Category: Политика

ТУРБОФОЛК МЕНАЏЕР И МАНИПУЛАТОР, ПРВ СОВЕТНИК НА ЗАЕВ: Кој е Зоран Башановиќ и зошто е прв советник на Заев?

 • June 5, 2017
 • Коментари
Српскиот портал Курир неодамна објави дека новиот македонски премиер Зоран Заев веднаш по добивањето на мандатот меѓу привите честитки што ги добил била од неговиот „специјалниот советник“ Зоран Башановиќ, лик за кој медиумите во соседството често умеат оценат оти во најмала рака станува збор за контроверзна личност, а исто така не е јасно што ќе […]

ЗАЕВ И СДС ПОЧНАА ДА ГИ ОТПЛАЌААТ ХИПОТЕКИТЕ: Надворешниот соработник на терористите од Диво Насеље, му се заблагодарија на Заев и Циц!

 • June 5, 2017
 • Коментари
СДС и Зоран Заев почнаа да ги отплаќаат хипотеките кон своите подржувачи од албанскиот електорат кои ги подржуваа терористите од ,,Диво Насеље” Општина Куманово деновиве ја асфалтираше улицата на која што живее извесниот Беким Алиу. За јавноста овој човек е познат како близок пријател на Зоран Заев, за што говорат и фотографиите на неговиот профил. […]

ВМРО-ДПМНЕ ИМА ЕДИНСТВЕНА ЦЕЛ ВО ОБРАЗОВАНИЕТО: Зголемување на квалитетот на образование за посигурна иднина на децата!

 • June 5, 2017
 • Коментари
Екстерното тестирање во Македонија беше воведено исклучиво со намера да ги на еден начин измени стандардите, ако може да се наречат стандарди на влијание на успехот и оценките на учениците, изјави Спиро Ристовски од ВМРО-ДПМНЕ, инаку поранешен министер и заменик министер за образование, во гостувањето на Алфа ТВ, по прашањето на новинарот како го коментира […]

ЗАЕВ ЌЕ КОРНЕ ОГРАДИ, ТЕТОВО ОТСЕЧЕНО ОД СВЕТОТ: Половина Полог отсечен од светот, Заев си игра влада и се воодушевува на ќенефот на Јанукович

 • June 5, 2017
 • Коментари
Невремето кое го погоди тетовско попладнево, предизвика големи поплави во селото Порој. Ова е нанос од тиња и кал во селото Порој-тетовско, кое денеска се полави во време кога Заев најави дека ќе ја руши оградата пред владата на Република Македонија. Заев ова ќе го направи додека жителите на тетовско Порој се отсечени од светот, […]

НЕ ПРЕСТАНУВА ПЛУКАЊЕТО КОН „ВАРДАР“ И САМСОНЕНКО: Оставка од Алаѓозовски поради навреди кон Вардар и Самсоненко!

 • June 5, 2017
 • Коментари
Не престанува мизерното однесување на СДС и нивните експоненти финансирани од Сорос и УСАИД, кои не бираат зборови да го навредат „Вардар“ и сопственикот на тимот и почесен конзул на Руската Федерација Сергеј Самсоненко Последен во низата е министерот за кулутра Роберт Алаѓозовски, кој преку својот твитер профил со погрдни зборови го навредуваше рускиот конзул, […]

СДС ЗАГЛАВИЈА ВО ЌЕНЕФИТЕ НА ВИКТОР ЈАНУКОВИЧ: Лажни вести со воодушевување од тоалетот на Украинскиот претседател Јанукович

 • June 5, 2017
 • Коментари
СДСМ го допре моралното дно, од сериозна партија полека но сигурно се претворија во погон за лажни вести и дезинформаации, чија главна цел е ширење на омраза и оцрнување на ВМРО-ДПМНЕ. Денес Зоран Заев со цел да ја дефокусира јавноста од преголемите ветувања кои ги дал пред граѓаните, а кои нема да може да ги […]

ОД МЕТАЛЕЦ ДО ВАРДАРЕЦ: Сончогледот Жерновски тема на потсмев на социјалните мрежи!

 • June 5, 2017
 • Коментари
Сончогледот Жерновски – до вчера се крстеше во Металург и плукаше по Самсоненко, денес е најголем Вардаровец Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски од вчера е најголем навивач на Вардар, откако ракометарите ја освоија европската титула. Сликата која синоќа ја постираше Андреј Жерновски на својот фејсбук профил, а на која градоначалникот на Општина Центар е […]

ИМА ЛИ СРАМ КАЈ БЕЗРБЕТНИКОТ: Андреј Жерновски го стопираше развојот на Самсоненко за политички поени, сега чека и моли за фотографија пред хотелот во Келн!

 • June 4, 2017
 • Коментари
Навивачите на Вардар реагираат на однесувањето на градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски, кој се нацртал во хотелот „Радисон Блу“ во Келн и ги чекал ракометарите и сопственикот Сергеј Самсоненко да се слика. Пред три години, кога Самсоненко на јавна аукција купи локација позади Источната трибина за да изгради младински тренинг центар, Жерновски држеше прес […]

ЖЕРНОВСКИ ЛИЖЕ КАДЕ ШТО ПЛУКАЛ: Пред две години го клеветеше Самсоненко, денес од Келн се улижува!

 • June 3, 2017
 • Коментари
Човекот кој сакаше да ја запре изградбата на младинската академија на ФК „Вардар“, истиот оној кој ја лажеше јавноста дека северната трибина на арената „Филип Втори“ ќе се урнела, и истиот оној безрбетник кој фрлаше со дрва и камења по сопственикот на РК „Вардар“ Сергеј Самсоненко, денес се пофали дека бил во Келн на полуфиналето […]

БУГАРОФИЛОТ СО ПОГРДНИ ЗБОРОВИ ДО КУРЦ: Никола Димитров го спореди МНР на Австрија со полов орган!

 • June 3, 2017
 • Коментари
Синот на Ратка и Димитар Димитров, двојката поради која ВМРО-ДПМНЕ неправедно беше обвинето за бугарофилство Никола Димитров наместо да ја промовира Македонската дипломатија и да ги шири пријателствата, се обидува Македониа да ја стави во што понестабилна позиција, па уште во првата изјава од официјалната позиција предизвика дипломатска расправија со официјален Белград   Но, Белград […]