НАЈНОВА АНКЕТА НА „БРИМА ГАЛУП“: Според последните анкети ВМРО-ДПМНЕ и Груевски со убедлива победа!

Граѓаните најмногу доверба имаат во лидерот на владејачката партија, Никола Груевски. Тој ужива речиси двојно поголема доверба од лидерот на опозицијата Зоран Заев. На Груевски му веруваат 20,8 проценти од гласачите, наспроти 11 проценти кои му веруваат на Заев,...

ГРУЕВСКИ: Само 63 пратеници се гаранција дека Заев и неговата банда нема да продолжат да ја дестабилизираат Македониј

Само со 63 пратеници  за ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, тоа е главната гаранција за завршување на кризата и сигурност дека Зоран Заев и неговата банда нема да продолжат да ја дестабилизираат Македонија со нивните игри и манипулации.   Тој што си ја...

РАБОТНИЦИ ОД ПЕХЧЕВО ПОД ПРИТИСОК ДО СДСМ: Вработени во фирма блиска до СДСМ трпат притисоци за да гласаат за СДСМ!

Деновиве во компанијата ДИК Фагус во Пехчево, вработените се соочуваат со невидени притисоци и закани од страна на сопствениците доколку на 11 Декември не гласаат за СДСМ. Имено, загрижените вработени од компанијата која што брои околу 500 вработени се пожалија...

ГРУЕВСКИ ВО СТРУМИЦА: Во Струмица ќе изградиме спортски сали, затворен базен, детски градинки и многу други значајни проекти

Во Струмица планираме реконструкција на 4 училишта и ќе изградиме 3 нови спортски сали и тоа во Муртино, во училиштата „Сандо Масев“ и во „Никола Вапцаров“. Предвидуваме нов затворен базен со ватерполо димензии за Струмица и струмичани. Ова го истакна...

(Видео)ИСТОРИСКИ ГОВОР НА ЛИДЕРОТ НА ВМРО-ДПМНЕ: Овие избори се прво за тебе и твоето семејство, па за унитарна Македонија!

Тој што си ја почитува својата нација знае да ги почитува и другите, тој што ја почитува својата вера знае да почитува и туѓата. Тој што не си почитува својата вера и нација не ја почитува другата. Заев не...

ГЕЈ-ЛОБИТО ВЛЕЗЕ ВО ПРЕДИЗБОРНА КАМПАЊА: Геј-лобито во интензивна комуникација со СДСМ, од ВМРО-ДПМНЕ не им излегле во пресрет!

"Гласај за еднаквост" е слоганот на кампањата на организацијата на хомосексуалците "Субверзиран фронт" чија цел е вметнување на еднаквоста на ЛГБТ во предизборната трка. Како што изјави претседателот на организацијата , Антонио Михајлов, македонските хомосексуалци организирале средби со политичките партии...

63 ПРАТЕНИЦИ СЕ ГАРАНЦИЈА ДЕКА НЕМА ДА ИМА ДЕСТАБИЛИЗАЦИЈА: Заев и неговата банда имаат команда да направат дестабилизација!

Само со 63 пратеници за ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, тоа е главната гаранција за завршување на кризата и сигурност дека Зоран Заев и неговата банда нема да продолжат да ја дестабилизираат Македонија со нивните игри и манипулации. Тој што си ја...

ЗАЕВ НЕ СИ ЈА ПОЧИТУВА СОПСТВЕНАТА НАЦИЈА И ВЕРА: Нема да ги почитува ниту Албанците ниту нивната вера, има задача да предизвика конфликт!

Тој што си ја почитува својата нација знае да ги почитува и другите, тој што ја почитува својата вера знае да почитува и туѓата. Тој што не си почитува својата вера и нација не ја почитува другата. Заев не...

ЈАС СУМ МАКЕДОНЕЦ КОЈ СИ ЈА САКА ДРЖАВАТА: Секој Албанец кој ја планира иднината во оваа држава, во овие граници ме има мене и...

Јас сум Македонец, сакам да им порачам на сите Албанци, секој Албанец кој својата иднина ја планира во оваа држава со овие граници, во унитарна Македонија, ме има за сојузник и мене и ВМРО-ДПМНЕ и оваа коалиција со нас,...

ОД ГРАД ВО ГРАД СЕ ПОМИЗЕРНИ МИТНЗИ: Помалку ќе се резилат ако воопшто не прават митинзи – никогаш послаб митинг во Тетово!

Македонците масовно ги одбиваат намерите на Зоран Заев за воведување двојазичност и федерализација. Околу 450 до 500 главно Албанци дојдоа на неговите митинзи во Гостивар и Тетово. Заради слабиот одзив Заев одлучи митингот во Гостивар да го држи во затворен...
- Advertisement -

Latest News

Мицкоски до Заев: Не може да зборувате за иднината, а не го вадите од уста Никола Груевски

СДСМ живее во паралелен свет каде што единствено нешто што ги интересира е Никола Груевски, а не реалноста...
- Advertisement -

Мицкоски: Згрозен сум што понудата на власта се сведе на аудио разговори

„Јас навистина сум вчудоневиден како вака господинот Зоран Заев со леснотија го кажува ова. Бидејќи јас би ја лоцирал одговорноста, секогаш за да дојдеме...

Мицкоски: Не сме исти со СДСМ колку и да се трудат да стават знак на равенство

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Македонската телевизија кажа дека во политиката не се сите...

Ахмети: Заев има проблем со пиењето, после 2 ракии збори друго, на само сака да коалицираме

Али Ахмети во интервју за албанска телевизија Syri Tv ги коментираше политичките состојби во Македонија. Toj коментирајќи ја изјавата на Заев дека ДУИ...

И слоганот го укpадоа: СДСМ настапува со стар слоган на ВМРО-ДПМНЕ од изборите 2009, заедно можеме повеќе

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на Македонската телевизија кажа дека СДСМ настапува со стар слоган...