September 27, 2021, 11:25 am

ТРАМП ВОДИ ВО ФЛОРИДА: По Њу Хемпшир, Индијана и Кентаки Трамп води и во Флорида и Мисури!

Според прелиминарните резултати, Трамп води и на Флорида со 57,7%, додека Хилари Клинтон собрала само 28.3% од гласовите на гласачите, говорат првичните информации Претходно, неофицијално беа објавени резултатите од Њу Хемпшир, Индијана и Кентаки каде што Трамп е со значителна...

(Видео)ПУКАЊЕ НА ГЛАСАЧКО МЕСТО ВО КАЛИФОРНИЈА: Еден загинат, тројца повредени по напад на избирачко место!

Еден загинат, а повеќемина се ранети кога вооружен маж влетал на избирачко место во Азуса, Калифорнија и почнал да пука. Според полицијата од Лос Анџелес, се работи за најмалку еден осомничен кој бил „тешко вооружен“. За сега има малку...

РОЈТЕРС МАНИПУЛИРА СО РЕЗУЛТАТИ: Повлечена анкета на која се гледа солидна предност на Трамп пред Клинтон!

Ројтерс го повлекол истражувањето на јавното мислење кое било објавено на 7-ми ноември на кое се гледа огромен пад во рејтингот на Хилари Клинтон и солидна предност на Доналд Трамп Овие резултати биле објавени на 7-ми ноември, а истражувањето било...

ТРАМП СО СИЛЕН ПОЧЕТОК: Њу Хемпшир, Кентаки и Индијана гласале за Доналд Трамп!

Републиканскиот кандидат Доналд Трамп според првичните резултати има стабилно водство во сојузните држави Индијана и Кентаки, како и значајна предност во Њу Хемпшир. Според постизборните анкети, Трамо далеку подобро поминува во Флорида и во Северна Kаролина отколку во 2012-та година кога републикански...

ФАТЕНИ КАКО ДЕЛАТ ПРОПАГАНДЕН МАТЕРИЈАЛ ПРЕД ИЗБИРАЧКО МЕСТО: Големи избори прекршоци во Филаделфија!

Поддржувачи на Клинтон се фатени и снимени како извршуваат изборен прекршок пред гласачко место во Филаделфија додека делеле материјали на Демократската партија на само неколку метри од гласачкото место На снимката се гледаат двајца Афро-американци како делат пропаганден материјал на...

ПРВИЧНИ НЕОФИЦИЈАЛНИ ИНФОРМАЦИИ: Трамп води пред Хилари во Северна Каролина!

Една од одлучувачките држави околу тоа кој ќе биде новиот американски претседател секако ќе бидат и тие во кои поддршката е скоро изедначена, а во таа категорија спаѓа и Северна Каролина. Последните резултати од гласањето покажуваат дека во моментов, претседателската...

(Видео)ИЗБОРИТЕ ВО ПЕНСИЛВАНИЈА НАМЕСТЕНИ: Избирачката машина не дозволува да гласате за Трамп – масовна измама на изборите!

Видео снимка објавена на Твитер покажува како Афро-американец се обидува да гласа за Доналд Трамп во Пенсилванија но гласачката машина одбива да селектира било која опција освен Хилари Клинтон   this is what I was talking about, they fixed it but...

АМЕРИКАНЦИТЕ БИРААТ ДЕНЕС: Еве кога се затвараат гласачките места и до кога ќе се чекаат резултатите!

Време на затворање на избирачките места во различни држави во САД, наведени според Гардијан. Во 18:00 по Американско источно време – ЕСТ- (24:00 по македонско) врати затвораат избирачки места во Индијана и Кентаки. Во 19:00 по ЕСТ затвораат местата за гласање...

ПАРАВОЕНА ФОРМАЦИЈА ВО САД ИЗЛЕЗЕ СО КОМИНИКЕ: Ако победи Хилари излеуваме на улица бидејќи тоа ќе значи наместени избори!

Паравоени групи се спремни на реакција во случај Хилари Клинтон да ја однесе победата на претседателските избори. Според нив, доколку Клинтон победи на изборите тоа ќе значи и наместен изборен процес „Затоа, ние чуварите на заглетвата, паравоена група, почнавме да...

СЛЕДЕТЕ ГО ИЗБОРНИОТ ПРОЦЕС ВО САД ВО ЖИВО: Кој ќе биде новиот претседтел на САД – во живо од САД!

Во САД се одржуваат претседателските избор на кои 225 милиони Американци со право на глас ќе одлучуваат помеѓу демократскиот кандидат Хилари Клинтон и републиканецот Доналд Трамп. Финишот на изборната трка можете да го пратите на сајтот на iNFOMAX.mk благодарение...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Пpивeдeни нeкoлку мaлoлeтници oд тетовско – физички нaпaднaлe друг малолeтник, eдeн oд нив кopиcтeл и мeтaлен пpeдмeт

Вчера (26 септември) околу 21.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово привеле двајца малолетници од тетовското село Копанце на...
- Advertisement -spot_img