Category: Политика

ГОЛЕМ МИТИНГ ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР: Следете го во живо големиот митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата од општина Центар!

 • December 5, 2016
 • Коментари
Предмалку започна големиот митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ во општина Центар! Следете во живо, тука:

НОВИ 200 РАБОТНИ МЕСТА: Груевски најави нова инвестиција со 200 работни места!

 • December 5, 2016
 • Коментари
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа на ИЕ 4, Никола Груевски на митингот во Кисела Вода, вечерва објави нова инвестиција која ќе отвори нови 200 работни места. -Турска компанија донесе одлука да инвестира и ќе гради фабрика во Бунарџик. Се работи за компанија која произведува електроника за автобуси и земјоделска механизација, а во Скопје […]

ЗАЕВ ЌЕ СИ ОДИ ОД ПОЛИТИКАТА: Ако ги изгубам изборите, ќе си дадам оставка и ќе заминам од политиката и тоа да им биде јасно на сите

 • December 5, 2016
 • Коментари
Речиси редовна пракса е пред секој изборен циклус лидерите на партиите да ветат дека ќе си поднесат оставки од претседателските функции во партиите и дека ќе заминат од политичката сцена доколку ги изгубат изборите, но по изборите досега на прсти се бројат тие што навистина си го одржале зборот пишува Дневник. И пред претстојните избори […]

ГРУЕВСКИ СО ТРИ ПАТИ ПОГОЛЕМ РЕЈТИНГ ОД ЗАЕВ

 • December 5, 2016
 • Коментари
На една недела пред изборите, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски има рејтинг од 28,3 отсто, додека неговиот опонент Зоран Заев од само 10,7 отсто. Ова го покажува најновата телефонска анкета на Институтот „Павел Шатев“ спроведена во периодот помеѓу 30 Ноември и 2 Декември на 1090 испитаници со цел да ги утврди перцепциите на македонските граѓани […]

РЕВОЛТ ВО ОПОЗИЦИСКИОТ ТАБОР ПО ОЧАЈНИОТ МИТИНГ: Слаб одзив, слаб говор- разочараност во СДСМ од очајниот митинг!

 • December 5, 2016
 • Коментари
Ниту автобусите од Струмица и Куманово, и целата администрација од Струмица, Куманово и Центар не го пополнија срамот од фијаското на решавачкиот митинг на опозициската коалиција предводена од СДСМ во Скопје. На митингот пред Владата немаше повеќе од 15.000 лица и истиот беше далеку послаб од митингот на СДСМ одржан минатата година на истото место […]

АКТЕРОТ ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ СО ВИДЕО ОБРАЌАЊЕ: Погледнете го обраќањето на актерот Владо Јовановски и слушнете за кого ќе гласа!

 • December 5, 2016
 • Коментари
Еден од најпознатите и најдобри актери од Македонија Владо Јовановски, на неговиот ФБ профил објави снимка со обраќање до граѓаните и ја соопшти каква ќе биде неговата одлука на следните предвремени парламентарни избори   [kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″] – Јас сум Владо Јовановски. Живеам во Скопје. Но каде и да живеам јас сум од Македонија. […]

СДСМ ЈА ЗАГУБИ ОДЛУЧУВАЧКАТА БИТКА: Народот им кажа НЕ на двојазичноста и федерализацијата што ја крои СДСМ!

 • December 5, 2016
 • Коментари
Ниту Сорос, ниту албанските радикали, ниту екстремистите од Беса и оние инфилтрирани во високото раководство на СДСМ не успеаја да му ја протнат на овој народ евтината приказна за подобар живот во Македонија, кој скапо ќе го плати со поделба на земјата. По скопскиот митинг на коалицијата предводена од СДСМ, што се одржа вечерва пред […]

БИДИ ДЕЛ ОД ГЕНЕРАЦИЈАТА КОЈА ПОКАЖА КАКО СЕ САКА МАКЕДОНИЈА: Ти. Ти решаваш за тебе и твоето семејство!

 • December 5, 2016
 • Коментари
Ти.Ти решаваш за тебе. За тебе и твоето семејство. За сопругот и сопругата и за децата. За твоите мајка и татко, за баби ти и дедо ти, за внуците. И кога решаваш, помисли и на твоите стари, и на оние кои одамна не се со нас, но и на оние кои допрва треба да живеат […]

СЛУШАЈ СИ ГО СРЦЕТО: Сега е твоето време, слушај си го срцето затоа што некои прашања навистина заслужуваат одговор!

 • December 5, 2016
 • Коментари
Сега е твоето време. Сега ти се прашуваш и ти го даваш одговорот. Ти и никој друг. Затоа што некои прашања навистина заслужуваат одговор. Зад параванот за гласање сам со себе, таму е твојот одговор за малите нешта, ама и за големите работи. А пред се на твојата Татковина Македонија, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и […]

ГРУЕВСКИ СО СИЛНА ПОРАКА: Победуваме! За Македонија се работи!

 • December 5, 2016
 • Коментари
Ти знаеш кои сме, и што сме, се знаеме долго, со сите мани и предности, предизвици и успеси и дека работиме многу и дека се бориме многу и ти знаеш дека за Македонија се работи! Сега е твоето време! заедно со нас ! избори се! избори се! Вака лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ […]