January 27, 2021, 12:53 am

Шилегов: Ќе побарам поддршка од Заев за втор мандат

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов,во вечерашното издание на „360 степени“ рече дека планира повторно да се кандидира за оваа функција и да бара поддршка од СДСМ да ја поддржи неговата кандидатура за втор мандат. -Сите ангажмани што ги имав...

Заев: „Нема правда, ако не ја зборувате вистината од почеток до крај“

Нема правда, ако не ја зборувате вистината од почеток до крај“, рече премиерот Заев одговарајќи на прашањето дали со своето сведочење ги амнестирал учесниците во упадот во Собранието во 2017 година, освен поранешниот премиер Никола Груевски, и подвлече дека...

Николоски: Тројца пратеници не делат од мнозинство за соборување на владата

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител освен на средбите со премиерите од трите земји Унгарија, Словенија, Хрватска кои ги посетија со претседателот Христијан Мицкоски, се осврна и на актуелната ситуација...

Николоски: Премиерите од ЕУ во детали знаат за kopупција во земјата, дека братот на премиерот е во бизнис, дека Заев даде ckaндалозно интервју со...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител се осврна на тоа што е разговарано на средбите со премиерите од трите земји Унгарија, Словенија, Хрватска кои ги посетија со претседателот Христијан Мицкоски. -Не можам...

Николоски: Не памтам дека било кој лидер на СДСМ од опозицијата се сретнал со премиер на земја членка на ЕУ

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во вестите на Сител зборуваше за посетата кој тој ја имаше заедно со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски каде истакна дека до сега не памети лидер на СДСМ во опозиција да...

Николоски по средбите со премиерите од ЕУ: Три пораки испратија, силна поддршка за Македонија, загриженост поради ветото од Бугарија и недостатокот на реформи на...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител се осврна на пораките кои ги добиле од трите земји Унгарија, Словенија, Хрватска кои ги посетија со претседателот Христијан Мицкоски. -Пораките од трите држави кои ги...

Николоски: Средбите со европските премиери се јасна порака за поддршка на ВМРО-ДПМНЕ, планираме нови дипломатски средби со земји членки на ЕУ

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител се осврна на средбите со премиерите од трите земји Унгарија, Словенија, Хрватска кои ги посетија со претседателот Христијан Мицкоски. -Средбите со европските премиери се јасна порака...

(Видео) СДСМ монcтруозно на пензионерите им скрати 10,5 милијарди денари за една година, ги залажува со 134 денари

Македонија не памети поголеми политички манипулатори од актуелната власт. Замислете ги убедуваат пензионерите дека им ги зголемувале пензиите! За колку? За 185 денари и уште пострашно оние најзагрозените добиваат плус 134 денари! И тоа се дува на сите нивни...

Николоски: За четири дена остваривме три средби со европски премиери и две со министри за надворешни работи, а Заев за шест месеци нема средба...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител рече дека имал интензивни средби со претставници на меѓународната заедница во земјава, а се осврна и на средбите кои ги имаа со претседателот Христијан Мицкоски. -Имав...

Николоски вечерва во 19 часот гостин во Дневникот на Сител ТВ

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски вечервагостува во дневникот во 19 часот на Сител телевизија. Вечерва од 19:00 часот следете ме на централниот дневник на ТВ Сител, ќе разговараме за посетата на регионот која ја имавме изминативе неколку денови и...
- Advertisement -

Latest News

(Видео) Ekcплозијата го потрeсе Ријад

Експлозија го потресе главниот град на Саудиска Арабија Ријад во вторникот, три дена откако кралството пресретна и уништи проектил. Корисниците...
- Advertisement -