December 9, 2021, 12:00 pm

ОСТРА РЕАКЦИЈА НА ДОНАЛД ТРАМП: Новоизбраниот претседател на САД, ја спореди земјата со нацистичка Германија!

Доналд Трамп ги спореди САД со нацистичка Германија коментирајќи ги лажните вести во врска со него Новоизбраниот американски претседател ја обвини американската разузнавачка агенција дека не смеела да дозволи објавување на лажни информации во врска со него. „Разузнавачките служби не смеат...

БОГ ГО СТВОРИ СВЕТОТ ЗА СЕДУМ ДЕНА, ОБАМА ИМА ДЕВЕТ ДА ГО УНИШТИ: Марија Захарова загрижена за последните девет дена од мандатот на Обама!

Официјалната претставничка на Министерството за надворешни работи на Русија Марија Захарова, изрази загриженост поради можните активности на администрацијата во заминување на Барак Обама во последнете девет дена од мандатот   „Секој ден читам вести од Вашингтон: нови санкции против Русија, испорака...

ТРАМП ЈА СПОРЕДИ АМЕРИКА СО НАЦИСТИЧКА ГЕРМАНИЈА: Шамар за американските разузнавачи

Доналд Трамп ја спореди САД со нацистичка Германија коментирајќи ги лажните вести за него. Новоизабраниот американски претседател ги обвини американските разузнавачки служби дека не смееле да дозволат објавување на лажни информации за него. Donald J. Trump ‏@realDonaldTrump 2h2 hours ago Intelligence...

АСАНЖ ГО РАЗОБЛИЧУВА СОРОС И УСАИД: Двете фондации финансираат „корисни идиоти“ во медиумите со цел дискредитација!

Основачот на организацијата која обелоденува разузнавачки информации и документи „Викиликс“, Џулијан Асанж тврди дека Сорос и УСАИД ги финансирале мејнстрим медиумите со цел промовирање на скандалот со Панамските документи како дел од поширока негативна пропаганда против Русија и сите...

АМЕРИКАНСКИТЕ „ФОКИ“ УБИЛЕ ОПЕРАТИВЕЦ НА МИ-6: Агент на МИ-6 кој работел како НВО активист убиен при „спасувачка“ мисија!

Британски хуманитарен работник бил убиен од граната во Авганистан за време на неуспешна спасувачка мисија на специјалните сили на САД во обид да го спасат хуманитарниот работник, кој всушност работел за Британската разузнавачка служба МИ-6, пренесуваат медиумите Линда Норгров била...

ЛОНДОН ПОВИКУВА НА РАЗУМ: Доста е станизирање на Русија – Вашингтон и Лондон треба да работат на добри односи со Москва!

Велика Британија и САД треба да продолжат со двојната стратегија за „ангажирање во иднина“ со Русија , наместо и понатаму да се „сатанизира“ Москва, изјавил министерот за надворешни работи на Велика Британија Борис Џонсон Џонсон истакнал дека двојната „стратегија за...

НЕОНАЦИСТИТЕ ОД „АЗОВ“ ВРБУВААТ ЛУЃЕ ЗА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА: Украинскиот нео-нацистички полк врбуваат луѓе во Европа, Бразил и САД!

Украинските нео-нацисти од полкот „Азов“ инаку поддржан од западните сили, кој е дел од составот на Министерството за внатрешни работи на Украина, се уапсени во Бразил поради врбување и агитација меѓу населението, пренесуваат руските и американските медиуми Оваа информација се...

САД БОМБАРДИРА ЦИВИЛИ СО Б-52 БОМБАРДЕР: Убиени преку 20 цивили во воздушен напад во Сирија!

Повеќе од 20 цивили се убиени во бомбардирање спроведено од американските воздушни сили, кои со стратешкиот бомбардер Б-52 спроведувале акција во провинцијата Идлиб во Сирија на 3. јануари, изјавил Шефот на Рускиот Генералштаб Валериј Герасимов Герасимов ја критикувал западната коалиција...

КОГА ХЕЗБОЛАХ И СИРИСКАТА АРМИЈА ЌЕ ГИ КОМБИНИРААТ СИЛИТЕ: Снимка од акцијата во која се разбиваа терористи на западот на Дамаск!

Сириската арапска армија (САА) продолжи со нападите на позициите на терористите кон Вади Барда на западот на Дамаск, место кое е под силно терористичко утврдување Заедно со единиците на Хезболах, САА со митролаези и артилерија гаѓаа по упориштата на терористите...

ВАКВО НЕШТО НЕ СЕ ГЛЕДА СЕКОЈ ДЕН: Масовна тепачка на тешки криминалци во еден од најстрогите затвори

 Во оваа тепачка пет затвореници се тешко повредени. А оваа масовна тепачка се случила во еден затвор со супер максимална сигурност во Чикафо. Оваа борба на криминалците е снимена со сигурносни камери, а некои затвореници при борбата користеле и...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Двајца велосипедисти прегазени во Тетово, возачот на автомобилот тешко повреден

На 08.12.2021 во 23.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на кружниот тек од бул.„Видое Смилески Бато“ со...
- Advertisement -spot_img