НАЈЧЕВСКА ПРОТИВ ОПОЗИЦИЈАТА: Балерината најави кривични пријави против Чичаковски!

Политичката партија чии ставови отворено ги застапува и брани ја прогласи за фантом, а професорката Мирјана Најчевска ја тужи Државната изборна комисија (ДИК). Документот на ДИК, според кој право на глас на следните избори ќе имаат 1.770.736 гласачи, стави...

ТИТО „УДРИ“ ПО ЗАЕВ: Не е добро тоа што Мухамед Зекири е во Извршен на СДСМ – тоа ќе значи одлив на Македонски гласови!

Лидерот на НСДП Тито Петковски смета дека доделувањето на висока партиска функција на радикалниот Мухамед Зекири може да доведе до одлив на гласови од Македонци на контото на коалицијата на СДСМ. Павле Богоевски, еден од најагресивните претставници на вандалските протести...

СЕ РАСПАЃААТ: „СДСМ пропаѓа, тоа ми се допаѓа“ е главна тема на социјалните мрежи денес!

Деструкцијата и антидржавното однесување ја доведе СДСМ до распаѓање – за тоа говори и светлечката, односно висечката таблата на ОО на СДСМ во Центар која виси на „клинец“ и се потпира на таблата на ВМРО-ДП за да не падне. Фотографијата...

МАКСИМАЛНО ГЛУПИРАЊЕ: По вчерашниот состанок со Чичаковски, Манчевски излезе пред камери да лаже и да се глупира!

Класично фантомско фијаско за СДСМ. По две години криза и манипулација за наводни фантомски гласачи, избирачкиот список со идентичен број на гласачи како во 2014 година кога опозицијата доживеа катастрофален пораз од 200.000 гласа разлика. Овие податоци ДИК на 30...

СЕ ВЖЕШТУВА АТМОСФЕРАТА НА БИХАЌКА: Жерновски контра Заев поради листите за пратеници!

Серија критики од градоначалникот на општина Центар и поранешен претседател на ЛДП, партија сателит на СДСМ. Андреј Жерновски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека опозицијата не треба само да критикува туку и да нуди решенија. Во моменти...

НЕМА БЕГАЊЕ ЗА СДСМ: Казната од народот ќе ги стигне СДСМ на 11 декември!

Ноторна лага е дека СДСМ е заинтересиран за чистење на одводните канали и безбедноста на граѓаните и нивниот имот, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.   Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на владејачката партија Јавноста дозна дека СДСМ е со години против одделувањето...

ОБЈЕКТИВНИ ДУШИ ПРОДАДЕНИ: Мухамед Зекири, вљубеник во идеологијата на ИСИС стана висок функционер во СДСМ

На предлого на претседателот на СДСМ Зоран Заев,  новинарот Мухамед Зекири вечерва е избран за член на Централниот и Извршниот одбор на партијата. Мухамед Зекири инаку беше долгогодишен новинар, кој од уста не го вадеше зборот „објективност“ и „непристрасност“...

ЛИДЕР ЗА ПРИМЕР ШТО ВЕТУВА ИСПОЛНУВА: Груевски на состанок со министри и градоначалници за дадените ветувања и нивното реализирање

Меѓу народот сме препознаени како политичка гарнитура која стои зад дадениот збор, политичари кои ги остваруваат дадените ветувања и работат на исполнување на барањата и потребите на граѓаните. Ние го испорачуваме ветеното и тоа е голема одговорност. Вака лидерот на...

СКАНДАЛ: Заев политички агитира кај првооделенци

Опозицискиот лидер Зоран Заев на најгруб начин ја вмеша политиката во образованието. Тој денес на својот фејсбук профил повторно објави видео според инструкциите на неговите пи-ар консултанти од Белград, кои тамошните медиуми ги нарекоа „Сејачи на скапа магла“. Утре 21.213...

ЗОРАН ЗАЕВ СОРАБОТУВА СО НАРКОМАНИ И ПСИХОПАТИ ОД СРБИЈА: Сопственикот и уредникот на српски „Курир“ фатени со кокаин и психијатриска дијагноза!

Српската телевизија „Пинк“ во рамки на специјалната емисија „Медиумска кал“ објави тајна снимка на која се гледа како бившиот директор на српски „Курир“ Александар Корниќ шмрка кокаин Инаку, Корниќ пред неколку месеци на инсистирање на сопственикот на срспки „Курир“ Александар...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Cooбpaќajнa нeзгoдa вo Скопје: Boзaч и двajцa coпaтници пoвpeдeни вo нecpeќaтa

На 13.06.2021 во 18.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Лазар Личеновски" во Скопје, патничко возило „форд...
- Advertisement -spot_img