December 9, 2021, 11:36 am

БЕЈЛИ ЈА ГУБИ ПОДДРШКАТА ОД БЕЛАТА КУЌА: Сменет портпаролот на Белата Куќа кој го поддржуваше Џес Бејли!

Марк Тонер, портпаролот на Стеј Департментот кој во неколку наврати му помогаше на Бејли изминативе месеци е сменет, а на негово место доаѓа Хедер Наурет од Фокс Њуз. Оваа информација пред неколку минути ја сподели на социјалните мрежи Цветин Чилиманов,...

УАПСЕН ЛИДЕРОТ НА ИСИС: Абу Бакр ал Багдади, лидерот на ИСИС е уапсен за време на обид за бегство!

Лидерот на ИСИС Абу Бакр ел Багдади е уапсен за време на обид за бегство од Мосул, соопштуваат арапските медиуми, повикувајќи се на началникот на прес-службата при Комитетот за безбедност и информаи на ОН Хејтам Абу Саид Ел Багдади е...

Австралија ги заострува работните визи за странците

Австралија планира да ги укине работните визи за странци и да ги замени со привремени, кои обврзуваат подобро познавање на англискиот јазик и високи работни квалификации, најави денеска австралискиот премиер Малколм Турнбул. - Нашите реформи ќе имаат едноставен фокус: австралиската...

ПУТИН И ТРАМП ВО ЦРКВА ЗА ВЕЛИГДЕН: Меркел на плажа и во спа центар!

Христијаните оваа година Велигден во слават во ист ден, а така е и со светските лидери. Претседателот Владимир Путин и премиерот на Русија Димитриј Медведев, вчеравечер беа заедно со своите граѓани по повод најголемиот христијански празник Велигден во храмот на...

САД ГО ФРЛИ НАЈСИЛНОТО НЕНУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ: 10.000 килограми тешка бомба фрлена во Авганистан!

САД ја употребија најмоќната ненуклеарна бомба во борбени услови, а цел биле терористите на ИСИС во Авганистан, соопшти денес Пентагон „Нападот е изведен денес во областа Ачин во провинцијата Нангархар. Цел беа терористите на ИСИС, нивните тунелски системи кои ги...

ТРАМП ТРЕБА ДА ГО ОТПОВИКА БЕЈЛИ: Истражителот на „Џудишал Воч“ со интензивна истрага во работењето на Бејли!

Истражителот во Џудишал Воч, Вилијам Маршал во деталната анализа за Американ Тинкер за политичката криза и финансирањето на Невладините организации во Македонија повика Претседателот на САД и неговата администрација да го отповика амбасадорот во Македонија, Џес Бејли. -Џудишал Воч започна...

ЈАСНА СНИМКА ОД НЛО КОЕ ЛЕТА ПОД АВИОН ВО ШПАНИЈА: Снимка од НЛО која го запали интернетот!

На интеренет е објавена снимка на која ја забележал еден од патниците на авион кој летал над територија на Шпанија. На филмот јасно се гледа како нормално до авионот лета НЛО. Неидентификуваниот долгнавест објект пролета директно под авионот и се...

95% ОД ТЕРОРИСТИЧКИТЕ НАПАДИ ВО СВЕТОТ СЕ КООРДИНИРАНИ ОД ЦИА: Путин ги потврди сомнежите на светската јавност!

Владимир Путин изјави дека „95% од терористичките напади во светот ги оркестрира ЦИА“, и дека нападот во Санкт Петербург мора да биде истражен со ова „сознание на ум“ Путин изјави дека „ако ЦИА има руска крв на своите раце, засекогаш...

РАСКИНАТ ДОГОВОРОТ ЗА СЛОБОДНИ ЛЕТОВИ НА АВИОНИТЕ НА САД ВО СИРИЈА: Русија ќе го штити Сириското небо од авиони на САД!

Меморандумот за соработка во врска со воздушната безбедност на воените авиони кои летаат врз Сирија е суспендиран, со цел да и дозволи на официјална Москва соодветно да реагира на безбедносните закани и агресијата на Вашингтон врз сувереноста на Сирија,...

ВОЈНАТА ИЗЛЕГУВА ОД КОНТРОЛА: Сириската армија отвори оган врз американски авион!

Единиците на сириската војска вечерва отвориле оган на американски воен извидувачки авион, пренесуваат светските медиуми. Авионо, наводно, е нападнат додека вршел надгледување во близина на воената база Камишли на североистокот на Сирина, соопшти „Масдар Њуз“ повикувајќи се на извори...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Нов Зеланд ги забрани цигарите за идните генерации

Лицата кои ќе бидат помлади до 14 години во 2027 година никогаш нема да можат да купат цигари во...
- Advertisement -spot_img