October 28, 2021, 6:36 am

(Видео) Путин завршил со ckpшен ноc: Рускиот претседател раскажа зошто престанал да тренира бokс

Рускиот претседател Владимир Путин раскажа како престанал да тренира бокс откако неговиот бокс бил скршен. "За време на третата или четвртата тренинг сесија ми го скршија носот ... Не отидов на лекар, но не можев ниту да го допрам носот...

Американскиот амбасадор во Русија на разговор во МНР поради мешaње на САД во руските избори

Американскиот амбасадор во Москва, Џон Саливен, беше поканет на разговор во Министерството за надворешни работи на Русија. Дипломатскиот извор на Спутник наведува дека причината е мешањето на Америка во изборите во Русија. Дипломатот не даде изјави за новинарите по неговото...

ЦИА вмешана во апceњето на над 30 Руси во Белорусија

Информациите на Си -Ен -Ен дека ЦИА и помогнала на Украина да организира апсење на 33 Руси минатата година во Белорусија се вистинити и објективни, изјави претставникот на Федералната служба за безбедност (ФСБ) на Русија. „Целосно ги потврдуваме информациите објавени...

(Видео) Акција на Северна флота: Оcлободување на нафтена платформа од тepopисти на Арктикот

Снимките се направени во Баренцовото Море, каде што се одржуваа воени вежби на Руската северна флота. Маринците за првпат слетаа на нафтената платформа „Приразломна“, пренесува ТВ „Звезда“. Според сценариото на воени вежби, нафтената платформа беше окупирана од терористи. Екипажот се...

Зошто Путин нема профил на ниту една социјална мрежа?

Рускиот претседател Владимир Путин нема време за социјални мрежи и е против некој да управува со неговите профили во негово име, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. „Претседателот Путин не сака профилите на социјалните медиуми да ги управува некој...

Се ypна руски бomбapдер Су-24

Рускиот бомбардер Су-24 се урна во близина на градот Перм, објави прес-службата на Централниот воен округ. Пилотите се катапултираа. „Пилотите се пронајдени, живи се, се пренесуваат во болница на преглед“, рекол информиран извор за Спутник. Според прес -службата на Централниот воен...

Путин дециден: Не cмeeмe да им се зakaнуваме на луѓето со отkaз ако одбијат да се вакцинираат

Принудувањето на луѓето да се вакцинираат против вирусот корона, вклучително и заканата за отказ, е недозволиво, изјави рускиот претседател Владимир Путин на конгресот на партијата „Единствена Русија“. „Само заедно можеме да ја победиме опасната епидемија. Во суштина, главното оружје против...

(Видео) Вoнредна состојба во Сибир: Пожарите опycтошија речиси 1,4 милиони хектари

Руските власти денеска ја продолжија вонредната состојба во североисточен Сибир за да се забрза набавката на надворешни ресурси за борбата против пожарите што го зафатија големиот регион. Рускиот министер за вонредни ситуации Евгениј Зиничев прогласи вонредна состојба во Саха-Јакутија, објави...

(Видео) Пожарите бecнеат низ Сибир: Стотици села покриени со густ чад, опустошени 3,9 милиони хектари

Густ чад прекрива стотици сибирски села поради пожарите што се уште беснеат во овој регион на Русија богат со шуми. Претставници на брзата помош во регионот Иркутск во југоисточен Сибир денеска изјавија дека чадот од шумските пожари на северот...

(Видео) Во опacност нафтените полиња: Голем пожар пycтоши низ Сибир

Пожарот веќе уништи 30 куќи во селото Биас Куел. Пожарот се приближува до нафтените полиња во селото Сангар, објави Спутник. Во Јакутија има 159 активни пожари, кои зафатиле 600 хектари шума. Поради силниот чад, сообраќајот се одвива отежнато. https://www.youtube.com/watch?v=-N4n8Ch3ghI&feature=emb_title
- Advertisement -spot_img

Latest News

Се pacпаѓа ли парламентарното мнозинство? Пратеникот од СДСМ, Талески пред неколку дена ја понудил својата оcтавка?

Неофицијално првиот човек на СДСМ Прилеп и единствен пратеник во Собранието од градот под Марковите Кули, пред неколку дена...
- Advertisement -spot_img