Category: Политика

НЕ Е САМО КАТИЦА СО ЧЛЕНСКА НА СДСМ ВО СЈО: Членски на СДСМ од 2003/2004 имаат повеќе вработени во СЈО!

 • November 5, 2016
 • Коментари
Откако во медиумите излезе фотографија од членската книшка на Катица Јанева од СДСМ, опозициската партија и медиумите под контрола на СДСМ/Сорос се обидоа да ја одбранат иако четири дена молчеле и не давале одговор: Чија е членската книшка со број 038196. Единствената одбрана е дека таа како Специјален јавен обвинител не смеела да биде член […]

БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ СЕ ВРАЌА НА СЦЕНА: Тензии во СДСМ поради составот на листите, Радмила и Заев во борба, Бранко бара свои луѓе!

 • November 4, 2016
 • Коментари
Составот на пратеничките листи на коалицијата предводена од СДСМ за која се шпекулира дека ќе биде составена од лица од шарената револуција, албанци и недефинирани појави како Никола Димитров, предизвикува тензии во партијата, а како што дознаваме со свои барања се вмешал и Бранко Црвенковски Најавите дека на листите за кандидати на пратеници ќе се […]

ХАОС НА БИХАЌКА ПРЕД КОНГРЕСОТ ВО НЕДЕЛА: Заев панично барал Катица да биде спремна за офанзива во понеделник поради незадоволството на членовите!

 • November 4, 2016
 • Коментари
Хаотична и паничн е ситуацијата на Бихаќка каде што се очекува неделниот конгрес на кој Заев требад да ги открие лицата кои ќе се најдат на пратеничките листи, за кои како што дознаваме ќе бидат составени од сѐ и секого, освен членови на партијата Последниве неколку дена пред просториите на СЈО е забележано зголемено присуство […]

ВМРО-ДПМНЕ: Во СДСМ не остана ниту грам човечност и коректност

 • November 4, 2016
 • Коментари
Кога сите помисливме дека СДСМ го допре дното, тие покажаа дека и од дното има подолу. Пред неколку дена целата македонска јавност беше сведок на уште една епизода од серијалот на СДСМ изрежиран врз база на лаги и манипулации, вели Марија Ангелова од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од нејзината прес-конференција СДСМ повторно по […]

КРМИНАЛЕЦ ЛОЈАЛЕН НА СДСМ: Луѓе во тежок мафијашки филм, со калашњикови и дебели досиеа се „адутот“ на СДСМ!

 • November 4, 2016
 • Коментари
Етем Абаз – возачот на „пасатот“ кој го следеше и го прогонуваше Диме Спасов и од кој излегоа криминалците и на два наврати се обидоа да го извадат заменик-министерот од возилото и физички да го нападнат, е лице со дебело криминално досие. Во соопштението на МВР со кое раководи техничкиот министер на СДСМ Оливер Спасовски, […]

СДСМ и Заев да понесат одговорност за грозоморната криминално-полициска местенка на Диме Спасов

 • November 4, 2016
 • Коментари
Доказите и фактите ги побија лагите конструирани од високиот врв на СДСМ. Она што тие го направија минатиот петок е класична криминално-полициска местенка врз Диме Спасов. Оркестрирано- нарачано од СДСМ, спроведено од МВР на чие чело е Оливер Спасовски и криминалците кои тој самиот ги постави на функции, поддржано и режирано од страна на медиумите […]

ВО ЖИВО: Груевски ќе промовира нови проекти во здравството

 • November 4, 2016
 • Коментари
Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес ќе промовира нови проекти во здравството. Настанот, информираат од партијата, ќе се одржи во Археолошкиот музеј.

ШИЛЕГОВ ЖИВ ФАТЕН ВО ЛАГА: Дали ќе и се извини на јавноста?  

 • November 4, 2016
 • Коментари
Диме Спасов наместо да измислува приказни и да ја вреѓа македонската јавност, најпаметно нешто што може да го направи е да си поднесе оставка и да не се појавува повеќе на политичката сцена во Македонија, вели партискиот портпарол на СДСМ Петре Шилегов во изјава за Курир, одговарајќи на прашањето дали мисли дека дополнителниот заменик министер […]

ПИШУВА СДСМ ИСТОРИЈА, ЦРНА ИСТОРИЈА: Заев вечерва во Арачиново повторно го понижи знамето и државата!

 • November 3, 2016
 • Коментари
„LSDM испишува историја“ е триумфалниот статус на Мухамед Зекири, кој одбрал да функционира со доза на селективна меморија, заборавајќи дека токму СДСМ беше партијата која на барањето на Албанците да го постават знамето и да отворат универзитет, извадија војска со автомати на улица и убиваа Албанци Зоран Заев денес, заедно со Мухамед Зекири се појави […]

ШИЛЕГОВ, РЕДОВНО ФАТЕН ВО ЛАГА: Портпаролот и дежурниот лажго на СДСМ треба да му се извини на Диме Спасов!

 • November 3, 2016
 • Коментари
Диме Спасов наместо да измислува приказни и да ја вреѓа македонската јавност, најпаметно нешто што може да го направи е да си поднесе оставка и да не се појавува повеќе на политичката сцена во Македонија, вели партискиот портпарол на СДСМ Петре Шилегов во изјава за Курир, одговарајќи на прашањето дали мисли дека дополнителниот заменик министер […]
Страница 640 од 664« Прво...610620630«638639640641642 » 650660...Последно »