October 24, 2021, 8:34 am

(Фото+Видео)НОВИ ПРОНАЈДОЦИ ВО СИРИЈА: Руските деминери пронајдоа терористички складишта полни со вооружување од САД, Бугарија и Германија!

Руските деминери на задача во Алепо направија сензационално откритие оваа недела, откривајќи складиште со оружје оставено од анти-владините милитанти, полно до врв со муниција за тешко вооружување за оружје произведено од земји како САД, Германија и Бугарија Мајорот Иван Громов,...

ПРЕДВИДУВАЊА НА СТРАТФОР: „ЦИА во сенка“ предвидува дека 2017 ќе биде „година на Руската мечка“

Во 2017-та, Русија ја има шансата да го промени Евроазискиот баланс на моќта во своја корист. Ова според анализата на американската разузнавачка група Стратфор, компанија често претставувана како „Сенка на ЦИА“. Најновата анализа на тинк-тенкот е сосема спротивна на...

(Галерија)ОРУЖЈЕ ОД САД ПРОНАЈДЕНО ВО АЛЕПО: Стотици тони Американско вооружување пронајдено во складиштата на ИСИС во Алепо!

На 30-ти Јули годинава, американскиот новински портал „Сталкерзоун“ објави докази за склад со оружје на ИСИС во Источно Алепо кое било полно со вооружување импортирано од САД Сега, речиси шест месеци подоцна, Сирискат армија открива се повеќе вакви складишта во...

БУГАРСКО ОРУЖЈЕ КАЈ ТЕРОРИСТИТЕ ВО СИРИЈА: Руското МНР соопшти дека има докази за Бугарско вооружување кај ИСИС!

Убиството на рускиот амбасадор во Турција Андреј Карлов е резултат на долгорочна анти-руска пропаганда, ијзавила портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова „Одлучната анти-руска пропаганда се спроведува веќе доволно долго, на различни нивоа, што на крајот резултираше со...

ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА ЕРДОГАН: Турскиот претседател најави докази за тоа дека САД ги поддржува терористите од ИСИС во Сирија!

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган објави дека има докази дека коалицијата предводена од САД ги поддржуваат терористите, вклучително и ИСИС Претседателот Ердоган ги обвини САД и нинвите сојузници за поддршка на Курдските милитантни групи ЈПГ и ПЈД о Сирија, на...

ТРАМП: Светот пред мојата победа беше безнадежно место!

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп на својот профил на Твитер порача дека поради неговата победа во трката за Белата куќа, потрошувачката за Божиќните празници изнесувала милијарди долари. „Светот беше мрачно место пред да победам јас – немаше надеж. Сега...

Само Трамп ги знае тајните на Никола Тесла?

Идниот претседател на САД, Доналд Трамп, можеби е единствениот човек кој ги знае сите тајни на Никола Тесла, со оглед на тоа што неговиот чичко бил на чело на комисијата на ФБИ што ги истражувала запленетите документи по смртта...

ХАКЕРИ ГО ПРЕВЗЕЛЕ ТВИТЕР ПРОФИЛОТ НА СОНИ: Објавиле дека Бритни Спирс починала

Твитер профилот на Сони Мјузик е хакиран, а хакерите објавиле неколку лажни вести, меѓу кои и дека познатата пејачка Бритни Спирс починала, соопшти денеска компанијата. Медиуми веднаш почнаа да ги пренесуваат „твитовите“: „RIP @britneyspears”, „#RIPBritney 1981-2016″… Претставникот на Сони потврди дека...

МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА НА ИЗРАЕЛ БАРА ОД ЕВРЕИТЕ ДА ЈА НАПУШТАТ ФРАНЦИЈА

Министерот за одбрана на Израел Авигдор Либерман ги повика своите сонародници кои живеат во франција да ја напуштат таа земја, и тоа во пресрет на конференцијата за блискоисточен мир, соопштува ,,Ерусалим пост“. „Дојде времето кога Евреите треба да ја напуштат...

ТРАМП: ОН е само добар клуб за забава

Обединетите нации имаат голем потенцијал, но моментно тоа е клуб каде луѓето се среќаваат, зборуваат и добро се забавуваат, наведе новоизбраниот американски претседател Донал Трамп. Тој на Твитер оцени дека тоа е „многу тажно“.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Pacтe бpojoт нa гpaѓaни вakциниpaни co тpeтa дoзa пpoтив Koвид-19

Бројот на граѓани кои примиле трета доза против Ковид-19 е во постојан раст. Статистичките податоци на здравствените власти во...
- Advertisement -spot_img