Category: Политика

БОГОЕВСКИ ПОЧНАЛ ДА ПРАКТИКУВА ЉУБОВ ВО РИКВЕРЦ? Тој е толку добар стручњак за безбедност што не можел ни сопствениот газ да го обезбеди

 • November 8, 2016
 • Коментари
Новинарот Миленко Неделковски на својот Фејсбук профил напиша коментар за активистот на Шарената револуција и кандидат за пратеник од СДСМ, Павле Богоевски кој се претставува како експерт за безбедност, вработен во Центарот за поддршка на ЛБГТ заедницата, нагласувајќи дека „тој е толку добар стручњак за безбедност што не можел ниту својот сопствен газ да го […]

НОВА КАВГА ВО СДСМ: Едмонд Адеми жестоко реагирал кога видел дека Заев го ставил Петре Шилегов носител во шестка!

 • November 8, 2016
 • Коментари
Нема Албанец носител на пратеничките листи на опозицијата предводена од Зоран Заев. На изборните листи од 120 номинации за пратеници, на прсти се бројат кандидатите Албанци и покрај јавните изјави на првиот социјалдемократ дека сериозно игра на картата на албанските гласачи. Ова како што дознава „Дневник“ предизвикало жестока кавга во Централниот одбор на СДСМ меѓу […]

РОКОТ ИСТЕКУВА В ПЕТОК: Се чекаат листите на ВМРО-ДПМНЕ и на ДУИ

 • November 8, 2016
 • Коментари
Најголема врева се крена по објавувањето на кандидатските листи на СДСМ. На листите не се најдоа многумина што тоа го заслужуваат. Партиите што не доставија кандидатски листи за изборите на 11 декември имаат уште два дена тоа да го сторат. Поголем дел од партиите тоа веќе го сторија, а се чека на владејачката коалиција ВМРО-ДПМНЕ […]

ЗАЕВ МУ ТУРИ ПЕПЕЛ НА ЗАЕВ: СДСМ ќе ја задолжувале државата со кредити ако дојдат на власт, и тогаш нема да зборуваат за „грчко сценарио“

 • November 8, 2016
 • Коментари
Македонија ќе зема нови кредити ако СДСМ дојде на власт. Ова денеска за медиумите го изјави лидерот на најголемата опозициска партија Зоран Заев. -Не дека во Македонија ќе нема нови кредити. Ќе мора да има. Но тие ќе бидат само за капитални инвестиции и проекти кои што ќе враќаат пари во буџетот на Македонија. Тоа […]

ВМРО-ДПМНЕ потпиша меморандум за соработка со 4 граѓански здруженија

 • November 8, 2016
 • Коментари
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска потпиша меморандум за соработка со четири граѓански здруженија: Сојузот на земјоделци, Здружение за културно обединување на Бошњаците, Коалиција на Египќаните и Здружение за духовно обединување на Сетинци, Попадинци и Крушоради од Лерин. ВМРО-ДПМНЕ е партнер со граѓаните, таа соработка трае со години, подвлече Груевски, по потпишувањето на меморандумот. -Се […]

ДНЕВНИК: Куновска, Сугаревски и Николов елиминирани по заслуга на Шекеринска?

 • November 8, 2016
 • Коментари
Kога се носеле одлуките за тоа кој на кое место ќе биде позициониран на кандидатските листи, последниот збор го имала потпретседателката на Социјалдемократскиот сојуз, Радмила Шекеринска. Kако што дознава „Дневник“ од високи партиски функционери во СДСМ, сите личности што од завчера предизвикаа лавина кавги внатре во партијата, а и реакции во пошироката јавност, биле всушност […]

ЧАДОРОТ РАЗОЧАРАН ОД ЛИСТИТЕ НА СДСМ: Вака реално треба да изгледа листата на СДСМ!

 • November 7, 2016
 • Коментари
Откако лидерот на соросовата квази-партија, црпнатиот балист Зоран Заев ја објави листата со имиња на кандидатите за пратеници од СДСМ во која не влегуваат одредени функционери и поранешни пратеници се создаде револт, разочарување, бунт и оставки од засегнатите и критики од најистурените опозициски поддржувачи кои упатија јавни критики. Но, Црпко на местото на докажаните партиски […]

ЉУБЕ, НЕ ЛАЖИ: Парите што ги земаше за кампања од „човекот“ ги потроши за реновирање на хотелот во Бале

 • November 7, 2016
 • Коментари
По многу години, конечно, со голема трема и страв знаејќи дека се што ќе каже ќе излаже се појави и човекот кој со еден „човек“ за 150.000 евра договараше дека ќе притискал за промена на името, и дека Љубчо бил лигуш. Истиот тој Љубчо со кого сега коалицира, а до 2002 година од сенката му […]

ВМРО-ДПМНЕ Е НАЈПАТРИОТСКАТА ПАРТИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: МПЗ „Тодор Александров“ со јавна и отворена поддршка за ВМРО-ДПМНЕ!

 • November 7, 2016
 • Коментари
Македонското патриотско здружение “Тодор Александров” и дава јавна и отворена подршка на ВМРО ДПМНЕ во својата политика сметајќи дека ВМРО ДПМНЕ од 1990 година па до денес е најголемата, најпатриотска и најмакедонска партија која во 90 -сетите години ја воскресна и тврдокoрно ја предводеше идеjата за Независна Македонска држава и која работи за интересите на […]

КАКО ДА МУ ВЕРУВА НАРОДОТ: Заев ги пушти низ вода сопствените луѓе, што остана за народот и државата!

 • November 7, 2016
 • Коментари
Зоран Заев ги пушта низ вода сопствените луѓе, како може народот на државата да му верува дека ќе направи добро за сите граѓани, истакна Никола Тодоров од ВМРО-ДПМНЕ. -Се сеќавате на изјавата на Заев во 2014 година дека не е на листите на СДСМ затоа што ќе бил премиер, сега го гледаме на листите, со […]