ПРИЛЕП: Наместо да го продаде и да спаси едно дете, Заев на скара и пиво со „Мерцедесот“

 • July 17, 2017
 • Коментари
Зоран Заев вчера кога инспекцијата затвараше штандови, и се бркаа вработени во Прилеп, беше  присутен на фестивалот на скарата и пивото. Одлична можност за новиот премиер да присуствува на една беспрекорно организирана манифестација, која деновиве е опседната со инспекции од целата држава, како никогаш до сега. – пишува локалниот „Маркукуле.мк“ И додека граѓаните, посетителите, дуќанџиите […]

МИНИСТЕРОТ „СМРДКО“: Топлите денови истакнаа проблем во владиниот тим – кој министер највеќе се поти и најдалеку мириса?

 • July 17, 2017
 • Коментари
Еден од министрите во владата на Заев особено се истакнувал пред колегите, но не со труд, работа и идеи, туку по тоа што сите можеле да намирисаат кога доаѓал во нивна близина и без да го видат. Исто така во луѓето во владата знаеле во која канцеларија тој бил присутен неколку минути пред тие да […]

ЌЕ ГИ ТЕПАЛ КЕЛНЕРИТЕ БИДЕЈЌИ НЕМАЛО ЈАСТОЗИ: Љупче Николовски направил скандал во еден скопски бар!

 • July 17, 2017
 • Коментари
Министерот за Земјоделие Љупчо Николовски пред неколку дена во познатиот локал „Лофт“ во Скопје каде е чест посетител направил мал скандал кој го забележале дел од гостите, а се затоа што во моментот во познатиот локал немало шкампи и јастог кои Николовски ги нарачал.   Иако келнерите прво, а потоа и менаџерот му се извиниле […]

ЦРЕВА МИ СЕ ПРЕВРТУВАА, АМА МОРАВ ДА ГО ГЛЕДАМ: Алаѓозовски се жалел дека му се гадело присуството на г-дин.г-дин. Стефан!

 • July 17, 2017
 • Коментари
Анонимни извори од владата сведочат дека после средбата на Заев и министрите со Архиепископот г.г. Стефан и други високи лица од МПЦ, имало големо незадоволство од министерот за култура кој беше присутен на средбата. Информациите велат дека Алаѓозовски негодувал и пред да се одржи оваа среда, веднаш откако Заев побарал од него да биде присутен […]

ВМРО-ДПМНЕ:СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија

 • July 17, 2017
 • Коментари
Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија. СДС, Драган Тевдовски и Зоран Заев кои со месеци наназад зборуваа за нивната загриженост дека Македонија е презадолжена земја, сега откако дојдоа на власт предлагаат ребаланс на Буџет во кој предвидуваат поголемо задолжување на државата до крајот на годината за 150 […]

АРСОВСКИ: СДС врши политички прогон врз неистомислениците

 • July 17, 2017
 • Коментари
СДС започна со спроведување на брутална партизација на државата.  Она што Зоран Заев претходно го најавуваше, сега се спроведува: бркање од работа на политичките неистомисленици и вработување на  војници партиски послушници без оглед на нивната стручност, изјави на прес-конференција Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ. Зоран Заев најави дека ќе владее со бркања од работа на луѓето […]

ТИМОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ПРЕДВОДЕН ОД ХРИСТИЈАН МИЦКОВСКИ ВО ПОСЕТА НА ВИНИЧКО: Граѓаните загрижени од политиките на СДСМ и насоката во која тие ја водат државата

 • July 16, 2017
 • Коментари
Тим на ВМРО-ДПМНЕ, предводен од Христијан Мицковски вчера беше во посета на виничко. Мицковски ги посети населените места Блатец и Липец, каде наидоа на голем одзив од граѓаните. Посетата е дел од акцијата на ВМРО-ДПМНЕ за теренска посета на над 1000 населени места во текот на месец јули. Мицковски ги слушаше проблемите и грижите на […]

ЃОРЃИЕВСКИ: СЈО преку барањата за притвор сака да изврши притисок врз Апелација да не ги поништи неоснованите мерки за претпазливост 

 • July 16, 2017
 • Коментари
СЈО води организирана, политички мотивирана хајка против ВМРО-ДПМНЕ и раководството на партијата, само за да му помогне на Зоран Заев и СДС. Целта е создавање на негативна слика за партијата во очи на претстојните локални избори, во корист на СДС, изјави утрово на прес-конференција пред Апелациониот суд Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ. -СЈО работи во полза […]

ЏИП ЌЕ МИ ОБЕЗБЕДИТЕ ИЛИ ЌЕ ВЕ БРКАМ ОД РАБОТА: Пеце Мирчевски, директорот на СОЗР се заканува со откази ако не му обезбедат БМВ џип!

 • July 15, 2017
 • Коментари
Заев и неговите разбојници во владата глумат лажна скромност, додека далеку од очите на јавноста се луксузираат на државна сметка, а особено од директорот на СОЗР Пеце Мирчевски чии пријатели се најсреќни од неговиот избор Ништо помалку не се задоволни ниту кафулињата и рестораните кои со своите пријателки и пријатели често ги посетува Мирчевски. Уште […]

СДС СО ПОГРДНИ ЗБОРОВИ И НАВРЕДИ ДО ТУРЦИЈА И ЕРДОГАН: Неверојатни навреди и плукање по Турција и претседателот Ердоган!

 • July 15, 2017
 • Коментари
Плусинфо, главниот сајт во промоцијата на Зоран Заев и СДСМ финансиран од Сорос фондацијата, денеска како една од главните вести го објавува соопштението на соросовата организација „Цивил“, предводена од активистот на „Шарената револуција“ Џабир Дерала.   Порталот Плусинфо е под уредништво на главниот медиумски стратег и еден од главните идеолози на СДСМ, Бранко Героски.  Соопштението […]