Category: Свет

ТУРЦИЈА СО ЗАКАНА ДО АМЕРИКА: Ако не ги повлечете војниците од Африн, ќе пукаме и по нив!

 • February 4, 2018
 • Коментари
Американските војници во униформи на одредите на народната самоодбрана на сириските Курди (ЈПГ) би можеле да станат цел на операцијата на Вооружените сили на Турција во Сирија, изјави турскиот премиер Бекир Боздаг „Ако терористите (ЈПГ) не го напуштат сириски Манџаб ќе започнеме воена операција во подрачјето на Сирија, како и во регионот источно од реката […]

ГОЛЕМА ОПЕРАЦИЈА ВО СИРИЈА: Чиј систем го собори рускиот СУ-25?

 • February 4, 2018
 • Коментари
На местото на ликвидација, одредот на терористи кои вчера со противвоздушен ракетен комплекс соборија руски авион Су-25 во Идлиб се наоѓаат сириски специјалци, пренесува за Спутник пратеникот во Државната дума Виктор Водолацки „Таму каде се наоѓал одредот со противвоздушниот ракетен комплекс кој го ликвидираа Воздушно-космичките сили во овој момент се наоѓаат сириските специјални сили. Ако […]

СЛУГИНКАТА НА ХИТЛЕР РАСКАЖУВА: Фирерот го служеа 22 девојки и сакаше да спие до 2 попладне

 • February 4, 2018
 • Коментари
Елизабет Каламер, Австријка која работела како слугинка во куќата на Хитлер во Баварија, после 71 година го прекина молкот и опиша како изгледал животот на имотот, додека нацистичкиот лидер бил таму. Калмер сега има 89 години и открива дека љубовницата на Хитлер, Ева Браун се грижела за домашните работи, а вработените ѝ се обраќале со […]

КУРДИТЕ ИЗРАЗИЈА СОЧУВСТВО ДО РУСКИОТ НАРОД: Запаливме свеќа во чест на загинатиот пилот!

 • February 4, 2018
 • Коментари
Курдските сили на самоодбраната од Африн изразија искрено сочувсво на рускиот народ по повод загинувањето на пилотот, соопшти портпаролот на овие сили Рејзан Хеду „Јас како официјален претставник на курдските сили за самоодбрана од Африн пред се сакам да изразам соучество на рускиот народ по повод загинувањето на пилотот од соборениот руски авион во Идлиб. […]

ПРВА РЕАКЦИЈА НА ПЕНТАГОН ПО СОБОРУВАЊЕТО НА РУСКИОТ АВИОН: Не сме ги снабдиле нашите партнери со проектили „земја-воздух“

 • February 4, 2018
 • Коментари
Соединетите Американски Држави ги немаат снабдено партнерите во Сирија со оружје од типот „земја-воздух“. Вашингтон ќе ја анализира инфомрацијата за тоа дека рускиот авион СУ-25 е соборен со подвижен комплекс од овој тип, соопшти претставникот на Пентагон Ерик Пехон Рускиот авион СУ-25 е соборен денес во сириската провинција во Идлиб, пилотот се катапултираше, но загина […]

ЏИХАДИСТИТЕ ОБЈАВИЈА ВОЗНЕМИРУВАЧКИ СНИМКИ: Групата „Џејш ал Насера“ поддржана од САД објави снимки од ликвидацијата на рускиот пилот и соборувањето на авионот!

 • February 3, 2018
 • Коментари
Џихадистите од групата „Џејш ал Насера“, група која ужива отворена поддршка од САД, објавија снимка од соборувањето на рускиот авион над селото Кан Сабил, југозападно од градот Саракиб во Идлиб На снимката која ја објавија џихадистите се гледа руски СУ-25 кој лета со запален десен мотор, по што се гледа и катапултирањето на пилотот и […]

АВИОКОМПАНИИТЕ ПОТКЛЕКНАА ПРЕД ШЕРИЈАТОТ: Air Asia без стјуардеси на некои летови

 • February 3, 2018
 • Коментари
Нискобуџетната авиокомпанија Air Asia соопшти дека на летовите во индонезиската провинција Ачех ќе има само стјуарди. Тоа е резултат на барањето од индонезиските власти стјуардесите да ги покриваат своите глави на летовите, за да бидат во склад со шеријатските закони. „На сите летови кон и од Ачех, засега, ќе има исклучиво стјуарди“, соопштија од Air […]

ЕРДОГАН НАЈАВИ ПОГОЛЕМА ОФАНЗИВА ВО СИРИЈА: Наскоро тргнуваме!

 • February 3, 2018
 • Коментари
Турската војска и одредите на „Сириската слободна армија“ во блиска иднина ќе ја превземат офанзивата на градот Африн на северот на Сирија, рече претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган на митинг во градот Битлис „Нашите војници чекор по чекор ги чистат планините околу Африн од терористи. Војската се движи кон Африн, остана уште малку“, рече […]

ПОРАДИ OВОЈ ПОТЕГ,ФОТОГРАФИЈАТА НА МЕЛАНИЈА СТАНА ЅВЕЗДАНА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

 • February 3, 2018
 • Коментари
Доналд и Меланија Трамп со секое јавно појавување стануваат тема на муабет Овој пат главна ѕвезда на интернет е првата дама на Америка. Меланија седи додека нејзиниот сопруг Доналд има говор за семејството. Пред крајот на говорот присутните станаа и почнаа да му аплаудираат на претседателот, додека првата дама ладнокрвно седеше. Зошто Меланија не стана […]

СЕ ЗАТЕГААТ ОДНОСИТЕ ПОМЕЃУ МОСКВА И ТОКИЈО: Руската влада донесе одлука за распоредување на воени авиони на остров во непосредна близина на Јапонија!

 • February 3, 2018
 • Коментари
Односите Москва – Токијо се напнати поради поставувањето на американскиот систем за ракетна одбрана Рускиот премиер Димитриј Медведев го одобори распоредувањето на руските воени авиони на спорниот остров недалеку од Јапонија, убрзувајќи ја милитаризацијата на тоа подрачје во време кога односите помеѓу Москва и Токијо се напнати поради поставувањето на американскиот систем за ракетна одбрана. […]