ВНИМАВАЈТЕ: Ако ве повика овој број на Вибер, никако не се јавувајте

Веќе подолго време корисниците на Вибер се жалат дека добиваат повици од бројот +266696687, а сега е откриено и што може да ви се случи ако се јавите. Наводно, доколку се јавите на споменатиот број, хакерите лесно би можеле да...

ТРАМП: Нуклеарниот потенцијал на Русије е помоќен од американскиот

Нуклеарниот арсенал на Русија е посовремен од американскиот, можностите на САД се застарени, изјави кандидатот на Републиканската партија за Претседател на САД Доналд Трамп. „Русија ги проширува своите можности, тие имаат многу нови можности за разлика од нас“ рече Трамп...

АМБАСАДОРОТ НА САД МОЖЕ ДА БИДЕ ПОРТПАРОЛ НА ИСИС: Алексеј Пушков и порача на Саманта Пауерс дека може да биде портпарол на ИСИС!

Претседателот на Комитетот на Државната Дума за меѓународни односи ги коментираше зборовите на постојаниот претставник на САД во ООН Саманта Пауерс која изјави дека ударите на Русија врз терористите во Сирија се варварство Пауерс ги нарече ударите на Русија врз...

РУСИЈА ВЕЌЕ НЕМА ТОЛЕРАНЦИЈА: Нема да се согласиме со еднострани чекори – САД бара примирје за да ги вооружи терористите!

Русија повеќе не се согласува на еднострани чекори за постигнување мир во Сирија, изјави нејзиниот амбасадор во Обединетите нации, Виталиј Чуркин, на заседанието на Советот за безбедност, додека неговата американска колешка Саманта Пауел дејствувањето на Москва во оваа држава...

(Снимки од терен)ВОЈСКАТА НА АСАД МЕЛЕ ВО СИРИЈА: Масовно предавање на терористите во Сирија!

Повеќе од седумстотини терористи на ИСИС во Хомс го положиле своето оружје и се предале на властите, по продолжението на операцијата на сириската армија Според извештаите војската спроведува напад од големи размери на северот на Хомс, а во истиот голем...

ХАОС СРЕД ЕМИСИЈА: Политичари се степале, летале боксови на сите страни!

Не е прв пат политичарите наместо со зборови, проблемот да го решат со боксови. Имено, ова се случило за време на гостувањето на еден грузиски политичар во една ТВ емисија. Во Тбилиси се состанале политичарите Полад Каликов и Вепкиа Гургнишвили,...

ЕРДОГАН: САД им доставиле оружје на курдските борци во Сирија

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган ги обвини САД дека со два авиона им доставиле оружје на курдските борци во северна Сирија, кои Анкара ги смета за терористи поврзани со Курдската работничка партија (ПКК) Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган ги обвини...

500 МИЛИОНИ АДРЕСИ НА Yahoo ХАКИРАНИ: Хакерите украле лични податоци, како што се датуми на раѓање, имиња, електронски адреси, броеви на телефони и лозини

Хакерите украле лични податоци, како што се датуми на раѓање, имиња, електронски адреси, броеви на телефони и лозини, се наведува во соопштението на „Yahoo!“. Банкарските податоци не биле зафатени, тврдат од компанијата, и наведуваат дека тесно соработуваат со американските...

ГОЛЕМ ПРОПУСТ НА ФБИ-МОЈОТ СИН Е ТЕРОРИСТ: Таткото на бомбашот од Њујорк две години бил игнориран од ФБИ

Таткото на Ахмад Кан Рахами пред две години ги предупредил американските власти дека неговиот син е терорист, но ФБИ очигледно не ја сфатиле сериозно целата ситуација.   Таткото на 28-годишниот Рахами, американскиот државјанин со авганистанско потекло кој е осомничен за терористичкиот...

НАД 800 МИГРАНТИ ДОБИЛЕ АМЕРИКАНСКО ДРЖАВЈАНСТВО: По грешка

Американската Влада по грешка им дала американско државјанство на најмалку 858 мигранти од земји кои претставуваат опасност за безбедноста на САД или држави кои имаат највисок раст на миграциски измами, покажуваат податоците од извршена интерна контрола на Министерството за...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Cooбpaќajнa нeзгoдa вo Скопје: Boзaч и двajцa coпaтници пoвpeдeни вo нecpeќaтa

На 13.06.2021 во 18.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Лазар Личеновски" во Скопје, патничко возило „форд...
- Advertisement -spot_img