October 27, 2021, 11:43 am

(Видео) БРАТОТ НА ГАДАФИ ОТКРИВА: Западот ја уништи Либија бидејќи беше блиска со Русија

Сакаме да се спроведе истрага подари офанзивата на НАТО врз нашата земја во која агинаа 30.000 луѓе Западот ги уништи Либија, Ирак и Сирија затоа што одржуваа добри врски со Русија, вели братот на убиениот либиски претседател Моамер Гадафи, Ахмед. По повод...

( Видео) СЕ УРНА АВИОН ВО МАЛТА: Нема преживеани

Од видеото снимено од патници од другите авиони кои чекаат полетување на аеродромот на Малта, се гледа дека авионот е целосно во пламен.     Авионот со најмалку пет патници падна веднаш по полетувањето, сите патници се загинати. ФРОНТЕКС демантираше дека во него...

ЦДУ повлече кандидат за министер поради „невнимателно однесување“ на фејсбук

Христијанско демократската партија (ЦДУ), на германската канцеларка Ангела Меркел, го повлече својот кандидат за министер во една сојузна држава откако тој наводно ставил „ми се допаѓа“ на фејсбук страницата на една антиимиграциска партија. ЦДУ планирала нивниот член и државен обвинител...

ЕУ И ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ЗАТВОРААТ МЕДИУМИ: Ако затворањето на А1 поради криминал беше репресија, тогаш што е ова?!

Британската банка „Нетвест" ги замрзна сите сметки на руската, државна, сателитска телевизиска станица, „Раша Тудеј" која емитува програма од Лондон. Веста за одлуката на британската банка ја соопшти главниот уредник на телевизијата, Маргарита Симонијан. На Твитер таа напиша дека за замрзнувањето...

ЖЕНИ ГО ПРЕКИНАА ГОВОРОТ НА ОБАМА: Викаа дека Бил Клинтон бил силувач

Помала група на луѓе се појави на митингот во Северна Каролина со маички на кои што пишуваше „Бил Клинтон е силувач“. Демонстрантите открија дека сакале да го искажат своето противење на поранешниот претседател Клинтон додека вниманието на американската јавност е...

Ураганот „Никол“ ги зафати Бермудските острови

Ураганот „Никол“ ги зафати Бермудските острови, предизвикувајќи поплави и оставајќи без струја над 26. 000 лица, пренесоа американските медиуми. Бурата од трета категорија беше придружена од ветрови со брзина од 185 километри на час, кои соборуваа дрвја и носеа покриви...

(ВИДЕО)ХРАБРА МАЈКА, ЗА ПРВПАТ ВО ИСЛАНД ГО НАПРАВИ ОВОЈ ЧЕКОР: Пратеничка во Исланд го доеше бебето додека зборуваше на говорница во парламентот

Исландската пратеничка Унур Бра Конрадсдотир го доеше бебето додека држеше говор во парламентот. Ваквиот потег на храбрата пратеничка е прв во Исланд и веројатно единствен во светот. Пратеничката изјавила дека бебето било гладно, а таа не очекувала дека ќе...

НАПАДНАТ АМЕРИКАНСКИ ВОЕН БРОД: Хутите во Јемен извршиле ракетен напад на Американски разурнувач!

Според претставници во Морнарицата на САД кои под услов на анонимност се согласиле да зборуваат, американски разурнувач бил жртва на ракетен напад од страна на Хутите во Јемен Бродот УСС Масон и амфибискиот транспортер УСС Понс кои оперирале на северот...

ВОВЕД ВО ВОЈНА: Британските пилоти добиваат зелено светло за соборување на руските авиони!

Како да не е доволно загрозена меѓународната безбдност поради односите помеѓу Русија и САД кои постојано се влошуваат, сега во целата приказна влегуваат и Британците со чија одлука нивните пилоти имаат зелено светло да ги соборат руските воени авиони...

МНОГУ „ПИ*ИЊА“ СЕ ВРТАТ ОКОЛУ ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА КАМПАЊА: Лавров ги „истрола“ претседаелските кандидати во САД!

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ги „истрола“ Доналд Трамп и Хилари Клинтон за време на интервју за Си-Ен-Ен, одговарајќи и на водителката Кристиан Аманпур дека целокупната претседателска кампања во САД е полна со „пи*иња“ Lavrov on Trump tapes:...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Пецаков: Пpoeкти зa cвeтлa иднинa во Вocка, Дaлјaн, 15 Кopпус и Жeлeзничка

Гарантираме проекти за нова и светла иднина во населбите Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка, вели кандидатот за градоначалник...
- Advertisement -spot_img