ВМРО-ДПМНЕ се обврзува на 640 милиони cyбвeнции и загарантиран oткyп за земјоделците и 4 милијарди домашни и странски инвестиции

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Петровец од каде што истакна дека Македонија во моментов е окупирана од целосно неспособна и криминална власт предводена од аболицирани политичари до гуша вплеткани во криминални афери и политички...

Ковачки до Вице Заев – Каде што има чaд има и oгaн, а деновиве покрај тебе има многу чaд

Ја слушнав аудио снимката во која брат и братучед на поранешниот премиер даваат дозвола чие возило треба да се запали, само затоа што дечкото бил многу активен во ВМРО. Згрозен сум од самата помисла дека такви појави се присутни...

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги зголеми платите за 25%, пензиите за 20%, ќе ја намали невработеноста под 10% во 4 годишниот мандат

Денес генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 3, Игор Јанушев заедно со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја посетија општина Петровец. Од Петровец Јанушев порача програмата на ВМРО-ДПМНЕ е реална и вистинита, се што е ветено...

Во Куманово ништо не е сработено, луѓето сакат промени на подобро

Ги посетивме и жителите на населеното место Зелен Рид, Куманово. Заедно со кандидатите за пратеници во ИЕ2 Бране Петрушевски, Кети Димковска и Тихомир Алексовски поразговаравме со населението, кое недвосмислено вели дека Куманово е условно кажано заробено од СДСМ. Ништо...

Времето на мaфијaши зaвpши, после 15 јули следува одговорност за секој кој направил и најмал кpиминaл во државава

,,Запалени 19 автомобили со молотови коктели во Штип”; ,,Четири запалени автомобили вечерва во Скопје”; ,,Нови 2 запалени автомобили синоќа во Скопје”; ,,Подземјето полуде – за една ноќ запалени 4 автомобили” – се само дел од насловите на порталите кои изминатиов...

(Фото) Мисајловски се сретна со жителите на населбата Јане Сандански од Куманово

Носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 2, Владо Мисајловски денеска во рамките на предизборната кампања се сретна со жителите од кумановската населба Јане Сандански. Мисајловски, пред жителите на населбата ја презентираше изборната програма, како и сите проекти кои...

Драго ми е што ВМРО-ДПМНЕ има проект кој предвидува ревидирање на системот на плати и надоместоци на припадниците на МО и АРМ

Драго ми е што после неколку мои колумни и јавни настапи во кои зборував за лошите услови и непрофесионалното менаџирање со Министерството за одбрана, можев да прочитам дека ВМРО-ДПМНЕ има проект кој предвидува ревидирање на системот на плати и...

(Фото) Како изгледа Тyшникoт кој вика дека има зелено светло од Вице да пaли автомобили?

На Јутјуб каналот со име „Вице Мафијашот“ се појави нова аудиоснимка со наслов „Вице даде зелено светло да запалам коли“, во која се слуша разговор помеѓу две машки лица. Пред да почне аудиоснимката, на почетокот на видеото на Јутјуб се...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ: Фрапирани сме од снимките од кои се слуша како членови на семејството Заеви одлучува чии автомобили да се пaлат и кој...

Фрапирани сме од содржината на снимката која ја емитуваа медиумите, а од која се слушаат сведоштва како братот и зетот на премиерот нарачуваат палење на автомобили, а неговиот братучед диктира кои бизнисмени можат да работат, а кои не, реагираат...

Трипуновски: Шест дена им требаа на надлежните да реагираат за тpyeњето на десетици наши сограѓани

Системот на институции за безбедност на храна и заштита на здравјето на луѓето од заразни болести во Репубилика Македонија не функционира. Агенцијата за храна и ветеринарство, Институтот за јавно здравје, Центарот за јавно здравје Скопје и ДЗСИ скоро...
- Advertisement -

Latest News

Мицкоски до Заев: Не може да зборувате за иднината, а не го вадите од уста Никола Груевски

СДСМ живее во паралелен свет каде што единствено нешто што ги интересира е Никола Груевски, а не реалноста...
- Advertisement -

Мицкоски: Згрозен сум што понудата на власта се сведе на аудио разговори

„Јас навистина сум вчудоневиден како вака господинот Зоран Заев со леснотија го кажува ова. Бидејќи јас би ја лоцирал одговорноста, секогаш за да дојдеме...

Мицкоски: Не сме исти со СДСМ колку и да се трудат да стават знак на равенство

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Македонската телевизија кажа дека во политиката не се сите...

Ахмети: Заев има проблем со пиењето, после 2 ракии збори друго, на само сака да коалицираме

Али Ахмети во интервју за албанска телевизија Syri Tv ги коментираше политичките состојби во Македонија. Toj коментирајќи ја изјавата на Заев дека ДУИ...

И слоганот го укpадоа: СДСМ настапува со стар слоган на ВМРО-ДПМНЕ од изборите 2009, заедно можеме повеќе

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на Македонската телевизија кажа дека СДСМ настапува со стар слоган...