Category: Политика

ВМРО-ДПМНЕ: СДС од ВМРО-ДПМНЕ затекнува држава на стабилни нозе, полна буџетска каса и јасно трасиран пат кон ЕУ и НАТО

 • June 8, 2017
 • Коментари
Зоран Заев сега ја води владата на Република Македонија и има одговорност да ги реализира ветувањата што им ги даваше на граѓаните, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ. Граѓаните од него очекуваат да ја внесе Република Македонија во ЕУ и НАТО без да задира во идентитетските прашања и без […]

ГРУЕВСКИ-ХАН:ВМРО-ДПМНЕ и како опозиција силно ќе работи Македонија да добие преговори со Европската унија

 • June 7, 2017
 • Коментари
ВМРО-ДПМНЕ и како опозиција силно ќе работи Македонија да добие преговори со Европската унија и членство во НАТО. Оваа порака од Брисел денеска ја испрати претседателот на најголемата опозициска партија и поранешен премиер Никола Груевски, по средбата со еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан. Како што јавува дописникот на МИА од Брисел, Бобан Нонковиќ […]

МИЦКОВСКИ: Зоран Заев во вчерашното интервју лажеше, а лагите не може да ги покријат очекувањата на граѓаните од новата влада

 • June 7, 2017
 • Коментари
Зоран Заев во вчерашното интервју како Премиер на Владата на Република Македонија имаше несигурен и површен настап, без никаква суштина, со многу празнини во однос на политиките кои планира да ги реализира новата влада, истакна на денешната прес-конференција Христијан Мицковски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Христијан Мицковски. Синоќешниот […]

ВМРО-ДПМНЕ:Уште првите денови граѓаните на Република Македонија ја гледаат разликата, а истата ќе ја види и СДС на првите наредни избори.

 • June 7, 2017
 • Коментари
СДС наместо да започне да работи на реализирање на ветувањата што ги даде на граѓаните, тие во полна пареа работат на креирање на лажни вести со цел граѓаните да заборават на ветените зборови дадени од СДС. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. СДС наместо да започне да работи на стратегија како да […]

ШЕФОТ НА КАБИНЕТ НА ЗАЕВ ЛЕЖЕЛА ЗАТВОР: Освен Рашковски, проблематична и Мирјана Јанева која лежела затвор поради проневера на пари!

 • June 6, 2017
 • Коментари
Покрај проблематичниот Драги Рашковски кој е избран за генерален секретар на Владата на Р.Македонија, проблематичен и инкриминиран е и изборот на шеф на кабинет на Зоран Заев, поточно Мирјана Јанева Мирјана Јанева е долгогодишен човек од доверба на Зоран Заев, кој речиси 12 години беше градоначалник на општина Струмица. Таа работи за Заев речиси од […]

ГЕРОВСКИ ЛАЖЕ КАКО ЗАЕВ: Сакаше да каже дека никој не му нарачувал текстови, а заборави на разговорот со Фрчковски

 • June 5, 2017
 • Коментари
Бранко Геровски денес покажа дека всушност тој е гуруто на лагата, особено изразена кај неговиот лидер Зоран Заев. Споредувајќи ги двајцата тешко е да се заклучи кој повеќе лаже Денес, во гостувањето на Канал 5 во емисијата „Само Вистина“ (колку иронично тоа и да звучи), Геровски брутално лажеше дека не му се случило некој да […]

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се фали со наши проекти

 • June 5, 2017
 • Коментари
ВМРО-ДПМНЕ смета дека со тоа што владини членови и парламентарци од СДСМ се пофалиле за исплатата на пензиите, субвенциите и стипендиите за студентите признале дека биле лага тврдењата оти во Буџетот нема пари и дека Македонија е пред економски колапс. Од партијата тврдат дека СДСМ се фали со проекти што ги започнала ВМРО-ДПМНЕ. – Во […]

ТУРБОФОЛК МЕНАЏЕР И МАНИПУЛАТОР, ПРВ СОВЕТНИК НА ЗАЕВ: Кој е Зоран Башановиќ и зошто е прв советник на Заев?

 • June 5, 2017
 • Коментари
Српскиот портал Курир неодамна објави дека новиот македонски премиер Зоран Заев веднаш по добивањето на мандатот меѓу привите честитки што ги добил била од неговиот „специјалниот советник“ Зоран Башановиќ, лик за кој медиумите во соседството често умеат оценат оти во најмала рака станува збор за контроверзна личност, а исто така не е јасно што ќе […]

ЗАЕВ И СДС ПОЧНАА ДА ГИ ОТПЛАЌААТ ХИПОТЕКИТЕ: Надворешниот соработник на терористите од Диво Насеље, му се заблагодарија на Заев и Циц!

 • June 5, 2017
 • Коментари
СДС и Зоран Заев почнаа да ги отплаќаат хипотеките кон своите подржувачи од албанскиот електорат кои ги подржуваа терористите од ,,Диво Насеље” Општина Куманово деновиве ја асфалтираше улицата на која што живее извесниот Беким Алиу. За јавноста овој човек е познат како близок пријател на Зоран Заев, за што говорат и фотографиите на неговиот профил. […]

ВМРО-ДПМНЕ ИМА ЕДИНСТВЕНА ЦЕЛ ВО ОБРАЗОВАНИЕТО: Зголемување на квалитетот на образование за посигурна иднина на децата!

 • June 5, 2017
 • Коментари
Екстерното тестирање во Македонија беше воведено исклучиво со намера да ги на еден начин измени стандардите, ако може да се наречат стандарди на влијание на успехот и оценките на учениците, изјави Спиро Ристовски од ВМРО-ДПМНЕ, инаку поранешен министер и заменик министер за образование, во гостувањето на Алфа ТВ, по прашањето на новинарот како го коментира […]