РАЗЛИКАТА ВО ГЛАСОВИ ОВОЈ ПАТ ЌЕ БИДЕ ПОГОЛЕМА: Објавена нова анкета – ВМРО-ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ!

27,6 отсто за ВМРО-ДПМНЕ, 16,1 отсто за СДСМ. Владејачката партија има стабилна и убедлива предност пред опозициската СДСМ во пресрет на изборите на 11-ти декември. Ова го покажува најновата телефонска анкета на Институтот Димитрија Чуповски спроведена во периодот меѓу 07...

ЉУБИША ГЕОРГИЕВСКИ: Гошев се измокри од страв на сцена

Во политиката сите одат и и’ се додворуваат на силата, а умот некако бега од неа. Ние го положивме најтешкиот политички испит во оваа криза од која што полека излегуваме, тоа е испит на зрелост, во благодарам за тоа...

НЕЛОВСКИ: Младите во ВМРО-ДПМНЕ ја водат и ја движат партијата а на 11-ти декември ВМРО-ДПМНЕ ќе ја водат кон 11-та победа по ред

Ние сме тоа што сме благодарение на луѓето кои во изминативе години ја градеа партијата ВМРО-ДПМНЕ и истрале со својата работа во еден од најтешките периоди на партијата, изјави на синоќешната трибина на ветераните Владимир Нелоски, претседателот на унијата...

Змејковски: Се гордеам со сите основачи, членови на ВМРО-ДПМНЕ кои цврсто застанаа на нозе за да ја формираат партијата

Било што и да се изгради во било кој сегмент како во градежништвото или во општеството, мора прво да се удрат темелите и да се посади коренот. Се гордеам со сите основачи, со сите членови на ВМРО-ДПМНЕ во тој...

Љубиша Георгиевски: Го положивме најтешкиот политички испит во оваа криза од која што полека излегуваме

Во политиката сите одат и и’ се додворуваат на силата, а умот некако бега од неа. Ние го положивме најтешкиот политички испит во оваа криза од која што полека излегуваме, тоа е испит на зрелост, во благодарам за тоа...

Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ на тема “За Здрав живот”

-Во 12:00 часот, во Македонска Опера и Балет (МОБ), мала сала, ќе се одржи Панел дискусија на тема “За Здрав живот” Низ призмата на наративот се говари на теми за здравството и екологијата, информираат од партијата.

Ристески: Оние кои денес сакаат да ја разнебитат Македонија, во 2001-ва уживаа на грчки плажи

Да се биде градоначалник на Прилеп е чест и задоволство, но и голема обврска бидејќи Прилеп е историски град кој многу ја задолжил Македонија со голем број на револуционери кои потекнуваат од градот херој под Марковите Кули, истакна градоначалникот...

МИХАЈЛОВСКИ: Во списоците за следење се наоѓале само Македонци

Нашата земја е нападната по сите основи, тоа и ден денес се случува. Крајното напаѓање, она најдрското, најбезобразното е со војна, но и самите знаете дека војната не се води само со пушка и не е куршумот единственото оружје...

ТАРЧУЛОВСКИ: Бранителите се родени под ова сонце и секогаш ќе бидат тука за татковината!

Не може душманот што плука на знамето да биде подобар од  колегата во станица, не може душманот кога ќе ја слушне химната на Македонија на телевизија да го запре телевизорот, а на тебе срцето ти трепери. Тука има лојални,...

Канческа-Милевска: Направен е еден голем позитивен чекор во делот на културата

Генерално политиката на ВМРО-ДПМНЕ е да се инвестира  и да се унапредува секоја област од нашето живеење како и од нашиот севкупен развој на Република Македонија. Досега можевме да видиме дека ниедна област досега не беше запоставена поради инвестирање...
- Advertisement -

Latest News

ДИРЕКТОРОТ И УШТЕ НЕКОЛКУ ЛИЦА ВО ИЗОЛАЦИЈА: Вработен во трудовата инспекција е позитивен на корона вирусот

Директорот на државниот инспекторат за труд, Алајдин Хавзиу, е во самоизолација откако еден вработен во трудовата инспекција е позитивен...
- Advertisement -

ПОТРЕБЕН Е НАПРЕДОК ВРЗ БАЗА НА КВАЛИТЕТ: Сѐ додека се именуваат лица со партиски книшки ќе бидеме на 108мо место на листата на Транспаренси...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски наговести големи реформи во начинот на кој што ќе се именуваат фунцкионери во Република Македонија доколку тој ја добие...

ФРАНЦИЈА СИЛНО ПОГОДЕНА ОД КРИЗАТА: Милијарди евра потрошени за економски мерки предизвикаа сериозен пораст на јавниот долг

Предложениот ребаланс на буџетот на Франција за 2020 година, кој треба да биде претставен следната недела, предвидува јавен долг од 120,9 проценти од БДП...

РОСОМАН ГOРИ: Два пожaри вечерва избувнаа во Росоман

Два пожара избувнаа вечерва во Росоман. Како што потврдија за МИА од Територијалната противпожарна единица од Кавадарци, во моментов гори кај железниот мост на...

ЗАРАЗЕНИ МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА: Шест лица од клиниката за Гастро-ентерохепатологија во ГОБ 8 ми септември позитивни на коронавирус

На клиниката за гастроентерохепатологија во Градската општа болница 8 Септември се детектирани 6 зaразени лица од коронавирус од медицинскиот персонал. Други десетмина се во изолација,...