Category: Свет

(Фото+Видео) ТВИТЕР ПОВТОРНО ,,ГОРИ“:Меланија Трамп повторно го одби Трамп, а потоа се појави во детска болница каде ги израдува најмалите

 • February 6, 2018
 • Коментари
Првата дама на САД, Меланија Трамп беше во посета на детската болница во Синсинати, а оваа можност ја искористи по повод патувањето на својот сопруг Доналд Трамп во американската сојузна држава Охајо. За време на посетата во болницата, на Меланија ѝ се придружи советничката Келиен Конвеј и сопругата на републиканскиот сенатор во Охајо, Џејн Портмен. […]

СНЕЖЕН ХАОС ВО САД: Речиси 1.000 сообраќајки во еден ден и неколку десетици загинати поради снежното невреме во Ајова и Мисури

 • February 6, 2018
 • Коментари
Во американските сојузни држави Ајова и Мисури снежното невреме предизвика неколку стотини сообраајни несреќи, во кои има и загинати Властите на Ајова соопштија дека, поради снежното невреме, во 185 сообраќајни несреќи загинале повеќе од седум лица, а пет се хоспитализирани во критична состојба. Истовремено, властите на Мисури соопштија дека пет лица се загинати, а десетина […]

(Видео)ЗЕМЈОТРЕС ОД БИБЛИСКИ РАЗМЕРИ ВО ТАЈВАН: Се рушеа згради и се расцепуваше земјата по земјотресот кој го погоди Тајван!

 • February 6, 2018
 • Коментари
Силен земјотрес со јачина од 6.4 степени по Рихтероата скала го погоди Тајван. Би-Би-Си јавува дека во земјотресот се срушени и згради Хуалијен е оддалечен 180 километри од главниот град Тајпеи, каде што бил и епицентарот на земјотресот. Houses in Hualien after magnitude 6.0 earthquake. #earthquake #PrayForTaiwan #taipei #taiwan pic.twitter.com/FGP4IGP3HG — Tyler Yeh (@ty_047) February […]

(Видео)ХАОС ВО ФИЛАДЕЛФИЈА: Запалени продавници, уништени автомобили, пукање и експлозии!

 • February 5, 2018
 • Коментари
Експлозија од непознат извор се случила вечерва во Филаделфија, а неколку луѓе се повредени во уличното насилство кое еруптирало за време на славењето на победата на „Филаделфија Иглс“ над „Њу Ингланд Патриотс“ во Супербоул купот Славењето на историската победа во купот била причина за хаосот кој се случил во неделата навечер, откако хулиганите кои ја […]

(Видео)БРУТАЛНА ПОЛИЦИСКА ЛИКВИДАЦИЈА: Преку 17 куршуми во телото на млад Американец кој не сакал да се предаде на полицијата!

 • February 5, 2018
 • Коментари
Полицијта во Алберкурки, САД објави снимка од полицајците кои биле присутни при обидот за апсење на 24-годишен маж, кој се обидел да го избегне апсењето заканувајќи им се на полицајците со нож, по што бил застрелан и умртвен на лице место Според „Алберкурки Журнал“, до ескалација на сиутацијата дошло откако сопственикот на апартманот во кој […]

КОЈ ЌЕ ОДГОВАРА ЗА ПЕКОЛОТ НА ЗЕМЈАТА: На уредничката на „Раша Тудеј“ и дојде преку глава од немешањето на Русија во внатрешните работи на земјите кои се мешаат!

 • February 5, 2018
 • Коментари
Главната уредничка на телевизијата РТ (Раша Тудеј) Маргарита Симоњан на својот профил на Телеграм го коментираше животот во разрушениот од војна Мосул „Мртво девојче кое загинало од бомбите на коалицијата и понатаму лежи во рушевините на Мосул. На улиците и во куќите куп лешеви кои се распаѓаат, а никој не ги собира веќе седум месеци […]

НАПАДНАТ ПУНКТ НА РУСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА: Во минофрлачки напад во Дамаск, нападнат пункт на Руската црква на кој се дели хуманитарна помош

 • February 5, 2018
 • Коментари
Два центри во кои се дели хуманитарна помош од Руската православна црвка во Сирија биле мета на минофрлачки напад во центарот на Дамаск, соопшти извор за Спутник од лице место Една бомба експлодирала покрај Сириско-јаковитската патријаршија. Другата граната паднала покрај храмот на Антиохијската патријаршија. Како што соопштува извор од полицијата, две лице се загинати, а […]

(Вознемирувачко видео)ДЕВОЈЧЕ ЗАБОРАВЕНО ВО РУШЕВИНИТЕ: Ужасна слика од Мосул по американското „ослободување“ на градот!

 • February 5, 2018
 • Коментари
Повеќе од половина година по ослободувањето, раните од битките во Мосул сеуште не зараснуваат. Цели квартови лежат во рушевини со тела расфрлани на улиците, а локалните жители велат дека сеуште немаат видено ништо од помошта која им ја вети САД Некогаш втор најголем град во Ирак, Мосул сега изгледа како бледа сенка на она што […]

НЕШТО НЕ Е ВО РЕД: Со ладен израз на лицето Меланија чекореше покрај својот сопруг

 • February 5, 2018
 • Коментари
Ако фотографијата говори повеќе од зборовите, тогаш првиот пар на САД никогаш не бил во лоши односи. Американскиот претседател Доналд Трамп одлучил да се одмори по напорната седмица во Вашингтон, па со сопругата Меланија и синот Барон отпатувал на својот имот во одморалиштетот Мар-а-Лаго во Флорида. Новинарите ги снимале додека излегувале од авионот, со оглед […]

(Видео)СУДИР НА ВОЗОВИ ВО САД: Најмалку двајца загинати и преу 70 повредени!

 • February 4, 2018
 • Коментари
Патнички воз се судри со теретен воз во американската сојузна држава Јужна Каролина рано изутрината по локално време, при што најмалку две лица загинале, а уште најмалку 70 лица се повредени, пренесува Еј-Би-Си, додека Си-Ен-Ен наведува дека истекле и 19 тони гориво Властите во округот Лексингтон соопштуваат дека загинатите луѓе биле во патничкиот воз. Железничката […]