Category: Политика

(Видео)„ПЛЕНУМЦИТЕ“ ИЗВАДИЈА НОЖ: Хулиганите на СДСМ со нож се закануваа на студенти, а потоа избегаа!

 • July 2, 2016
 • Коментари
Станува јасно дека зад насилството на денот на студентските избори не стои никој друг туку СДСМ и СОРОС. Откако најпрво преку агитирање на лице место, навреди, попречување на новинари во вршење на својата работа, блокирање на изборниот процес и попречување на работата на изборните комисии се обида да го саботираат изборниот процес, тие подоцна се […]

ЕВЕ ГИ БЕЗДЕЛНИЦИТЕ И ХУЛИГАНИТЕ НА ЗАЕВ: По примерот на повозрасните, но не помалку малоумни функционери внесоа политика на универзитетот!

 • June 30, 2016
 • Коментари
По примерот на нивните партиски идоли, и по нарачка на криминалецот (и докажан кодош) Зоран Заев денес Универзитетот „Кирил и Методиј“ стана арена во која СДСМ преку хулиганизам и насилство повторно да ги попречи сите демократски процеси во државата За таа цел, СДСМ по нарачка на криминалецот Заев ги активираше хулиганите и безделниците на СДММ […]

СОРОСПИСКИТЕ ПЛАТЕНИЦИ НА СДСМ: СДМС-овскиот пленум ги спречува и студентските избори!

 • June 30, 2016
 • Коментари
СДСМ преку платениците сака да го спречи изборот на нов студентски лидер. Лидерите на сдсмовскиот пленум ја одработуваат платеничката агенда на опозицијата. Медиумите утрово објавија фатена комуникација помеѓу членови на СДММ, која открива обид за минирање на изборите за нов студентски лидер, односно по наредба на потпретседателот на СДММ Дарко Каевски да се даде поддршка […]

ПАРТИИТЕ АКТИВНО ПРЕГОВАРААТ: Во моментот се преговара за Избирачкиот список, се приближуваат ставовите!

 • June 30, 2016
 • Коментари
Информиран сум дека предмет на разговори помеѓу политичките партии е и новиот обид за дополнително прочистување на Избирачкиот список (ИС), кој претходно беше ставен и на јавен увид и доставуван до политичките партии за евентуални забелешки. Меѓутоа и покрај сите тие напори, таа тема постојано се држи отворена. Се надевам дека овој обид за, условно […]

ИСИС И СДСМ СО НАРЕДБИ ОД ИСТ ЦЕНТАР: СДСМ како и ИСИС постепено се претвара во ,,умерена опозиција“

 • June 22, 2016
 • Коментари
Граѓанската опција за Македонија најостро го осудува вандалското однесување на т.н ,, шарени револуционери’’ во кое главна улога ја играат раководството и симпатизерите на Социјалдемократскиот сојуз- ова денеска го изјави претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски во својата изјава за медиумите, од централното партиско седиште. Понатаму, Јакимовски истакна дека денес во светот постојат само две политичко- воени […]

ПАРИ ОД ТРГОВИЈА СО ОРУЖЈЕ: СДСМ добива пари од трговија со оружје за да ја рушат државата!

 • June 20, 2016
 • Коментари
„Колега Васко, некој ќе дозволи ти да кажуваш кој ќе биде во затвор кој ќе биде на слобода, надевај се! Значи, ако си играте обвинителство немој да мислите дека овој народ ќе седи и немо ќе ве гледа како правите насилство во државата. Да се разбереме, во нормална демократија човек како вас кој што од […]

НАРОДОТ ВРИЕ, ТРПЕНИЕТО Е ПРИ КРАЈ: Јас повеќе нема да можам да ја држам ситуацијата под контрола, народот ќе им пресуди!

 • June 19, 2016
 • Коментари
Но, одовде, од музејот на македонската борба за слобода и независност, од музејот на ВМРО и музејот на жртвите на комунизмот, од ова одбележување на основањето на ВМРО-ДПМНЕ, сакам да им порачам, рече Груевски, дека се повеќе, ова што не ги засега нив, го засега народот. -И тоа, огромното мнозинство од народот. Она мнозинство кое […]

ЗАЈКО ФАТЕН ЖИВ КАКО ЛАЖЕ: Водел општина, секој втор ден бил на работа, ама никој не може да го најде на работното место!

 • June 18, 2016
 • Коментари
Опозицискиот лидер и струмички градоначалник по којзнае кој пат жив на дело е фатен како се обидува да ја манипулира македонската јавност и граѓаните на Струмица. Заев при вчерашното гостување во емисијата „360 степени“ на Алсат изјави “утре сум во Струмица“, бидејќи голем дел од граѓаните заборавиле дека ја водел една од најголемите општини. -Денеска […]

ДОДЕКА НЕ СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА: Заев нема право да јаде гурабии и да бара било што од Талевски!

 • June 18, 2016
 • Коментари
ВМРО-ДПМНЕ бара Зоран Заев веднаш да поднесе неотповиклива оставка од функцијата градоначалник на општина Струмица. Само во тој случај градоначаникот Зоран Заев ќе има образ да бара било што од градоначалникот Владимир Талески, изјави денеска на прес-конференција во Битола пратеникот и член на Извршен Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Илиоски. -Така и само така – со […]

СРЦЕ ЗАЈАЧКО: Заев продолжува да се крие зад аболицијата за криминал тежок осум милиони евра

 • June 18, 2016
 • Коментари
Лидерот на СДСМ Зоран Заев вчера потврди дека нема намера да поднесе лично барање до претседателот Ѓорге Иванов за укинување на аболицијата со која Бранко Црвенковски го спаси од кривична одговорност за криминал тежок осум милиони евра поврзан со случајот „Глобал“. Во вчерашното свое интервју за емисијата „360 степени“ на Алсат, Зоран Заев се надмина […]
Страница 539 од 547« Прво...510520530«537538539540541 » ...Последно »